DBC

HTC Edge: Έρχεται με Tegra 3 quad-core chip

Recommended Posts

[NEWS_IMG=HTC Edge: Έρχεται με Tegra 3 quad-core chip]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d5b3399eac9e.png[/NEWS_IMG]Ενώ ήδη βρισκόμαστε εν αναμονεί των πρώτων συσκευών που θα διαθέτουν τον ολοκαίνουργιο Tegra 3 επεξεργαστή της Nvidia, εντούτοις τα media προσπαθούν να καλύψουν αυτό το χρονικό διάστημα της αναμονής, μέσω της παροχής μερικών φωτογραφιών και ώς τώρα ανεπίσημων πληροφοριών για μια νέα συσκευή της HTC, το HTC Edge. Η συγκεκριμένη συσκευή λέγεται ότι θα φέρει οθόνη 4.7 ιντσών (1280 x 720), 1GB μνήμης RAM, έως 32GB εσωτερικής μνήμης, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 4.0. Στο πίσω μέρος της συσκευής συναντούμε μια κάμερα 8-megapixel με LED flash αλλά και μία μπροστινή που επιτρέπει την διενέργεια βίντεοκλήσεων, NFC, Beats Audio και μια μπαταρία 1,800 mAh. Θα τρέχει τέλος Android Ice Cream Sandwich (4.0) και ίσως κάνει το ντεμπούτο του το Q1 ή το Q2 του 2012.

[img_ALT=HTC Edge: Έρχεται με Tegra 3 quad-core chip]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294eba63973df2f.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να ακουω την καραμελα με την μπαταρια... Δηλαδη ο 4core σου καιει παραπανω απο εναν p4; Δε νομιζω... Και φυσικα εχει να κανει και με το φορτο... ενας μονοπυρηνος σε 80% load καιει παραπανω απο οτι ενας 4core που με τετοια χρηση θα πιανει το 20% του επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

και γενικα οι εταιριες τα βγαζουν αυτα τα 1800 mah μετα απο καποια τεστς.

η nvidia στο tegra 2 ειχε κανει πολυ καλη δουλεια με την καταναλωση στο optimus 2x.

αν και ετσι οπως εχουν γινει τα πραματα, καθε βραδυ το φορτιζεις το κινητο, οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σου πω..καλά τα λες....στη πράξη θα φανεί...

Αυτή τη στιγμή έχω το HTC DESIRE HD και τελειώνει σε λιγότερο από μισή μέρα! Το φορτίζω 3 φορές την ημέρα!

EDIT: Ακόμα και όταν πάω για καφέ και παίρνω το αμάξι το φορτίζω και στο αμάξι για να μη μου μείνει!

Link to comment
Share on other sites

εμενα το κινητο (optimus 2x) μου βγαζει ευκολα 1.5/2 μερες με μονιμο 3G τηλεφωνα, λιγο μουσικη, gaming, sms καμια φωτο, κανα gps αμα κατσει.

με πολυ συντηριτικη χρηση (για να δω ποσο θα βγαλει) αντεξε το καημενο 2 μερες, 2Χ ωρες και ειχε ακομα 7%.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now