Recommended Posts

θελει να σου πει οταν οι ελληνες ειχαν χτισει την κνωσσο εκει στην αγγλια μαλλον δεν ειχαν ιδεα οτι χτιζεις σπιτι απο πετρα..!επισης τα λιονταρια δεν ειναι 100χρονων που ειναι τα περισσοτερα αξιοθεατα των αγγλων με εξαιρεση το στοουνχετζ..! επισης αν δεν πας με φοιτητη βολτα στο ηρακλειο δεν εχεις παει πουθενα ας ειναι και ντοπιος..!!!και θα μπορουσες να ενημερωσεις να σε ειχα βγαλει μια μερα για ποτο να χασεις το μυαλο σου..!!!

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την τσιμεντιλα, ο καηλας ο πεθαμενος ο Παπανδρεου φταιει που ειχε δωσει τις αδειες....

Sebastian μη μου λες για Λονδινο, γιατι θα σου πω για Παρισι και θα βγεις νοκ αουτ.

Τον πολιτισμο και την ιστορια της Ελλαδας δεν την παει κανενας κοντρα.

Link to comment
Share on other sites

θελει να σου πει οταν οι ελληνες ειχαν χτισει την κνωσσο εκει στην αγγλια μαλλον δεν ειχαν ιδεα οτι χτιζεις σπιτι απο πετρα..!

Φυσικά, εμείς πολιτισμό είχαμε, είμαστε η γενέτηρα χώρα της δημοκρατίας, του θεσμού της πόλεως, των αξιών και και και .... .

Οι εσπέριοι πίθηκοι αντίθετα, (όπως τους αποκαλούσε μια καθηγήτρια στο σχολείο μου) υιοθέτησαν τον δικό μας πολιτισμό και τον ανέπτυξαν περισσότερο, για αυτό είναι πιο μπροστά από εμάς σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την τσιμεντιλα, ο καηλας ο πεθαμενος ο Παπανδρεου φταιει που ειχε δωσει τις αδειες....

Sebastian μη μου λες για Λονδινο, γιατι θα σου πω για Παρισι και θα βγεις νοκ αουτ.

Τον πολιτισμο και την ιστορια της Ελλαδας δεν την παει κανενας κοντρα.

ωραια μπες στη μηχανη του χρονου και γυρνα χιλιαδες χρονια πισω :)...

Link to comment
Share on other sites

χαιρεσαι δηλαδη ετσι οπως γιναμε?

παντως μην ελπιζεις οτι θα εισαι τοσο ευπροσδεκτος μετα την Αγγλια σε 20-25 χρονια αν θα φτιαξουν τα πραγματα?

Γιατι θες νμα γυρισεις εφοσον σ αρεσει εκει?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χαιρομαι ετσι οπως γιναμε.

ΑΛΛΑ πανω απο ολα μου αρεσει να βλεπω την πραγματικοτητα απο το να ονειροπολω ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ για να δικαιολογησω τα χαλια μας....

Link to comment
Share on other sites

μα δεν τα δικαολογει κανεις αυτα. Προσθεου.

Σου ξαναλεω γιατι δεν καθεσαι εκει?

Η Ελλαδα απο το '80 ειναι ετσι, απλα τωρα ειπαν τελος οι δανειστες.

Aσε λοιπον την Ελλαδα Ορεστη οπως ειναι και κατσε στο enfield. Τι σκας?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χαιρομαι ετσι οπως γιναμε.

ΑΛΛΑ πανω απο ολα μου αρεσει να βλεπω την πραγματικοτητα απο το να ονειροπολω ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ για να δικαιολογησω τα χαλια μας....

Δυστυχώς η ευτυχώς, εδώ γεννήθηκες, αυτά κληρονόμησες σαν κουλτούρα και ιστορία. Εαν δεν σου αρέσουν να είσαι σίγουρος οτι οι Βρετανοί σκατόβλαχοι είναι οι πρώτοι που θα ήθελαν να τα οικειοποιηθούν, τόσα χρόνια στα αρνούνται ότι δεν είναι δικά σου και ότι δεν είσαι Έλληνας, και εσύ τους πίστεψες, έτσι δεν είναι;

Cannibals and Craftsmen: Ancient Skulls Found in England Were Used as Cups.

http://www.aolnews.com/2011/02/16/cannibals-and-craftsmen-ancient-skulls-found-in-england-were-us/

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι χώρες είναι σκάρτες, όλοι οι άνθρωποι πλήν των Ελλήνων είναι σκατόβλαχοι.

yeap, αυτό είναι το μετά-Σόλων σκεπτικό των Ελλήνων...

