Recommended Posts

Πάμε ένα - ένα στα bold:

-Για το "μουσουλμανοποιηθεί" πραγματικά ποιο είναι το πρόβλημα; Έχεις εσύ θέμα αν ο γείτονας σου είναι μουσουλμάνος ή χριστιανός; Και εγώ ο άθεος, ποιόν απ' τους δύο να μισώ περισσότερο (ειρωνεία intended). Ανεξιθρησκεία έχουμε, μην ιδρώνεις.

-Αναρχία: Γνωρίζεις πραγματικά το εννοιολογικό περιεχόμενο του όρου; Μπας και το μπερδεύεις με τα μπάχαλα; Σου είναι ξεκάθαρο για τι πράγμα μιλάς;

Υποθέτω ότι δεν έχεις αντιληφθεί ακόμη την χαώδη και αβυσσώδη διαφορά μεταξύ Ισλάμ και Αθεϊσμού/Κομμουνισμού όπως και δεν έχεις καταλάβει και την κρυφή συγγένεια Χριστιανισμού με Κομμουνισμό. Ειλικρινά, σε ένα Μουσουλμανικό καθεστώς δεν υπάρχει καμιά θέση πέραν από τους Dhimmi, άθεοι και κομμουνιστές θεωρούνται κατώτεροι από τους χοίρους.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Κρήτη η κατάσταση δεν είναι τόσο τραγική. Προσωπικά δεν είμαι ρατσιστής ούτε εθνικιστής, θέλω όμως να τονίσω τα εξής. Σε όλη την Κρήτη υπάρχουν άπειρα χωριά, πολλοί αγρότες και τρελός φόρτος βαριών γεωργικών εργασιών. Σας λέω από πρώτο χέρι ότι τουλάχιστον το 50% των Κρητικών αγροτών εδώ προτιμά να κάθεται στο καφενείο να πίνει καφέ και να παίρνει Αλβανούς και Βούλγαρους να δουλεύουν στα χωράφια με μεροκάματο 30-50?. Το χειρότερο δε είναι αν ρωτήσεις τον γιο του Ελληνάρα αυτού, θα σου πει ότι βαριέται να πάει στο χωράφι γιατί είναι βαριά δουλειά και δεν μπορεί. Τον καφέ του όμως στην πλατεία του χωριού τον πίνει κάθε μέρα, λες και είναι ο Δερβέν Αγάς.

Πόσο πιο ενισχυημένη θα ήταν η οικονομία της Κρήτης και κατ' επέκταση της Ελλάδας αν δεν είχαμε τέτοια φαινόμενα; :)

Link to comment
Share on other sites

@IntelUser2525

Κάνεις λάθος υπόθεση όμως.

Μια χαρά έχω αντιληφθεί τα των Μουσουλμάνων - αλλά δεν μίλησε ο φίλος για Μουσουλμανικό καθεστώς. Δεν είπε ότι θα μπει το Κοράνι στο μέγαρο...

@George_o/c

Όταν έχεις στην διάθεσή σου τόσα φθηνά εργατικά χέρια - το φαινόμενο που περιγράφεις είναι αναπόφευκτο. Όχι μόνο για την Κρήτη, αλλά για όλο τον κόσμο.

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Οι ανησυχίες του είναι απόλυτα λογικές εάν λάβουμε υπόψη το τι συμβαίνει στην Αγγλία, μια αποτυχημένη πολυπολιτισμική κοινωνία, με τους μουσουλμάνους, ένα παράδειγμα.

London suburb put under ‘Sharia law’ | The Sun |Features

Anjem Choudary and Islamic extremists set up Sharia law zones in UK cities | Mail Online

27z8z2a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Κρητη περναει καλα... εξαγωγες προιοντων στη Κολομβια!!!

Γιωργαρε ομολογα, το καραβι τελικα δεν φευγει απο την Περσια ?

χοχοχοχοχο

Φερτε τα φραγκα στην Αθηνα....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ειλικρινά IntelUser2525, το να προσπαθείς να πείσεις για πολυπολιτισμικά προβλήματα δίνοντας links της dailymail ( :hehe: ) σε υποτιμά.

