George_o/c

Corsair Dominator GTX 8: Quad-channel 8GB 2400MHz για LGA2011 συστήματα!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Corsair Dominator GTX 8: Quad-channel 8GB 2400MHz για LGA2011 συστήματα!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e011fc12bbbc.jpg[/NEWS_IMG]Το NDA για τις νέες X79 μητρικές και τους LGA2011 SandyBridge-E επεξεργαστές λήγει στις 14 Νοεμβρίου, οπότε οι εταιρείες που ειδικεύονται στην κατασκευή μνημών RAM έχουν ήδη ετοιμάσει τα προϊόντα τους και περιμένουν. Η Corsair, εκτός από τα mainstream quad-channel kits που σκοπεύει να κυκλοφορήσει, θα λανσάρει και ένα Dominator GTX quad-channel kit για τους hardcore enthusiasts. Το Corsair Dominator GTX8 αποτελείται από τέσσερα modules των 2GB που θα τρέχουν σε συχνότητα 2400MHz @ 10-12-10-30 @ 1.65V. Παρόλο που τα specs είναι χειρότερα από αυτά των GTX7, μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για Quad-Channel 8GB kit!

Περισσότερες πληροφορίες θα μάθουμε μετά τις 14 Νοεμβρίου.

[img_ALT=Corsair Dominator GTX 8: Quad-channel 8GB 2400MHz για LGA2011 συστήματα!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614eb986b0b16b0.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ - σαν να τα βαρέθηκα τα μαύρα κόκκινα. Αλλά, πάλι καλά να λέμε, που δεν έχει αρχίσει και η Asus να βάζει χειροβομβίδες και νάρκες στις μητρικές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ - σαν να τα βαρέθηκα τα μαύρα κόκκινα. Αλλά, πάλι καλά να λέμε, που δεν έχει αρχίσει και η Asus να βάζει χειροβομβίδες και νάρκες στις μητρικές :hehe:

:hysterical::hysterical: έλιωσα λέμε!!

Link to comment
Share on other sites

μόνο η εικόνα με την Rampage IV και τις GTX8 μιλάει από μόνη της...

σκέτη κ@@@@@@@λα!

Τρέλα είναι όντως.Δεν σου κάθεται όμως αν δεν έχεις πολύ χρήμα ρε π**στη μου. :hehe:

Εγώ - σαν να τα βαρέθηκα τα μαύρα κόκκινα. Αλλά, πάλι καλά να λέμε, που δεν έχει αρχίσει και η Asus να βάζει χειροβομβίδες και νάρκες στις μητρικές :hehe:

Ευτυχώς.Εγώ όμως θέλω να κυριαρχήσει για πολύ καιρό ακόμα στην αγορά αυτός ο συνδυασμός χρωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου αρεσαν οι μπλε gbt μητρικες?

οχι τα τσιρκα που εβγαζε παλια, τα μπλε τυπου x58 (ud7/9) και 890FX? μπορει να μην ηταν και πανεμορφες αλλα ηταν κατι unique/σημα κατατεθεν της gbt.

Gigabye_X58A_UD9_01.JPG

καλο το μαυρο αλλα το βαρεθηκα και εγω πλεον.

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου αρεσαν οι μπλε gbt μητρικες?

οχι τα τσιρκα που εβγαζε παλια, τα μπλε τυπου x58 (ud7/9) και 890FX? μπορει να μην ηταν και πανεμορφες αλλα ηταν κατι unique/σημα κατατεθεν της gbt.

Gigabye_X58A_UD9_01.JPG

καλο το μαυρο αλλα το βαρεθηκα και εγω πλεον.

Ξέμειναν από μπλε χρώμα.Και καλά έκαναν. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τσαμπα ειναι παμε για ομαδικη ε? Παντως πρεπει να το παραδεχθουμε οτι χρειαζεται ενα μπραβο στην ασους που δεν εβαλα οπλα/ναρκες στις μητρικες. Προσωπικα μια χαρα ειναι και το μαυρο-κοκκινο οχι δεν υπαρχουν και αλλοι ωραιοι συνδυασμοι χρωματων.:)

Link to comment
Share on other sites

...γενικά το κοκκινο ειναι σήμα κατατεθεν των ROG και χρώμα που τραβάει και πετυχαίνει στα σίγουρα, για αυτο και δεν θα αλλάξει εύκολα....φαντάζεστε την coca cola πράσινη? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Κωστής ^^ ;)

γιατι να δωσεις 500για 8γκιγκα οταν με 500 παιρνεις 64 να μην πω 128??

:(

Είναι σαν να λες:

Γιατί να αγοράσω Galaxy S II αφού με τα ίδια λεφτά παίρνω 10 καρτοκινητά Alcatel από τον Κωτσόβολο;

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Κωστής ^^ ;)

Είναι σαν να λες:

Γιατί να αγοράσω Galaxy S II αφού με τα ίδια λεφτά παίρνω 10 καρτοκινητά Alcatel από τον Κωτσόβολο;

κατσε λιγο δηλαδη τα 64γβ μνημης στην χειροτερη, ειναι 10καρτοκινητα στο παραδειγμα που εφερες?αυτη η σειρα απευθυνεται μονο σε οβερκλοκερς,το καταλαβαινω αλλα νομιζω το παρακανανε. παλια συνδιαζανε και χωρητικοτητες τωρα το χασανε αυτο το παιχνιδι..ασε που τα 64γβ δεν ειναι στα 1333 αλλα μερικα φτανουν τα 2133.. αυτο που θελω να πω ειναι το παρακαναν με την τιμη..:) πολλα τα ευρω αλλα λιγα τα γκιγκα..:)

Link to comment
Share on other sites

...δεν το παράκαναν πάντα τέτοια τιμολογιακή πολιτική είχαν στα GTX γιατι είναι μνήμες με handpicked τσιπάκια και περνανε συγκεκριμένη διαδικασία binning!

και βασικά επίτηδες είναι 8gb γιατί τα 2gb modules έχουν πιο μεγάλο o/c potencial

όσο για την τιμή τα GTX2 που έχουν αφήσει εποχή είχαν 200? το 1x2GB dimm και τα αγόραζες ένα ένα δεν υπήρχε kit ;)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now