Mz412

Μετονομασία αρχείων

Recommended Posts

Ζητώ τα φώτα σας. Κατά την αντιγραφή αρχείων από τον εξωτερικό στην επιφάνεια εργασίας μου εμφανίζει μήνυμα ότι κάποια αρχεία είναι πολύ μεγάλα και πρέπει να τα μετονομάσω. Δυστυχώς δε μπορώ ούτε να τα αλλάξω όνομα, ούτε να τα ζιπάρω, ούτε να τα κάνω αντιγραφή ή αποκοπή κάπου αλλού. Τι στο διάολο κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Με το προγραμμα που σου εδωσα μπορεις να μετονομάσεις,να αντιγράψεις και να διαγραψεις καποιο αρχειο ακομα και οταν αυτο χρησιμοποιηται απο καποιο προγραμμα. Αμα μετονομάσεις το αρχειο μετα θα μπορεις να το κανεις οτι θελεις χωρις περιορισμους.Οποτε πρωτα μετονομασε το και μετα καντο αντιγραφη και επικολληση οπου θελεις.

Παντως δοκιμασε και να σκαναρεις το αρχειο για ιους.

Link to comment
Share on other sites

Για δείξε το μήνυμα που σου εμφανίζει!

Περαιτέρω μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα Sync Toy (freeware από τη M$) και να κάνεις echo τα αρχεία σου από το δίσκο στο pc σου.

Edited by WebHunter
Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία και διαγραφή εμφανίζει το εξής

"To όνομα αρχείου που καθορίσατε δεν είναι έγκυρο ή είναι υπερβολικά μεγάλο. Καθορίστε διαφορετικό όνομα αρχείου"

Ποιο πρόγραμμα προτείνεις; Δε μου εμφανίζει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις το αρχείο στο C: ώστε να μικρύνει το όνομα του αρχείου.

Πάντως όποτε μου έχει συμβει κάτι ανάλογο..κάνω μετονομασία σε κάτι εύκολο και μόλις το περάσω στην τοποθεσία που θέλω του δίνω το παλιό όνομα.

Δεν έχω ιδέα γιατί δε γίνεται σ'εσένα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now