WebHunter

Αναζήτηση Laptop ...

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

θα ξεκινήσω να ψάχνω για laptop για τη σχολή κυρίως και γενικά για εξωτερικές δραστηριότητες. Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι το μόνο που χρειάζομαι είναι office και browser.

Θα χρειαστεί να δουλεύω μερικώς σε προγράμματα όπως Matlab, Autocad, Inventor, Rhino, 3DS Max, Photoshop.

Χρειάζομαι να έχει καλή αυτονομία 4-6 ώρες σίγουρες, το παραπάνω είναι bonus!

Περιορίζομαι στο βάρος, που θα καθορίσει και το μέγεθος της οθόνης. Γενικότερα αναζητώ κάτι από 13.0-15.6", απλά όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη ανάλυση χρειάζομαι.

Ο ssd δεν με ενδιαφέρει να είναι στο πακέτο, μιας και θα βάλω εγώ έναν. WiFi b/g/n + bluetooth = standard, sim placement = desirable, illuminated keyboard.

Από specs γενικά ένας Core i5 2540 μου φτάνει, 4 GB ram, 1.3 MP camera.

Ιδανικά θα ήθελα να είναι σε aluminium case και όχι πλαστικό.

Τα παραπάνω καλύπτονται από το Dell XPS 15z, ωστόσο το θεωρώ overpriced για τα 1200 pounds που έχει.

Για πείτε ιδέες....

Α, θεωρώ ότι μπορούμε να μείνουμε κάτω από το χιλιάρικο, και δεν με ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δουλεια εχουμε προσφορα το XPS 15,6" με τον ι7, 4GB μνημη, 640HDD κλπ κλπ στα 3000 PLN.

Μεχρι τελος Νοεμβρη, προλαβαινεις!! Το εχω δει και αρρωστησα, παρατησα tablets και ολα, δεν ξερω τι να κανω! να το χτυπησω η οχι...

θες να βαλω 2 στο καλαθι?? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Web και εγώ κάτι ανάλογο ψάχνω αλλά για 15"+ για τον λόγο της ανάλυσης.

Είδα όλο το ελληνικό Internet και δεν βρήκα κάτι πολύ αξιόλογο.

Παρατήρησα πώς άμα πάς στα καταστήματα και παζαρέψεις πέφτουν αβέρτα οι τιμές :hehe:

Subscribe :T:

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δουλεια εχουμε προσφορα το XPS 15,6" με τον ι7, 4GB μνημη, 640HDD κλπ κλπ στα 3000 PLN.

Μεχρι τελος Νοεμβρη, προλαβαινεις!! Το εχω δει και αρρωστησα, παρατησα tablets και ολα, δεν ξερω τι να κανω! να το χτυπησω η οχι...

θες να βαλω 2 στο καλαθι?? :hehe:

Βασικό θέμα με δαύτο είναι η μπαταρία...κρατάει 3.5 ώρες max..

Έχω βρει αυτό που θέλω από Sony UK, και πάει στα 900?, αλλά δεν μου το στέλνουν οι ηλίθιοι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κοιτας κατι αλιενγουερ?ειναι λιγο κλοουν αλλα ειναι ποιοτικα και με καλα σπεκς!καπου εχω διαβασει προσφατα εχει ενα 13αρι που επαιζε χιλιαρικο και ηταν gaming,αν θυμαμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now