DBC

NOKIA N9: Ξεκινάει το shipping του σε περιορισμένο αριθμό χωρών

Recommended Posts

το κινητο ειναι κορυφη αλλα εκτος αυτου ,γιατι να μην εχει εγραφη βιντεο full HD 1080p και εχει μονο HD 720p δεν ειναι ενα μειον αυτο?καθως αλλα κινητα το εχουν αυτο οπως το samsung galaxy s II .Συγκρινωντας αυτα τα δυο πιο λετε να ειναι καλυτερο? εμενα και τα δυο μου αρεσουν παντως.Η μεγαλη μαχη θα δωθει ειναι αναμεσα στο Nokia n9 vs Apple Iphone 5 vs Samsung Galaxy S II.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο δυσκολο να συγκρινεις το SGS2 με ενα κινητο που δεν εχει κυκλοφορησει ακομα.

μονο σε θεμα hardware μπορεις να συγκρινεις οπου χανει (σχεδον :P) πανηγυρικα η νοκια

Link to comment
Share on other sites

H ιστορία έχει αποδείξει ότι δεν είναι θέμα h/w, αλλά θέμα λειτουργικού ;)

σοφη κουβεντα οπου ισχυει και στα πισι..!

πηγα σε εταιρεια προσφατα που δουλευει φιλος,και ολη η εταιρια ηταν με μακ τα ταουερς ομως δεν ξερω πως λεγονται παντως οι γνωστες μηχανικοι λενε πως πανε μπαλα σε σχεση με τα 7..!δεν εδινα τοσα χρηματα με την καμια παρολαυτα!και το 5 που καλοκοιταζω θα περιμενω να το παρω μεταχειρισμενο..!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να δουλέψω mac μια φορά. Τα Μακ πολύ απλά δεν υπάρχουν στην ταχύτητα και ανταποκρισιμότητα. Ο κόσμος πέφτει στην παγίδα να συγκρίνει το h/w που έχουν μέσα με το h/w των PC και να λέει ότι το ίδιο hardware σε PC είναι 1000? φθηνότερο - άρα θα πάρω PC με windows και είμαι γαμ@τος. Δεν είναι όμως έτσι! Το hardware προχωράει με τόσο γρήγορους ρυθμούς που το software έχει μείνει μια πενταετία πίσω. Παρόλα αυτά δεν θα μπορούσα να πάρω Mac γιατί δεν μπορούσα να το συνηθίσω. Έχω καλοβολευτεί με τα Παραθύρια τόσα χρόνια :hehe:

Η δύναμη που έχει μια GTX 580 είναι πραγματικά εξωπραγματική. Παρόλα αυτά πολύς κόσμος αγοράζει και δεύτερη και τρίτη για να έχει απίστευτα FPS σε Metro 2033 @ 2560 x 1600. Δεν φταίει η GTX 580, φταίει το Metro που είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βαρύ!

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λέτε όλα αυτά! Έχει αναρωτηθεί κανείς σας αν χρειαζόμαστε έστω και πάνω από το 10% των features των κινητών;

Διάβασα παραπάνω για 720p εγγραφή, και 600 Mpixel φωτογραφίες. Και να το έχει το feature αυτό, θα το χρησιμοποιήσεις; Αφού οι φωτογραφίες θα είναι υποφωτισμένες, το video θολό και χωρίς σωστή εστίαση και fps. Το κινητό είναι για τα βασικά + λίγο web, άντε μουσική και κανένα παιχνιδάκι. Όλα τα άλλα είναι άχρηστα, ακόμα και το gps, δεν φτάνει όταν έχεις οθόνη 4.0".

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και εγώ αγόρασα ένα μεταχειρισμένο zte blade και του έχω βάλει μέσα μόνο μερικά παιχνιδάκια :D Περισσότερα από όλα το ήθελα για να βλέπω τα mail μου και να μπαίνω πότε πότε στο net με 3G :)

Link to comment
Share on other sites

οταν χαθηκα στην γλυφαδα-αγιο δημητριο και γω δεν ξερω τι αλλο ειναι με ξελασπωσε ομως..!το κινητο εχει φυγει εδω και καιρο απο την αυστηρη εννοια κινητο και ειναι καπου μεταξυ αντικαταστατης ολων,κανενας ομως δεν ειναι τελειος..!

Link to comment
Share on other sites

629 το 64αρι.

το 16 θα εχει sub600 και με τον καιρο θα φτασει το 500αρι.

ΑΝ ξαναλεω ΑΝ την βγαλω με ~300?+το optimus τοτε το χτυπαω.

αν και ειδα και το μοτορολα droid razr πως λεγεται και μου γυαλισε αλλα μοτορολα? meh...

Link to comment
Share on other sites

εγω σαν πρωτο κινητο που βγηκε και μου εκανε "αισθηση" ηταν το μοτορολα που ηταν κλαμσελ..ειναι μεγαλη εταιρεια,δεν ειναι καμια κινεζια..αμερικανια ναι αλλα οχι κινεζικο.. ;)

και το ποστ οτι η οθονη του ειναι καλυτερη απο του γκαλαξυ θα σου το πω το βραδυ μολις παω πλαισιο και τα βαλω διπλα διπλα.. ;)

γιατι αυτη ειναι απλη amoled οχι super ποσο μαλλον super amoled plus..!:P

εδιτ: κατσε λιγο γιαυτο εδω μιλας? : http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=47648

αυτο το συγκρινεις με το ν9? ειναι η καινουρια σειρα με "ωμο" android και ολους τους devs να εχουν τα βλεμματα πανω του..!δεν νομιζω ομως οτι ειναι δικαιο να συγκρινεις ενα κινητο που υπαρχει στην αγορα με καποιο που δεν ειναι..!παντως αυτο το μοτο ειναι πολυ ερωτευσιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now