bloody.k

αγορα smartphone για μουσικη

Recommended Posts

Μιας και το παλιο μου κινητο (w595) αρχιζει και τα παιζει σκεφτομαι να αγορασω ενα καινουριο (μαλλον android)smartphone.Καταρχας να πω οτι ασχολουμε πολυ με την μουσικη και θελω το κινητο να χει καλο music player και ποιοτητα ηχου στα ακουστικα καθως και να αντεχει αρκετα σε πτωσεις,χτυπηματα κλπ(δεν λεω να μην παθει μια γρατζουνια αλλα να πεσει και να χαλασει).Κατι αλλο σημαντικο ειναι να εχει υποστιριξη απο την εταιρια,να βγαζει updates κλπ για αρκετο καιρο μιας και το βλεπω να το κραταω ~2 χρονια(αυτο παραλειπεται αν μπορω να τα περασω μονος μου).Χρηματικο οριο ειναι ~300-350ε εκτος αν δωσω κατι παραπανω για να παρω κατι που πραγματικα αξιζει.Επισης αγορα γινεται απο οποιοδηποτε μαγαζι αρκει να ειναι σχετικα αξιοπιστο,μην ειναι απο το χειροτερο skroutzομαγαζο.Απο λιγο ψαξιμο που εκανα βρηκα ενδιαφερον το lg optimus 2x,εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

αν ειχα τα λεφτα θα το επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη μιας και με βολευουν τα itunes εχω και ipod touch αλλα επειδη δεν υπαρχουν μεχρι τωρα τα 650+ που θελει κοιταω για καμια εναλακτικη

Link to comment
Share on other sites

αν ειχα τα λεφτα θα το επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη μιας και με βολευουν τα itunes εχω και ipod touch αλλα επειδη δεν υπαρχουν μεχρι τωρα τα 650+ που θελει κοιταω για καμια εναλακτικη

Εφοσον εχεις ipod touch γιατι θες ομως smartphone με καλο music player ( audio ) ?

Παντος με 400-450 βρισκεις μτχ iphone4 σαν καινιουργιο. απλα πρεπει να μαζεψεις μερικα ακομα για να μπεις στο budget.!

Εχω παρει στον αδερφο μου παντος το ideos x5, με ενα καλο σετακι ακουστικα την παλευει..!(εννοειται με αλλη rom) απλα πρεπει να πας να το ακουσεις καπου .

Link to comment
Share on other sites

θελω κινητο με καλη ποιοτητα ηχου για να μην κουβαλαω και το ipod οταν θελω να ακουω μουσικη στον δρομο.επισης αν ειναι να παρω iphone θα παρω το καινουριο οποτε θα αργισω να μαζεψω 300+ε και με καιει αρκετα να μην εχω full λειτουργικο τηλεφωνο οποτε αν εβρισκα κατι που να με καλυπτει θα το επαιρνα τωρα.παρολαυτα αν δεν βρεθει κατι θα κανω υπομονη να τσιμπισω το 5αρι

Link to comment
Share on other sites

Αν θες καλό music player δεν ξέρω κατα πόσο θα πήγαινα εγώ σε smartphone.

Σίγουρα δεν θα έχεις μπαταρία. Στην θέση σου θα έμενα με το ipod ή θα το πούλαγα, θα έβαζα και τα λεφτά που δίνεις για κινητό και θα έπαιρνα iphone έστω και μεταχείρο.

Link to comment
Share on other sites

To zune hd της microsoft όσο μούφα και να είναι έχει μακράν καλύτερο ήχο απο κάθε i*

Αλλα δεν είναι smartphone

Κάτι λένε για HP+Beats smartphones σύντομα, αλλα άν κρίνεις απο την ποιότητα των ακουστικών beats μήν περιμένεις και πολλά...

Όπως προείπε ο AN7 OverClocker "Αν θες καλό music player δεν ξέρω κατα πόσο θα πήγαινα εγώ σε smartphone."

