DBC

Samsung Galaxy S3: Διέρρευσαν τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά του

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Samsung Galaxy S3: Διέρρευσαν τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά του]http://reviews.hwbox.gr/news/samsung.jpg[/NEWS_IMG]Λεπτομέρειες ενός νέου Galaxy S smartphone άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους στο διαδίκτυο, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες είχαμε το leak ενός snapshot, προφανώς μέρος μιας slide παρουσίασης σε πάροχο. Άν αληθεύουν οι πληροφορίες που βρίσκουμε πάνω στο slide, η νέα συσκευή φέρει την κωδική ονομασία S3 ενώ θα εξοπλίζεται και με διπύρηνο επεξεργαστή Exynos 4212 χρονισμένο στα 1.8GHz, 2GB μνήμης RAM αλλά και θα φέρει και μία κάμερα των 12MP ενώ συγχρόνως θα διαθέτει οθόνη 4.6 ιντσών super AMOLED Plus HD. Η συγκεκριμένη τεχνολογία είναι ικανή να παρέχει full HD ανάλυση. Οι πληροφορίες μάλιστα αναφέρουν ότι η κάμερα της συσκευής θα φέρει και W750 BSI CMOS sensor ενώ θα είναι εφικτή η σύνδεση της συσκευής σε δίκτυα LTE 4G με το λειτουργικό του σύστημα να είναι το ολοκαίνουργιο Ice Cream Sandwich.

Προκειμένου να αποφευχθούν μελλοντικές διαμάχες με την Apple, η Samsung προχώρησε σε σημαντικές αλλαγές στο design της συσκευής ενώ εκφράζονται και πεποιθήσεις για μικρότερο πάχος. Ωστόσο μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημο από την Samsung.

[img_ALT=Samsung Galaxy S3: Διέρρευσαν τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά του]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e98957d5a435.jpg[/img_ALT]

Edited by DBC
Link to comment
Share on other sites

ναι, τωρα το λυγιζεις και νομιζεις πως θα σπασει.

Μετα, θα το λυγιζεις και θα σπαει.

ΝΟκια ftw ρε

Εσύ πάρε νόκια ρε noob.

Σαν αυτούς με τα Blackberry είστε εσείς με τα νόκια.

Κλείνουν το κανάλι 67.

Link to comment
Share on other sites

tegra my ass που λένε πάνω στο χωριό μου.

Το S2 my nigga σε πατάει.

Θα συμφωνήσει και ο φίλος μου ο JC, που έχει άδεια από τον στρατό που δεν πάει.

Κλείνουν το κανάλι 67!!!

Link to comment
Share on other sites

θυμησε μου οταν το παρω (πρεπει να πουλησω το Ο2Χ στον σακη πρωτα και να μαζεψω αλλα 350? για να το παρω αλλα θυμησε μου ξαναλεω να τα βαλουμε πλαι πλαι και να σε κανω να κλαψεις απο το ποσο καλυτερο κινητο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

θυμησε μου οταν το παρω (πρεπει να πουλησω το Ο2Χ στον σακη πρωτα και να μαζεψω αλλα 350? για να το παρω αλλα θυμησε μου ξαναλεω να τα βαλουμε πλαι πλαι και να σε κανω να κλαψεις απο το ποσο καλυτερο κινητο ειναι.

Πόσο μου το πουλάς; π.μ.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολο Android και Android.

Δεν βλεπω παντως καμια σοβαρη εξελιξη στο θεμα λογισμικου!

Eφοσον η Samsung εχει τον Cyanogen γιατι δεν φτιαχνει ενα λειτουργικο δικο της, να πατησει την Αpple?

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα αυτη αλλα κατα ποσο ειναι ικανη η samsung για μια τετοια Μεγαλη Κινηση? Απο την αλλη οι αναβαθμισεις που γινονται στο android δεν ειναι τοσο καλες λες?

Link to comment
Share on other sites

Samsun galaxy s FTW αντε και το 3 με το καλο τα λιωνει ολα ..

μωρε τα λιωνει ολα με το hardware που εχει, δεν λεω.

αλλα ειναι σαν να παρεις ενα dragster αμαξι για να το εχεις για να πηγαινεις στο supermarket

Link to comment
Share on other sites

μωρε τα λιωνει ολα με το hardware που εχει, δεν λεω.

αλλα ειναι σαν να παρεις ενα dragster αμαξι για να το εχεις για να πηγαινεις στο supermarket

Που σημαινει οτι δεν εχει λογισμικο για να αξιοποιησει τα γκαζια του!

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν μου λεει κατι . . .

Αν δεν φτιαξει δικο της λειτουργικο και οχι κοινο παραμετροποιημενο θα τρωει χωμα απο την Apple που προσπαθει να περασει.

Αρχιζω και το μισω το Android.

Link to comment
Share on other sites

φαουλ σε ολους!και φαουλ στην γουγλε..!το 2.3 το βγαζει για παρα πολλα κινητα μεταξυ αυτων και κορυφαιων κινητων με πολυ καλες επιδοσεις. το μονο που θα μπορουσε να κανει ειναι να βγαλει μια εκδοση για τα high end κινητα παραγωγης και ενα για τα πιο φθηνα..το να φτιαξει η samsung ενα δικο της λειτουργικο θα τα κανει μουσκεμα,οπως με το bada os..!ειναι ενα τελειως "απροσωπο" λειτουργικο..!

η apple βγαζει λειτουργικο για 2 κινητα το 3και το 4..!δεν ειναι το ιδιο;) μονο η samsung εχει 5-6 android αυτα μου ερχονται για πλακα πως εχει δηλαδη..!:)

εδιτ:επισης το hardware με αφηνει παγερα αδιαφορο..!με το γαλαξια 1 παιζω ταινιες 720π. παραπανω στο κινητο για πιο λογο?εχουν ωριμασει οι devs στο κινητο και ξερουν τι κανουν..!

τελος για οποιον δεν το εχει διαβασει η samsung πηρε τον αρχηγο της cm7 γιατι κατι ετοιμαζει προφανως..!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now