GoriLLakoS

Διαλογέας MP3

Recommended Posts

Εντάξει ο τίτλος δεν είναι και ο πιο ξεκάθαρος αλλά έχω το εξής προβλημα και θέλω να κάνω το παρακάτω πράγμα.

Έχω έναν φάκελο με άπειρα MP3s μέσα και θέλω απλά να μάθω εάν υπάρχει κάποιο προγραμμα που μπορώ να το τρέξω και να μου διαγράψει όλα όσα τα έχω διπλα και τριπλα.

Επίσης, θα ήθελα να μου χωρίσει τα MP3s σε genres ή εάν δεν γίνεται αυτό τουλάχιστον να μου τα χωρίσει σε φακέλους ανάλογα τον καλλιτέχνη.

Έχει κανέις κάτι τέτοιο?

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και καθόλου...απ'ότι βλεπετε :P

Cheers :T:

Link to comment
Share on other sites

Διαλεεεέχτε!!! :hehe:

Για να βρίσκεις "διπλότυπα" αρχεία υπάρχουν προγραμματάκια τύπου compare files - αλλά μόνο αν είναι ολόιδια τα αρχεία. Αν έχεις το ίδιο κομμάτι της Βίσση σε 128kbps και 256kbps δεν θα... βασικά ντροπή σου. :P

Επίσης έχουν tags και filenames ή είσαι σε track 01.mp3 εποχή; Δεν τα πετάς σε ένα itunes να δεις αν σε βολέψει;

Link to comment
Share on other sites

Να το τρέξεις και να στα διαγράψει αυτόματα, δεν ξέρω Βασίλη... Δοκίμασε όμως το Media Monkey :) Έχει πολλά Auto Organizing Tools μέσα, Sychronize Tags, script για να κάνεις auto-increments τα τραγούδια σου κ.α.

MediaMonkey Free Media Jukebox, Music Manager, CD Ripper & Converter

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη είσαι απλά καταδικασμένος να ζήσεις με τα διπλότριπλα τραγούδια που κατέβασες από την απληστία σου και τη γρήγορη ταχύτητα που έχεις φίλε :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ακτι παρομοιο αλλα για της ταινιες... Media Companion Λεγεται.... σου ακτεωαζει IMDB info, σου κανει rename το αρχειο, σου φτιαχνει φακελους κτλ κτλ...

Δεν ξερω ομως αν παιζει και για mp3. To Media monkey καλο φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now