DBC

Sony: Ανάκληση 1.6 εκατομμυρίων BRAVIA TVs

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Sony: Ανάκληση 1.6 εκατομμυρίων BRAVIA TVs]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e0b3c6418b10.jpg[/NEWS_IMG]Σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες, η Sony προβαίνει στην ανάκληση 1.69 εκαττομμυρίων τηλεοράσεων, έπειτα από ένα σημαντικό πρόβλημα που ανιχνεύτηκε στην λειτουργία τους. Οι συγκεκριμένες τηλεοράσεις έχουν πουληθεί στην Ιαπωνία και σε άλλες χώρες. Συγκεκριμένα οι συσκευές αυτές υπερθερμένονται με αποτέλεσμα την τήξη του άνω μέρους τους, με τα δημοσιεύματα να αναφέρουν ότη η πηγή του προβλήματος είναι ένα backlight component. Προβληματικά εμφανίζονται τουλάχιστον οχτώ μοντέλα που φέρουν τους εξής κωδικούς και έχουν πουληθεί μετά το 2007: KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, και KDL-40X3500. Η ίδια η εταιρεία δήλωσε ότι θα προβεί στην δωρεάν επιδιόρθωσή τους ενώ αναφέρει ρητά ότι μέχρι τώρα περιστατικά έχουν καταγραφεί μόνο στην Ιαπωνία.

[img_ALT=Sony: Ανάκληση 1.6 εκατομμυρίων BRAVIA TVs]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e97d34a99433.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Παντως 1.6μ τιβι μονο μικρη δε λες τη ποσοτητα...

Και ειμαι και σε αναζητηση 37αρας για το σπιτι γμτο...

Τα συγχαρητηρια παντως τα αξιζει για την ανακληση.

Link to comment
Share on other sites

[NEWS_IMG=Sony: Ανάκληση 1.6 εκατομμυρίων BRAVIA TVs]Η ίδια η εταιρεία δήλωσε ότι θα προβεί στην δωρεάν επιδιόρθωσή τους.

μπράβο στην Sony! αν και αργά παραδέχτηκε το λάθος της και τώρα θα υποστεί τις συνέπειες. σοβαρή εταιρία, όχι σαν τη Samsung που μου κάηκαν τα πυκνοτάκια στην πλακέτα του τροφοδοτικού επειδή δεν άντεχαν τον φόρτο και έπρεπε να κάνω κολλήσεις μόνος μου με άλλα μεγαλύτερης τάσης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now