DBC

Asus Rampage IV Extreme (X79): Νέες φωτογραφίες και λεπτομέρειες

Recommended Posts

Τρελα σου λεω τρελα:drool::drool::drool::drool:

Παντος επειδη θα γινει οτι γινεται παντα εγω θα κρατησω μια πισινη προς το παρον και θα αραξω με το R3E.

Τι εννοω:βγηκε το R2E χυμιξαν ολοι το πηραν μετα απο λιγο βγηκε to R3E και ξενερωσαν ολοι,το ιδιο ισχυει και για το p67-z68-z68 gen3,2600κ-2700κ-ivy 980χ-990χ κλπ.

Δεν τους προλαβαινουμε βρε παιδι μου τι κακο ειναι αυτο.

Οταν θα δω serious διαφορα σε games τοτε ισως να αλλαξω mobo.Σε κανα δυο χρονακια ισως δηλαδη.

Άμα το πας έτσι John-X δεν πρόκειται να αγοράσεις ποτέ..!! Αυτά συνέχεια αλλάζουν! Δεν σταματάνε ποτέ...!

Πάντως η πιο γαμάτη MOBO που είδα είναι!! Τις βάζει όλες κάτω!

Link to comment
Share on other sites

απο εμφανιση καλη ειναι και αυτη και αλλες.εμενα με ενδιαφερει τι sata 3 controller εχει πανω,γιατι με το Χ58 και τα marvel σερνομαστε και εχουμε δωσει ενα χιλιαρικο στα ssd.

Link to comment
Share on other sites

απο εμφανιση καλη ειναι και αυτη και αλλες.εμενα με ενδιαφερει τι sata 3 controller εχει πανω,γιατι με το Χ58 και τα marvel σερνομαστε και εχουμε δωσει ενα χιλιαρικο στα ssd.

wat

σερνόμαστε; Για κάνε το πιο λιανά.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος η R4E εχει controller της asmedia φετος :P

κατσε μην με στεναχωρεις.εγω διαβασα οτι 2 απο 4 sata 3 ειναι intel και τα αλλα 2...δεν θυμαμαι.μην με ρωτησεις γιατι ειναι ετσι αλλα ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Άμα το πας έτσι John-X δεν πρόκειται να αγοράσεις ποτέ..!! Αυτά συνέχεια αλλάζουν! Δεν σταματάνε ποτέ...!

Πάντως η πιο γαμάτη MOBO που είδα είναι!! Τις βάζει όλες κάτω!

Καταρχην εγω δεν ειπα οτι θα το παω ετσι και δευτερον ειπα οτι θα αγορασω οταν θα δω καλη διαφορα στα games απο τον 980χ και το R3E μου.Aλλιως για πιο λογο να αγορασω?Για να λεω απλα οτι πηρα R4E?Oχι φιλε δεν παει ετσι.Εσυ αμα εχεις λεφτα παρε καθε 6 μηνες οτι βγαινει.Εγω μια φορα εφτιαξα ενα συστημα πολυ δυνατο για να το κρατησω καμποσο,οταν παψει να με ικανοποιει τοτε θα τα σκασω παλι.Φιλικα...

Link to comment
Share on other sites

το overclockers.uk της πουλαει ηδη,αλλα ηδη επισης γινανε out of stock.και η τιμη αυτης περιποιυ 407 ευρω.Επισης 582 ευρω ο 3930Κ και 933 ευρω ο 3960Χ ο οποιος ειναι και διαθεσιμος (ο Κ ειναι ακομα preorder).αντε να παιρνουνε σειρα σιγα σιγα οι πρωτοι να δουμε κανα τεστ.

Link to comment
Share on other sites

το overclockers.uk της πουλαει ηδη,αλλα ηδη επισης γινανε out of stock.και η τιμη αυτης περιποιυ 407 ευρω.Επισης 582 ευρω ο 3930Κ και 933 ευρω ο 3960Χ ο οποιος ειναι και διαθεσιμος (ο Κ ειναι ακομα preorder).αντε να παιρνουνε σειρα σιγα σιγα οι πρωτοι να δουμε κανα τεστ.

Οι τιμές σας είπα είναι ίδιες με το X58 όταν πρωτοκυκλοφόρησε!

Ο 3960X που κάνει 933? είναι αντίστοιχος του Core i7 965 EX.

Ο 3939K που κάνει 580? είναι αντίστοιχος του Core i7 940.

Περιμένουμε τώρα και τον απλό τετραπύρηνο 3820, τον αντίστοιχο του Core i7 920 που θα παίξει γύρω στα 350? λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές σας είπα είναι ίδιες με το X58 όταν πρωτοκυκλοφόρησε!

Ο 3960X που κάνει 933? είναι αντίστοιχος του Core i7 965 EX.

Ο 3939K που κάνει 580? είναι αντίστοιχος του Core i7 940.

Περιμένουμε τώρα και τον απλό τετραπύρηνο 3820, τον αντίστοιχο του Core i7 920 που θα παίξει γύρω στα 350? λογικά.

σκοπος ειναι να παρεις εξαπυρηνο,τι να κανεις τον τετραπυρηνο?!!:P:p

ελπιζω να πεσουν οι τιμες συντομα να μην χρειαζεται να παρουμε δανειο να αναβαθμιστουμε!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως δεν θα πηγαινουν τοσο καλα οσο οι 1155 γιατι εχουν σαβαρα μεγαλυτερη καταναλωση.. θα καινε και οι γομαροψυκτρες δεν μπαινουν εκει..

και επισης αν δεν βαλουν τον 6πυρηνο 300ευρω δεν θα παρω και αυτο ειναι απειλη,τακους ιντελ?!!!θα παρω μπουλντοζα!!!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now