tavlamari

2700K+Gigabyte UD3P

Recommended Posts

Gigabyte Z68X-UD3P B3 (s1155, Z68, DDR3) - Μητρικές - plaisio.gr

Πως την βλεπετε την συγκεκριμενη μητρικη για να κανει παρεα στον εν λογω επεξεργαστη?Το μονο oc που θα γινει θα ειναι με αερα για 24/7 οποτε για πειτε μου γνωμες εσεις που γνωριζετε.Εχει γενικα καλο μενου?(επιλογες στα ρευματα για να μπορει να σπρωξει οσο πιο πολυ σε συχνοτητα τον cpu?)Ολο και απο καποιου τα χερια θα εχει περασει..Την εχω βρει σε αρκετα καλη τιμουλα και το μονο που λειπει ειναι το οκ το δικο σας.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by tavlamari
u
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εμενα δεν θα με αφησει η συγκεκριμενη που δεν ειμαι κανας σουπερ ντουπερ υπερχρονιστης και θελω ενα 4.5 για 24/7?Τι λες?Σε ρωταω γιατι και αλλοι μου την εχουν προτεινει αυτη που μου λες αλλα την gigabyte την εχω βρει αρκετα φτηνα ρε γμτο.Επισης με τις συγκεκριμενες ραμ που ειναι ψηλες

G.SKILL-Products

,εαν βρω και bracket για 1155 μια thermalright ultra 120 extreme,παιζει να εχω θεμα στο να μη χωρανε?

Για την gigabyte μιλαω παντα.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι τα 4.5 θα τα βρεις αρκετά εύκολα ρει, απλά λέμε για την καλύτερη δυνατή πρόταση :)

Λογικά η TRUE δεν πρέπει να βρίσκει. 1156/1155 είναι το ίδιο bracket.

Link to comment
Share on other sites

Την UD3P-B3 έχω σε 2500Κ. Δεν έχει UEFI BIOS αλλά το κλασσικό old school. Για click interface χρησιμοποιείς το TouchBIOS μέσα από τα windows, αλλά ότι αλλαγή κάνεις θέλει restart. Επίσης δεν έχει display out, οπότε αν θες να χρησιμοποιήσεις την IGP του 2700...απλά δεν. Τέλος έχει σχετικά απλό bundle με τα απλά καλώδια sata και το I/O panel... ότι άλλο θέλεις ρωτάς, αν και γενικά μπορείς να βρεις πιο πλούσιες μητρικές. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now