DBC

Asus Rampage IV Extreme (X79): Νέες φωτογραφίες και λεπτομέρειες

Recommended Posts

Όλα αυτά τα uber high-end προϊόντα δεν έχουν καθόλου καλές πωλήσεις στην Ελλάδα. Εντάξει είπα 200 άτομα για να είμαι μέσα, επειδή ποτέ δεν ξέρεις...

Αλλά τα SATA της Rampage IV Extreme είναι μια χαρά ρε παιδιά. Συνήθως όσοι τις αγοράζουν αυτές τις μητρικές ή κάθονται και benchάρουν οπότε δεν θέλουν πολλά SATA ή τις βάζουν σε uber gaming συστήματα που πάλι δεν θέλουν πολλά SATA (συνήθως αυτά έχουν κάνα SSD και 2-3 μεγάλους δίσκους το πολύ). Οι 5 που θα την αγοράσουν και θα έχουν πολλούς δίσκους, έχουν ήδη controller για να κάνουν την δουλειά τους.

Οι υπόλοιποι που παραπονιούνται για τα SATA ή δεν θα την αγοράσουν καθόλου, ή θα πάρουν κάποια φθηνότερη ASUS/MSI που θα έχει πάλι 6 SATA :P, ή θα πάρουν κάποια φθηνότερη Gigabyte που βγάζει 10 ports.

Link to comment
Share on other sites

4 SATA III έχει αυτή ή ASUS. Οπωσδήποτε θα είναι γαμάτη με waterblock! Είδα ότι έχει '1' 8πινο και '1' 4πινο για τον επεξεργαστή! Γιατί δεν έβαζαν '2' 8πινα? Δεν το κατάλαβα αυτό...Αφού έβαλαν που έβαλαν..Θα πρέπει να βάλεις αντάπτορα μετά! και θα θέλει και sleeve...! Κατά τα άλλα γαμάτη mobo! 350? θα έχει λογικά εδώ...άμα τη φέρει κανένας κιόλας..!! Και κάτι άλλο που είδα,έχει να δίνει και παραπάνω ρεύμα στις κάρτες με ένα 6πινο,καλό αυτό! Η Evga πάλι δεν έχει, δεν το περίμενα αυτό,γιατί στο x58 νομίζω έχει...

Link to comment
Share on other sites

4 SATA III έχει αυτή ή ASUS. Οπωσδήποτε θα είναι γαμάτη με waterblock! Είδα ότι έχει '1' 8πινο και '1' 4πινο για τον επεξεργαστή! Γιατί δεν έβαζαν '2' 8πινα? Δεν το κατάλαβα αυτό...Αφού έβαλαν που έβαλαν..Θα πρέπει να βάλεις αντάπτορα μετά! και θα θέλει και sleeve...! Κατά τα άλλα γαμάτη mobo! 350? θα έχει λογικά εδώ...άμα τη φέρει κανένας κιόλας..!! Και κάτι άλλο που είδα' date='έχει να δίνει και παραπάνω ρεύμα στις κάρτες με ένα 6πινο,καλό αυτό! Η Evga πάλι δεν έχει, δεν το περίμενα αυτό,γιατί στο x58 νομίζω έχει...[/quote']

πρεπει να ειναι καθαρα χωροταξικο το θεμα με τα 2 8πινα καθως αν δεις εκει πανω στην μητρικη ειναι ολα τερμα στριμωγμενα.

αρκετα psu εχουν 1χ8πιν και 1χ8πιν που ειναι 2 σπαστα 4πινα.

Link to comment
Share on other sites

Λιτή μητρική.Μου αρέσει τρελά.Με waterblock θα είναι σκέτη τρέλα.

οταν λες λιτη τι εννοεις?!γιατι εγω εχω μεινει στην λιτοτητα του ελληνικου κρατους..!!αυτη ειναι υπερπληρης μαλλον..!:)

κατα τα αλλα η μητρικη ειναι ζουπερ σεξαουα!!!επισης ,μητρικες gamer 400ευρω ας βαλουν οι τσιφουτηδες μια καρτα ηχου της προκοπης..!!;)

εδιτ: [YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

οποιος καταλαβει τι λεει ο κινεζος δωρο μισο κιλο σουσι!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

οταν λες λιτη τι εννοεις?!γιατι εγω εχω μεινει στην λιτοτητα του ελληνικου κρατους..!!αυτη ειναι υπερπληρης μαλλον..!:)

κατα τα αλλα η μητρικη ειναι ζουπερ σεξαουα!!!επισης ,μητρικες gamer 400ευρω ας βαλουν οι τσιφουτηδες μια καρτα ηχου της προκοπης..!!;)

Απλή.Χωρίς πολλά φρου φρου σαν τις προηγούμενες. ;)

Κατά τα άλλα συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

<3 asus rog! τελικά δηλαδή πόσο μένει ακόμα για να δούμε reviews με τους καινούριους sb-e καμιά 15 αριά μέρες? δηλαδή θέλεις +1000 για τον Κ και μια asus rog +καρτες, ssd, hdd, psu, cooler κτλπ σε πάει σε 1 3500-4000

edit: και ποία θα είναι οι καλύτεροι sb-e ή ivy?

Link to comment
Share on other sites

edit: και ποία θα είναι οι καλύτεροι sb-e ή ivy?

Σε αντιστοιχία πυρήνων οι Ivy.

Να ρωτήσω guyz. Στα news ανέφεραν ότι η διάθεση των mobos ξεκινά από τον επόμενο μήνα.

Το λανσάρισμα των cpus θα γίνει ταυτόχρονα ή θα έχουμε παράταση από τον Νοέμβρη που είχε αρχικά ανακοινωθεί? Μήπως πάμε για years end τελικά?

Και ο i7-2700K -που ανακοινώθηκε προχτές- soft launch ήταν. Για τέλος Νοεμβρίου πάει.

Link to comment
Share on other sites

Τρελα σου λεω τρελα:drool::drool::drool::drool:

Παντος επειδη θα γινει οτι γινεται παντα εγω θα κρατησω μια πισινη προς το παρον και θα αραξω με το R3E.

Τι εννοω:βγηκε το R2E χυμιξαν ολοι το πηραν μετα απο λιγο βγηκε to R3E και ξενερωσαν ολοι,το ιδιο ισχυει και για το p67-z68-z68 gen3,2600κ-2700κ-ivy 980χ-990χ κλπ.

Δεν τους προλαβαινουμε βρε παιδι μου τι κακο ειναι αυτο.

Οταν θα δω serious διαφορα σε games τοτε ισως να αλλαξω mobo.Σε κανα δυο χρονακια ισως δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν η Maximus IV Extreme-Z έχει 370-380 δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει αυτή στα 400.

Μάλλον για 450? την κόβω.

Στο δι@τανο, πάλι έξοδα... και ούτε 4 SATAIII δεν έχει. Να χώσεις επάνω 4x Crucial M4 να γουστάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now