DBC

Amazon Kindle: Η value for money απάντηση στo iPad

Recommended Posts

εγω που πηγα σε ενα πλαισιο και καθομουνα και επαιζα με τα διαφορα tablets που ειχανε εκει.

μονο το ipad μου εκανε αισθηση.

με ολα τα στραβα που εχει η apple, μου αρεσε το πως δουλευει το ipad (νομιζω ηταν το 2 κιολας) ασχετα αν εγω δεν θα εδινα λεφτα γενικα για tablet μιας και τα θεωρω αχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 για το ebook θα τα πάρω, αν μπορέσω! Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το tablet, απλά θέλω να μπορώ να διαβάζω τα pdf μου παντού και αμά λάχει να δω και μια ταινία.

Για τα υπόλοιπα θα πάρω netbook 12"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι διάβασα εδώ: Amazon Losing $10 On Each Kindle Fire http://www.isuppli.com/Teardowns/News/Pages/Amazon-Sells-Kindle-Fire-at-Low-Profit-Margin-to-Promote-Online-Merchandize-Sales.aspx

Η amazon το πουλάει με ζημία το κιντλ οπότε το χαρντγουερ τα αξίζει τα λεφτά του.

Το θέμα είναι αμα ξεκλειδώνει για να κρατήσεις την αμαζόνα χαμένη και την τσέπη σου κερδισμένη. :)

Μπορεί όλα αυτα να μην ισχύουν αλλά το σίγουρο είναι οτί η αμαζον στοχεύει να βγάλει λεφτά από τις υπηρεσίες που θα παρέχει μεσω των ταμπλετ και όχι απο τις πωλήσεις αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 για το ebook θα τα πάρω, αν μπορέσω! Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το tablet, απλά θέλω να μπορώ να διαβάζω τα pdf μου παντού και αμά λάχει να δω και μια ταινία.

Για τα υπόλοιπα θα πάρω netbook 12"

Κάτσε ρε Αντριάν γιατί τώρα μπερδεύτηκα κι εγώ. Πόσα ebooks και PDFs διαβάζεις ώστε να χρειάζεσαι e-book reader αποκλειστικά για αυτά; Νομίζω ότι είναι μια ανάγκη που την δημιουργείς από μόνος σου... Αν είναι να πάρεις e-book reader και γουστάρεις την φιλοσοφία των ταμπλετών, τότε Tablet's Go! :D Μαζεύεις χρήματα και παίρνεις ένα tablet.

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζουν και τόσο τα λεφτά τους, είναι βέβαια όπως το βλέπει κανείς. Προτιμώ ένα laptop, κι ας είναι πιο μεγάλο, γιατί με βολεύει στις δουλειές που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να αφήσετε τις βλακείες και να πάρουμε όλοι με 44? από chinavasion το 4.3" tabletάκι :PPocketDroid - Mini Android 2.2 Tablet with 4.3 Inch Touchscreen (WiFi)

Mini Android 2.2 Tablet

4.3 Inch Touchscreen

WiFi

4GB

800MHz processor, 256MB RAM

Flash 10.1 support

Για 44 ευρώ καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now