Ή δεν ξέρεις τι είναι η εφημερίδα που επικαλείσαι ή απλά καταφεύγεις σε επιχειρηματολογία υπαστυνόμου Α'.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ. :rolleyes:

Βέβαια όταν δεις τις πηγές των πρώτων δέκα links που δίνει θα αντιληφθείς και την δεύτερη γραμμή του #31.

Επίσης σε ευχαριστώ για reality alerts - αλλά έχω μείνει Λονδίνο, οπότε σε κουράζω άδικα με το googling ε; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρύβομαι - εσύ επικαλείσαι την ειδησιογραφία της daily... Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Είναι λιγάκι στείρο να συνεχίσουμε έτσι...

daily-mirror2.jpg

kthxbai :)

Link to comment
Share on other sites

Η Κρητη περναει καλα... εξαγωγες προιοντων στη Κολομβια!!!

Γιωργαρε ομολογα, το καραβι τελικα δεν φευγει απο την Περσια ?

χοχοχοχοχο

Φερτε τα φραγκα στην Αθηνα....

Δεν καλλιεργούν όλοι χασίσι εδώ κάτω ρε μαν. Έχετε λανθασμένη αντίληψη με όλα αυτά που έλεγαν τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης επί 1 μήνα για τα Ζωνιανά. Είναι άλλο θέμα αυτό, καλύτερα να μην το ανοίξουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι αν ειναι περισσοτεροι οι Μουσουλμανοι (οι οποιοι ειναι πολυ πιο πιστοι απο εμας) απο τους Χριστιανους θα κανουν καθεστως. Δεν ειναι τυχαιο φαινομενο στην Ελλαδα.

Θα παρουν γενικοτερα το πανω χερι, δεν ειναι απλο, μιλαμε για θρησκεια !

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι αν ειναι περισσοτεροι οι Μουσουλμανοι (οι οποιοι ειναι πολυ πιο πιστοι απο εμας) απο τους Χριστιανους θα κανουν καθεστως. Δεν ειναι τυχαιο φαινομενο στην Ελλαδα.

Θα παρουν γενικοτερα το πανω χερι, δεν ειναι απλο, μιλαμε για θρησκεια !

Α δηλαδή μιλάμε για κίνδυνο κατάλυσης της -όποιας- νομιμότητας; Θα υπάρξει πολιτική και πολιτειακή εκτροπή;

Αν είναι αυτοί οι φόβοι μας - τι να πω - Νῦν ὑπὲρ πάντων, πρέπει να έχει κάτι φούρνους στον Ασπρόπυργο... :stars:

arbeit_macht_frei.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο απο Λονδινο ειναι αστεια... Ειναι γνωστο οτι το Λονδινο ειναι multi cultural city και γενικα η Αγγλια. Αλλα τα φαινομενα κοινωνικης εξαρσης ειναι πολυ λιγοτερα απο Ελλαδα...

Εκει κανουν μαλακιες μεχρι να δρασει η αστυνομια, και αυτο γιατι μετα δεν υπαρχει ΕΛΕΟΣ! Πολυ ξυλο, σε πιανουν και δικαζε σε χρονο ρεκορ (μιλαμε για 2.000 ατομα)

Να δεις γελια που πεσανε μετα τα επεισοδια στο Birmingham (μενει ο ενας απο τα δυο αδερφια μου).... ορμαγανε μεσα στα σπιτια και τους επερναν στα 4ερα τους ταραξιες! χοχοχοχοχο

Οπως ειπαι ο Μεγας Καμερον, εαν εισαι τοσο μεγαλος να κανεις ταραχες πρεπει να εισαι μεγαλος να αντιμετωπισεις τον Νομο..... χοχοχοχοχο.....

