Recommended Posts

Καλημέρα,

Εχω ένα coolmaster psu στα 850 watt και 2 480gtx sli.

Προς το παρόν ούτε restart μου έχει κάνει ούτε τίποτα.Αυτό όμως που θέλω να ρωτήσω είναι αν το τροφοδοτικό μου δεν αφήνει τις vga να τρέξουν σε μέγιστη απόδοση λόγο των watt του?

Εντομεταξύ χρησιμοποιώ 2 αντλίες για υδρόψυξη που έχω στο σύστημα μια για τις κάρτες κ μια για τον επεξεργαστή + ανεμηστήρες+'ολα τα άλλα μητρική,επεξεργαστης.Φτάνουν άραγε τα watt?

Μήπως θα ήταν καλήτερο να αγοράσω ένα τροφοδοτικό στα 1200?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρει το ξερω.Απλα μου φαινεται οτι καπου το εχω ξαναδιαβασει αυτο George ακριβως το ιδιο οπως το εχεις γραψει,μονο που θυμαμαι οτι αυτος που το ειπε

το ειπε στα αληθεια και οχι για πλακα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μητρική msi x58 pro-e

i7 920 2.6

480 GTX SLI

6gb ram corsair sta 1600

1 tera hdd 5.200rpm

6 fans

1 fun controller

2 αντλίες για υδρόψυξη,1 για τις vga και μία για τον cpu.Νομίζω δε ξέχαα κάτι,κάτι ledakia νομίζω είναι ασύμαντα

Οπότε λέτε πως φτάνει το 850αρι τροφοδοτικό για όλα αυτά?

Αν κάποια στιγμή χρειαστεί να κάνω ένα overclock στις vga θα αντέξει το τροφοδοτικό η θα μου κλατάρει?

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες peaked μπορούν να φτάσουν και τα 600W οπότε αν σκεφτούμε ότι έχεις νερά άρα θα θέλεις να τις clockάρει @ θεό, και αυτές και τον ενεργοβόρο 920 και βάλουμε και αντλίες και fans τότε ναι μεν τα 850 φτάνουν ΑΛΛΑ αν αγόραζες τώρα μάλλον καλα θα ήταν να κοιτούσες για το 1K... Πάντως ξεκίνα τα clocks και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now