Όπως έστρωσε θα κοιμηθεί ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

@caution Να αγιάσει το στόμα σου αδερφέ...

@pastelidis Για την υδροκέφαλη Αθήνα, υπεύθυνος είναι ο Καραμανλής. Η ιστορία ξεκίνησε τη δεκαετία του '50.

Λεω και εγω δεν θα πεις τπτ?

Εεεμμμ ναιιι

Δηλαδή είπες αυτή τη μπαρούφα για να δεις αν θα πω τίποτα;
Ναι ειμαι αξιος της τυχης μου. Thanks.

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

μα δεν τα δικαολογει κανεις αυτα. Προσθεου.

Σου ξαναλεω γιατι δεν καθεσαι εκει?

Η Ελλαδα απο το '80 ειναι ετσι, απλα τωρα ειπαν τελος οι δανειστες.

Aσε λοιπον την Ελλαδα Ορεστη οπως ειναι και κατσε στο enfield. Τι σκας?

:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Προσθεου.

Μου βγήκαν τα μάτια λέμε :hehe:

Κατεβηκα Κρητη πριν μερικες μερες, και πηγα Ιρακλειο..... ΜΕΓΑ ΑΙΣΧΟΣ, CRAP, SHIT!

Στο μεταξυ μου λενε ραντεβου στη πλατεια με τα ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ....τα οποια ειναι 1 μετρο...ελιωσα στο γελιο!!!!!!!!!

ΡΕ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΤΗΣ TRAFALGAR SQUARE στο ΛΟΝΔΙΝΟ!!!!!

Θελουμε και λιονταρια τρομαρα μας... ενα τσιουαουα και πολυ μας ειναι!

Το Ηράκλειο δεν αντιπροσωπεύει όλη την Κρήτη. Τα πράγματα σε Χανιά και Ρέθυμνο είναι πολύ καλύτερα ως προς την τσιμεντίλα. Στα Χανιά, μένω ένα 20λεπτο με τα πόδια από το κέντρο και πίσω από το σπίτι έχουμε κήπο, κότες και κουνέλια. Αυτό στο Ηράκλειο δεν θα το δεις :P Επίσης εδώ στο Ρέθυμνο μένω κάνα μισάωρο από το κέντρο (περπάτημα και λεωφορείο) και έξω από το σπίτι μου βλέπω αυτό:

4614e6e3873801ce.jpg

θελει να σου πει οταν οι ελληνες ειχαν χτισει την κνωσσο εκει στην αγγλια μαλλον δεν ειχαν ιδεα οτι χτιζεις σπιτι απο πετρα..!επισης τα λιονταρια δεν ειναι 100χρονων που ειναι τα περισσοτερα αξιοθεατα των αγγλων με εξαιρεση το στοουνχετζ..! επισης αν δεν πας με φοιτητη βολτα στο ηρακλειο δεν εχεις παει πουθενα ας ειναι και ντοπιος..!!!και θα μπορουσες να ενημερωσεις να σε ειχα βγαλει μια μερα για ποτο να χασεις το μυαλο σου..!!!

Eννοείται αυτό! Μπορεί γενικά το Ηράκλειο να είναι τσιμεντούπολη, αλλά έχει πολύ όμορφα μέρη να πας. Χρόνο να 'χεις μόνο κι όλα γίνονται. Βλέπεις όμως Πάνο πως η πρώτη εντύπωση για το Ηράκλειο είναι χάλια γενικά :P

Ας αφήσουμε όμως τις συζητήσεις για Λονδίνο και ας επικεντρωθούμε στην Ελλάδα. Το Λονδίνο είναι έτσι κι αλλιώς multi-cultural society. Ινδούς να δουν, fucking coolies λένε, Πακιστανούς να δουν, fucking stani λένε και ούτω καθ' εξής.

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε όμως τις συζητήσεις για Λονδίνο και ας επικεντρωθούμε στην Ελλάδα. Το Λονδίνο είναι έτσι κι αλλιώς multi-cultural society. Ινδούς να δουν, fucking coolies λένε, Πακιστανούς να δουν, fucking stani λένε και ούτω καθ' εξής.

Έχεις δίκιο, σε αυτήν την εικόνα πιστεύω κρύβεται ολόκληρη η δεκαετία του 1980. Η Αρχή του Κακού.

inappropriate content

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now