Link to comment
Share on other sites

Ο Πολυπολιτισμός και η όλη ιδεολογία που τον στήριζε απέτυχε όπως διδάσκει η ιστορία, το Λονδίνο του 2011 και το Παρίσι του 2005 το απέδειξε, όποιος πιστεύει στην ειρηνική συνύπαρξη οπαδών των Αβρααμικων θρησκειών, Ιουδαισμου/Χριστιανισμου/Ισλαμ, άθεων, κομμουνιστών, πανκιδων, ομοφυλοφίλων κλπ κάτω από μια μοντέρνα καταναλωτική καπιταλιστική κοινωνία, πιστεύοντας ότι το Ipad/Iphone και το διαδίκτυο θα λύσει τα προβλήματα των ανθρώπων απλά κοιμάται όρθιος, θα έχουμε μεγάλη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πολυπολιτισμός και η όλη ιδεολογία που τον στήριζε απέτυχε όπως διδάσκει η ιστορία, το Λονδίνο του 2011 και το Παρίσι του 2005 το απέδειξε, όποιος πιστεύει στην ειρηνική συνύπαρξη οπαδών των Αβρααμικων θρησκειών, Ιουδαισμου/Χριστιανισμου/Ισλαμ, άθεων, κομμουνιστών, πανκιδων, ομοφυλοφίλων κλπ κάτω από μια μοντέρνα καταναλωτική καπιταλιστική κοινωνία, πιστεύοντας ότι το Ipad/Iphone και το διαδίκτυο θα λύσει τα προβλήματα των ανθρώπων απλά κοιμάται όρθιος, θα έχουμε μεγάλη συνέχεια.

Εαν δεν ηρεμισουν θα κατεβει ο ΣΤΡΑΤΟΣ και θα τους πατησουν...

Που να δεις τι εγινε εκει που μενω στο Λονδινο Enfield...μαζευτηκαν οι Αγγλοι με τα ΡΟΠΑΛΑ και οποιον εβλεπαν να σπαει, θα ετρωγε καλα!!!

Βεβαια ολες οι ταραχες εγιναν στο Ανατολικο Λονδινο, οπου δεν εχει καμια σχεση με το υπολοιπο Λονδινο....

Εγω μενω στο Βορειο!

Aπλα οι προηγουμενοι Σοσιαλιστες τα μαμησανε ολα, αλλα τωρα με Καμερον θα μπουμε στο σωστο δρομο.... δεν εχει αδικως το ονομα Μαργκαρετ Θατσερ 2

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνει η Αγγλία αγαπητέ φίλε, προσωπικά δεν δίνω δεκάρα για το κωλονησο τους, ας βουλιάξει στην θάλασσα μέσω εμφυλίου θρησκευτικού και φυλετικού πολέμου, θα έχει πλάκα τουλάχιστον. Eνδιαφέρον η πληροφορίες που μου έδωσες, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκα Κρητη πριν μερικες μερες, και πηγα Ιρακλειο..... ΜΕΓΑ ΑΙΣΧΟΣ, CRAP, SHIT!

Στο μεταξυ μου λενε ραντεβου στη πλατεια με τα ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ....τα οποια ειναι 1 μετρο...ελιωσα στο γελιο!!!!!!!!!

ΡΕ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΤΗΣ TRAFALGAR SQUARE στο ΛΟΝΔΙΝΟ!!!!!

Θελουμε και λιονταρια τρομαρα μας... ενα τσιουαουα και πολυ μας ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκα Κρητη πριν μερικες μερες, και πηγα Ιρακλειο..... ΜΕΓΑ ΑΙΣΧΟΣ, CRAP, SHIT!

Στο μεταξυ μου λενε ραντεβου στη πλατεια με τα ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ....τα οποια ειναι 1 μετρο...ελιωσα στο γελιο!!!!!!!!!

ΡΕ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΤΗΣ TRAFALGAR SQUARE στο ΛΟΝΔΙΝΟ!!!!!

Θελουμε και λιονταρια τρομαρα μας... ενα τσιουαουα και πολυ μας ειναι!

Όταν μιλάς για την Κρήτη, πάντα να φέρνεις αυτήν την εικόνα στο μυαλό σου. Σκέψου το ξανά.

qswkux.jpg

11aj2uw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο σχέση έχουν οι σκατόβλαχοι Βρετανοί (συγκεκριμένα η βασιλική οικογένεια, το αγγλικό στέμμα και οτιδήποτε το εκφράζει και το εκπροσωπεί) με αυτοκρατορίες και σύμβολα 8 χιλιάδων ετών.

[YOUTUBE]

[media]

[/media][/YOUTUBE]
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now