Pastelidis.n.s.

Tι Ρολόι Θα Αγοράζατε - Ποιο/α έχετε?

Recommended Posts

Λοιπόν να σας πω την αλήθεια κι εγώ ενδιαφέρομαι να ακούσω τις απόψεις σας πάνω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί μου αρέσουν πολύ τα ρολόγια.

George_o/c ---> George_overclocker ---> Γιώργος_ΥπερΡολογάς.

Προς το παρόν έχω αυτά εδώ:

1) Αυτό το φοράω όταν πάω σε Internet cafe για να δείξω στα noobάκια ότι έχω μανία με τα γκάτζετ και θα τους παίξω άσχημα στο LOL. Πιάνει πολύ και γκόμενες, το έχει δοκιμάσει ο φίλος μου ο Nord.

Tokyoflash-E-Clock-Watch-Concept_2.jpg

2) Αυτό το φοράω όταν ταξιδεύω. Έχει πάνω δείκτες που σου δείχνουν πολλά πράγματα, όπως η βαρύτητα, ο ισημερινός, τις κάθετες γραμμές των μεσημβρινών και άλλα. Κάτω δεξιά βλέπετε ένα μπλε έλικα με τρεις φτερούγες; Είναι το ανεμόμετρο που κάνουμε ριβιούσ τους ανεμιστήρες εδώ στο box.

Concord-C1-Gravity-Watch.jpg

3) Αυτό το φοράω όταν μπεντσάρω με άζωτο. Το έχει βγάλει η Fluke σε συνεργασία με την Κάσιον (έτσι λέγεται νομίζω) και σου δείχνει ΧΩΡΙΣ PROBE τις θερμοκρασίες. Κανονικα τα fluke θέλουν probe σωστά; Ε αυτό έχει γουόκι τόκι πατέντα μέσα που εντοπίζει ασύρματα τις γύρω θερμοκρασίες. Έτσι πάντα κλοκάρω δυνατά και βγάζω σκορ που δεν πιάνονται :) :)

7447879455600756.JPG?0.3951032329756745

4) Αυτό είναι το καλό μου. Το φοράω σε μπάτσελορ πάρτις, βαφτίσια, γάμους και διαγωνισμούς MSI MOA. Λεφτά δεν έχω, αλλά έχω τζάμι ρολόι. Το αγόρασα το 2009. Πήρα ένα δανειάκι καταναλωτικό 3 χιλιάρικα για να πάω διακοπές, αλλά πήρα κλοκ τελικά. κλοκάρει καλά νομίζω

Bola-Browne_286_500x-fronthd3-complication-watch.jpg

5) Αυτό το έχω σταμπάρει αλλά δεν έχω λεφτά. Είμαι γκάτζετ άνθρωπος το ξέρουμε αυτό, θέλω και κάτι με τηλεόραση.

tvwatc_pop.jpg

6) Τώρα δεν κυκλοφορώ πλέον με τα παραπάνω ποταπά ρολόγια. Σκέφτομαι να πάρω αυτό το χρυσό ρολόι, Είναι θέμα πρεστίζ πλέον. Άμα το πάρω και αυτό θα είμαι ο καλύτερος.

coolest-best-latest-new-fun-tech-gadgets-casio_futurist_gold_watch_o.jpg

Έτσι, αυτά τα καλά έχει η ζωή του κλόκερ. Πολλά ρολόγια για να κλοκάρουν συνέχεια :) :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό:

6759-1_big.jpg

Γενικά η festina βγάζει πολλά και διάφορα μοντέλα.

Aν έπαιρνα τώρα ρολόι, θα κοίταζα μεταξύ των tag heuer grand carrera, tag heuer carrera...:D

Link to comment
Share on other sites

Pasta, κοίτα τίποτα σε Vostok.

Είναι ρώσικα, έχουν πολύ καλή τιμή και είναι και στο trend της εποχής αλλά και να περάσει, πάλι είναι για όλες τις εποχές.

Κοίτα την σειρά Anchar. Vostok Europe Anchar watches

435 έχει καινούριο...αλλά ο esdee σίγουρα σου βρίσκει με μια 300άρα.

Απο εκεί και πέρα και swatch βγαίνουν πολύ όμορφα (μην πάρεις κανένα που μοιάζει παιδικό) αλλά βρίσκεις και άλλα αξιόλα.

Εάν θές κάτι πιο trendy ή παιχνιδιάρικο, κοίτα κανένα toywatch/nixon.

Εάν θέλεις κάτι πιο κυριλέ, κοίτα κάτι σε replica ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε εκεί μωρέ ένα ρολόι ψεύτικο που όταν κάνεις μπάνιο μπαίνει και υγρασία μέσα και είσαι κομπλε.. αφού ούτε σι άλλος την ώρα την κοιτάς από το κινητό. Είναι νόμος το ότι ανά 10 λεπτά όπου και αν βρίσκετε το κινητό (τσέπη, τραπέζι, στο καφέ κ.τ.λ.π) θα πατήσεις το κουμπί για να δεις την ώρα και το home screen γενικότερα..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε εκεί μωρέ ένα ρολόι ψεύτικο που όταν κάνεις μπάνιο μπαίνει και υγρασία μέσα και είσαι κομπλε.. αφού ούτε σι άλλος την ώρα την κοιτάς από το κινητό. Είναι νόμος το ότι ανά 10 λεπτά όπου και αν βρίσκετε το κινητό (τσέπη, τραπέζι, στο καφέ κ.τ.λ.π) θα πατήσεις το κουμπί για να δεις την ώρα και το home screen γενικότερα..

QFT Σοφά λόγια... ^^

Link to comment
Share on other sites

Απλα ως γνωστον για το ρολοι ειναι η ασχολια που απο τοτε που σταματησα το overclocking επαγγελματικα (hipster :P)

Οπως ηταν φυσικο η κατασταση παλι ξεφυγε και κατεληξα να φτιαχνω δικα μου ...

Link to comment
Share on other sites

Απλα ως γνωστον για το ρολοι ειναι η ασχολια που απο τοτε που σταματησα το overclocking επαγγελματικα (hipster :P)

Οπως ηταν φυσικο η κατασταση παλι ξεφυγε και κατεληξα να φτιαχνω δικα μου ...

Θέλουμε photos, κείμενα κ.τ.λ :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now