Samaritan

Πως μπήκατε στον χώρο του Overclocking ?

Recommended Posts

Επειδή εγώ ακόμα δεν μπήκα ακριβώς,γιατί χωρίς φράγκα δεν έχεις τι να κλοκάρεις,αν και θέλω πια να αρχίσω,ρωτάω εσάς τους elite overclockers πως αρχίσατε αυτό το εξαιρετικά εθιστικό "άθλημα".

Εγώ έμαθα για το overclocking το 2007,γιατί τότε έψαχνα τι components να βάλουμε στο μελλοντικό μας PC.Έμαθα για το Hwbox από το PC World,και από τότε έμπαινα μερικές φορές στο site για να δω τις ειδήσεις χωρίς δυστυχώς να κάνω εγγραφή.Τελικά πέρσι άρχισε να με έλκει περισσότερο όταν πήγα να κάνω μια καλύτερα αναζήτηση στο forum μέχρι που έπεσα στα υγρά άζωτα,ξηρούς πάγους και τα υπόλοιπα διαβολικά παιχνίδια με τα οποία παίζεται,και μου αρέσουν γενικά όλα τα extreme πραγματάκια.

Άντε επιτέλους να αρχίσω να βοηθάω την ομάδαρα μας και εγώ σιγά σιγά.Αυτά για μένα.Εσείς ? :)

(Να φανταστείτε με ρωτάνε τι ομάδα είμαι και εγώ λέω Hellas O/C Team.Τόσο καμμένος δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

το θυμασαι ακομα ε?

χειμωνας του 2002 νομιζω?

Έτσι έτσι απ τη μια κρατούσε το pot και απ την άλλη τον κατάλογο της Malossi.

Εγώ δεν μπήκα, δεν με παίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος το πρώτο μου overclock ήταν πίσω στο 2005,στα 11 μου δηλαδή,που άλαξα ψύκτρα σε ένα celeron s478 και απο 2,4 GHZ το πήγα σε 2,8. Τί μου θυμήσατε....

Ωραίος.Από τόσο μικρός.Καλή συνέχεια. :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now