Recommended Posts

Βρήκα αυτόν εδώ

[uS50] [CAN][AU] MCP350 pumps DDC-1 $35 shipped - PP - Overclock.net - Overclocking.net

και παράγκειλα μία αντλία

θα έρθει αύριο

τι λέτε ειναι καλή προσφορά? Η ίδια αντλία απ'ότι λέει κάνει 83.95$ απο την swiftech

Επειδή είμαι αρκετά noobas θα ποστάρω καμία φωτο αυριο απο την αντλία να μου πείτε άν την πάτησα ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ολες οι ddc εχουν θεμα να αρπαξουν (η 355 δεν βγηκε σαν αντικατασταση της 350),αλλα παιζει και αυτο για την 10w που εχεις Laing DDC water pump 10W repair kit MCP350 | eBay εγω πηρα απο αυτον για την 18w που εχω και ειναι κομπλε,δινει και παραπανω η αντλια με αυτο το pcb!

Link to comment
Share on other sites

Ναί τα είδα κ εγώ αυτά εχθές

και μου φαίνεται η αντλία είναι οκ και όχι μούφα (είμαι one day owner δέν έχω εμπειρία σε αυτά), έχω χάσει τη μπάλα με τις διαφορετικές εκδόσεις που υπάρχουνε.

Επίσης υπαρχει με τα ίδια λευτά pcb με toshiba controller που είναι πιό δυνατό και έχει overheat protection σύστημα και ρύθμιση στροφών με ποτενσιόμετρο. Επίσης λένε οτι αυτός ο diyinhk θα βγάλει δεύτερη έκδοση απο αυτό με temp sensor επάνω και άλλα features.

Κάπου είδα εχθές και λευκό pcb με toshiba δέν ξέρω άν αυτή είναι η 2η έκδοση

Πάντως στον πωλητή στο ebay τα items αυτά είναι non-listed γιατί δέν τα βλέπω ούτε με αναζήτηση ούτε με κλίκ στο items for sale

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το pcb πηρα και εγω αλλα αυτο κανει για τις 18w ddc,απλα να ξερεις οτι υπαρχουν οι 350 και 355 και κατα καιρους εχουν αλλαξει το pcb και λιγο τον εσωτερικο σχεδιασμο της αντλιας.Τα pcb ειναι εδω diyinhk | eBay αυτη με το ασπρο δεν ειναι rev2 εχει απλα προσθεσει 4 led

EDIT

Και ο Sanyo εχει τα ιδια specs με το Toshiba

Link to comment
Share on other sites

εγινε και το mod με τα DIYINHK pcbs και αποτι φαινεται δουλευουνε μια χαρα :)

αν και δεν ειναι το τελευταιο pcb revision απο τον DIYINHK :/

το τελευταιο εχει συνδεση για να φαινονται και να ρυθμιζονται στο pc οι στροφες οπως του cpu cooler, και λογικα κουμπωνει στο 4πιν που ειναι για το cpu fan

δεν πειραζει ομως, θα συνδεθεί ποτενσιόμετρο, και έτσι κ αλλιως δεν προοριζονται για cpu

http://s15.postimage.org/tyaaz6x7t/0269.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι :)

αλλα θα πρεπει να κοπει ο πατος για να παιρνει αερα

πρεπει να εχει κυκλωμα υπερθερμανσης πλακετας που διακοπτει, αλλα το θεμα ειναι να μην φτασουνε εκει οι θερμοκρασιες!

επισης δεν εγιναν προεκτασεις απο τα καλωδια των πηνιων οπου λεει στον οδηγο του martin, ταιριαξε μια χαρα

(λαθος για την ddc3 λεει προεκταση)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now