George_o/c

Πώς προέκυψε το nickname σας;

Recommended Posts

Εγώ ήθελα να έχω το Nemesis.Αλλά επειδή δεν το είχε διαθέσιμο σε πολλά forums,έβαλα την φαντασία μου να δουλέψει.Βασανίστηκα πολύ για να βρω ένα καλό.Μέχρι που θυμήθηκα την παραβολή του καλού Σαμαρείτη.Πάντα μου άρεσε αυτή η παραβολή λόγω του διδάγματος του,και ειδικά το όνομα.Τέλος αποφάσισα να το κρατήσω γιατί είδα επίσης και το

. :)

Γενικά το έχω σε όλα τα forums στα οποία είμαι γραμμένος (XS,Hwbot,TheLab etc.) και είναι πάντα διαθέσιμο (δηλαδή παράπονα = μηδέν).

Σκεφτόμουν και το Pandemic αλλά θα ήταν καλύτερα να έχω ένα nick που να μου αρέσει και στο μέλλον,και το συγκεκριμένο δεν με χαρακτήριζε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

η φαντασια μου οργιαζε..!!!!!το 4ειναι ο αγαπημενος μου αριθμος..!στις φανελες μικρος στο μπασκετ ειχα το 4..το πανος4 παντου πιασμενο,το πρωτο μου ιμειλ πανος444 γιαυτο και το κατεβατο απο 4αρια..!:P:p

Link to comment
Share on other sites

και ο sofos1990 επίσης :hehe:

Ναι γιατι χρειάστηκε

1) Να θυμιθει πότε γενήθηκε

2) Εμπλέκει αριθμούς

3) Απαιτούσε το συνδιασμό των απο πάνω....:P

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου προέκυψε απο το ομώνυμο τραγούδι των Metallica, το Unforgiven το οποίο και είναι απο τα αγαπημένα μου songs ever. Το είχα και σαν 'επίθετο' στο FB (όταν είχα FB).

Link to comment
Share on other sites

Μαμάτο thread.

John-X Aπλα απο το επιθετο μου Γιάννης Χαλαστάρας.;)

Εγώ απορώ από που βγήκαν τα : sofos1990, pastelidis n.s. και billpeppas... :hehe:

Σακη παιδι μου εγω οχι απλα απορω αλλα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο

για το πως προεκειψε το δικο σου nickname ειλικρινα,καθε φορα που το κοιταω ζαλιζομαι:hehe:.....:P

Link to comment
Share on other sites

Oταν αρχισα να ασχολουμε με τα φορουμ ηταν η εποχη των Athlon (socket 462 aka A).Τοτε ειχα στην κατοχη μου μια Tyan με 2 athlon MP.

Ετσι γεννηθηκε ο 2cpu.Δεν προλαβα να το κατοχυρωσω(βλ.site 2cpu dot com) αν και με ειχε πει φιλος .Αν και με την προοδο θα επρεπε να το αλλαξω

με αρεσει και το αφησα ετσι .

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινησα να παιζω wow ηθελα ενα epic name για τον epic shaman μου.Οποτε λεω καθως θα σκεφτομαι για epic name ας ακουσω epic music και μπαινω youtube κι αντι να γραψω Narayan απο τους θεους (Prodigy) εγραψα καταλαθος narayana και μου εβγαλε

(ηταν και η περιοδος που ακουγα λιγο trance) οποτε δεν χρειαστηκε και πολυ για να κατοχυρωθει!!

Το name τοτε δεν το ειχε κανεις σε κανενα region στο wow και γενικα σε forums,youtube κλπ και εμεινε.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δν ειναι κ τπτ το ιδιαιτερο.. βγαινει απο το επιθετο μου Φαρμακιωτης κ σε συντομια οι φιλοι με φωναζουν Φαρμας

αν κ το κακο ειναι οτι εχω αρκετα ονοματα οπως

φαρμακουλης

φαρμακοφτης

φαρμουλης

δον κιχωτη φαρμακιωτη

οχι οτι κ οτι μονο φαρμακιωτη

φαρμαλαν

φαρμακοτριφτης

πρεπει να υπαρχουν μερικα ακομα αλλα δν τα θυμαμαι τωρα xD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now