Link to comment
Share on other sites

θελω οταν βγαινω εξω να μην κουβαλαω και το ipod αμα θελω να ακουσω μουσικη και παραλληλα να εχω και σχετικα καλη ποιοτητα.επισης το smartphone δεν το θελω μονο για μουσικη,το θελω για ολα τα υπολοιπα πραγματα που προσφερει απλα ψαχνω και την ποιοτητα στην μουσικη.Με τη μπαταρια δεν εχω προβλημα,το βαζω οταν κοιμαμε αν χρειαζεται καθε μερα.Ευχαριστω για την προταση Sfirculitu αλλα δεν μου αρεσει σαν κινητο.το iphone σας ειπα θα το επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη αν ειχα τα λεφτα αλλα 1ον δυσκολα πουλαω το ipod γιατι δεν ειναι σε καλη κατασταση και 2ον δεν αξιζει να το πουλησω για 60-80ε.Αν δεν βρω κατι που να με καλυπτει κατα καποιο βαθμο μαζευω μανεϊ για iphone απλα επειδη δεν αντεχω αλλο το κινητο που εχω ελεγα αν εβρισκα κατι που να μου εκανε να το επαιρνα να εχω και γρηγορα λειτουργικο κινητο και να γλυτωσω απο το κουβαλημα του ipod καθε φορα που βγαινω εξω

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα το samsung galaxy s plus είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές και απο media player παίζει αρκετα καλά μπορώ να πω εχει και 5,1 .εαν εξαιρέσεις βεβαία τι μπαταρία που σε κρατααει μιάμιση μερα όπως τα περισσοτερα όλα τα αλλα ειναι τελεία!!!!!!!!οσο αναφορά τις τούμπες που λες εγω νομίζω οτι άμα πέσει κατω θα γινει θρύψαλα θα γεμίσει ο κόσμος κουμπιά και ανταλακτικο....

Link to comment
Share on other sites

ξαναλεω οτι η φορτιση δεν ειναι θεμα,το βαζω να φορτισει οταν ειμαι σπιτι μου,ουτοσιαλως δεν μενω παραπανω απο 12 ωρες εκτος σπιτιου και αν μεινω θα προσεχω και δεν θα ακουω μουσικη το πολυ πολυ.Eπειδη το κοβω η συζητηση να βγαινει offtopic και εχω ηδη 2 κινητα στο νου μου,για πειτε nexus s(o web αν δεν κανω λαθος που το εχει κι ολας μπορει να με βοηθησει περισσοτερο στο θεμα της ποιοτητας του ηχου) ή desire s?(blackberry δεν μου αρεσουν)Και επισης δεν θελω την superdouperwowg@mati ποιοτητα ηχου απο ενα κινητο,απλα θελω να ακουω μουσικη(metal κυριως) χωρις να παραμορφωνεται το συμπαν και να ακουγεται η κιθαρα σαν ηχογραφημενη εκτοξευση πυραυλου με μικροφωνο υπολογιστη.Τελος αν μπορειτε προτεινετε και κανενα ακουστικο σε λογικη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τον Jason για ποιότητα ήχου, μιας και εγώ δεν ακούω ποτέ από το κινητό με ακουστικά, αλλά με BT !

Πάντως τα ακουστικά της Samsung (Nexus S) είναι καλής ποιότητας και το μικροφωνάκι είναι μικρό και εύχρηστο όπως εκείνο του iphone!

Link to comment
Share on other sites

nexus s καθαρα και μονο λογω των updateς που δεν θα περιμενεις τον εκαστοτε κατασκευαστη.

και για ακουστικα βαλε αυτα που εχεις στο ipod :D

εγω εχω ακουστικα απο ipod στο optimus 2x και δεν εχω παραπονο απο τον ηχο αφου μιλαμε για κινητο.

βεβαια σε θεμα ηχου προτιμω το creative που ειχα αλλα ειναι λιγο τεραστιο για να το κουβαλαω μαζι μου μονιμα :P

zen_visionm04.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανονικα,οι ψειρες δεν μου καθονται καλα.αλλα αν ειναι να δωσω λεφτα και να εχω ιδια ποιοτητα με της apple δεν το κανω.μονο αν σε λογικη τιμη(το πολυ 40ε) βρω κατι που εχει τρομερη διαφορα και αντεχει περισσοτερο θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now