George_o/c

Καινούρια οθόνη μέχρι 150?

Recommended Posts

Η αφεντικίνα του αδερφού μου θέλει να πάρει καινούρια οθόνη, γιατί η 17" TFT της έχει παλιώσει πλέον για τα καλά. Μου είπε λοιπόν να κοιτάξω στα γνωστά καταστήματα για καινούρια οθόνη μέχρι 150?. Ο υπολογιστής χρησιμοποιείται για internet και office κυρίως, οπότε μην αρχίσετε να ποστάρετε Dell με IPS panel και τιμές στον Θεό επειδή αξίζουν τα έξτρα ?? που ζητάνε :P

Μέχρι 150? max μου είπε, οπότε πρέπει να το σεβαστούμε. Εγώ σκεφτόμουν για μια από τις παρακάτω:

1) LG E2260S-PN LED Monitor 21.5'' - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

2) LG W2340S-PN 23'' TFT BLACK - ΟΘΟΝΗ - E-SHOP.GR

3) LG E2241S-BN LED BLACK 22'' TFT - ΟΘΟΝΗ - E-SHOP.GR

Περισσότερο όμως τείνω προς την πρώτη :) Ακούω απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρει, κάτσε μισό. Πες μου στον Θεό σου τι στο καλό παραπάνω θα προσφέρει η U2311 σε μια γυναίκα που δουλεύει το PC για να λαμβάνει/απαντά email με Outlook, να χρησιμοποιεί Microsoft Access & Word και να μπαίνει στο Internet. Θα τα βλέπει ξέρω 'γω με πιο ζωντανά χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε στον δικο σου Θεο, πες μου γιατι να παρεις με DVI. Εχεις την εντυπωση οτι αυτοι οι ανθρωποι θα μπορεσουν να διακρινουν εστω και την ελαχιστη διαφορα που τυχον μπορει να εχει? Ή οτι θα δειχνει +25% καλυτερα από αυτην με τα 100 ευρω? (γιατι αυτη ειναι η διαφορα τιμης τους).

Αντιθετα, με το IPS θα μπορουν να ξαπλαρουν και στο κρεβατι απο πισω (ή στη πολυθρονα του γραφειου) και να δουν μια ταινια χωρις να τη βλεπουν με αρνητικα χρωματα και να στερεωνουν την οθονη με πατεντες γιατι το χρωμα γινεται μUνi με τη μια...

Edited by GeorgeMan
Link to comment
Share on other sites

ΑΑααα δεν είχα υπόψιν μου αυτή την τιμή - ανακαλώ. Μόνο και μόνο για την αυξημένη συνδεσιμότητα & την διαγώνιο, τα αξίζει τα επιπλέον χρήματα :D

+1 @ Dell, η τιμή είναι killer!

Link to comment
Share on other sites

ωρεος ειναι καλη οθονη αυτη και φθηνη.

Μπορειται να μου πειτε ποια ειναι πιο καλη απο αυτες τις δυο?

LG W2486L-PF 24'' LED PIANO BLACK - ΟΘΟΝΗ - E-SHOP.GR

MONITOR :: Dell LCD 23'' Ultrasharp U2311H Full HD Black - Visionstudio.gr

κυριως για ταινιες και παιχνιδια ,ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη αποψη,η LG ειναι πολυ κουραστικες γενικα,δεν ξερω αν ειναι η φωτεινοτητα τους η' κατι αλλο,αλλα και εχω δει και εχω ακουσει οτι ειναι κουραστικες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now