George_o/c

Core i7 2600K owns the Bulldozer - Updated με όλα τα official reviews!

Recommended Posts

Αυτό με το βίντεο παίρνει χαλαρά μηνύσεις όχι μόνο από την Intel αλλά και από ιδιώτες καταναλωτές άνετα σε οποιαδήποτε χώρα πλήν της μπανανίας μας εδώ.

Δώσε το παράδειγμα, ξεκίνα πρώτος.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω τώρα και την σαν απορία αρκετό καιρό! Τι έγινε με amd και ati? ξεχωριστές εταιρίες δεν ήτανε? και γιατί έγινε amd radeon? Γιατί εμένα μου είπε ένας φίλος μου η amd πήγαινε για πτώχευση και την βοήθισε η ati, τι ισχύει με αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν και amd fan θα ελεγα πως η ιστορια phenom i - ii επαναλαμβανεται και ολες οι καθυστερησεις μαλλον για κακο απ'οτι βλεπω ηταν και τα περι stepping πατατες μου ακουγονταν στα αυτια μου... και ειναι κριμα.Η αντικειμενικη σκοπια λεει πως αν η amd δεν κανει κατι πολυ συντομα θα γινει σκετο amd radeon.Και εξηγω το γιατι:

1) Ενεργειακα οι intel ολοενα και γινονται λειγοτερο ενεργοβοροι...

2) Δεν ειναι δυνατον ο phenom ii x6 να ειναι ταχυτερος απο τους bulldozer=fail και ο intel i3 2100 να τους κοντραρει στα ισια=fail

3) Μονο απο τα apu (A series) θα εχει εσοδα και απο τις καρτες γραφικων...

4) Αν η apple βγαλει και της καρτες γραφικων της amd τοτε

5) ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ INTEL - NVIDIA

6) Θα μας πουλανε τους i3 στην τιμη των i7

7) Περαστικα μας και ειχα πολλες ελπιδες...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς να γλυκάνεις το χάπι; :hehe::hehe::hehe:

Πέρα από την πλάκα και εγώ είμαι από αυτούς που ελπίζουν να παίξει έστω μια φάση παρόμοια των Phenom I- II

Link to comment
Share on other sites

Και στα δικά μου πέφτω - μην νομίζεις...

on a different note, θα δούμε νέα τρελά DDR3 speeds ε; :)

2900 επιασε ο φιλος μου ο πετρος πριν καιρο.

καπου στο xs ειδα 2700 κατι.

ναι, θα περασουμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και ο home user θα χρειάζεται το LGA2011 και το X79, έτσι ο Bulldozer απευθύνεται στο ίδιο κοινό.

AMD FX = desktop processor range, AMD.com

AMD Opteron = workstation/server processor range, AMD.com

Παρεπιπτόντως, τι περιμένουμε να κάνει ο BD στο server ?

Με την κατανάλωση αυτή, η μόνη εταιρία που θα προτιμούσε ένα BD setup αντί SB-E Xeon ή έστω E7 Xeon θα είναι ελληνική ΔΗΜΟΣΙΑ επιχείρηση ( Ηλεκτρισμού ίσως :P ).

Στον τομέα performance/watt κλάφτα χαράλαμπε.

Στον τομέα των απόλυτων επιδόσεων, πάλι δεν παίζει να αντισταθεί ούτε στους E7 Xeon, ούτε στους επερχόμενους SB-E based.

TOO.

MUCH.

HYPE.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αγόρι μου, δεν αντιλέγω σε αυτό που γράφεις, ρώτησα αν έχουμε δει αν οι 8 πυρήνες έχουν απόδοση σε server environment. Στο θέμα του pricing δυστυχώς θα ήταν λουκούμια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αγόρι μου, δεν αντιλέγω σε αυτό που γράφεις, ρώτησα αν έχουμε δει αν οι 8 πυρήνες έχουν απόδοση σε server environment. Στο θέμα του pricing δυστυχώς θα ήταν λουκούμια...

Δεν έχει υπάρξει μέχρι στιγμής τέτοιο review.

Αν παίξει κάτι τέτοιο, είτε με FX είτε με Opteron θα το δείς στο anandtech.

Είτε στο reviews section είτε στο server blog.

Άλλο site που να βγάζει server benchmarks σε μορφή review όπως το θέλετε δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό εδώ αποδεικνύει ένα point, ότι γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.

2ba9et.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now