Jim@kiS

Επιλογη 27αρας οθονης

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,εχω μια 27αρα Dell με 2560χ1440 επειδη δεν με βολευει πλεον αυτη η αναλυση θελω να παω σε κατι χαμηλοτερο σε αναλυση και ποιοτικο. Σκεφτομουν για την

Samsung T27A950 - ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ | SAMSUNG

Το θεμα ειναι οτι με την εταιρια που συνεργαζομαι φερνει αυτην μονο που ειναι και tv μαζι. Εχετε να προτεινεται κατι αλλο και τι αποψεις εχετε για αυτην?

Προοριζεται για λιοσιμο και για games.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, επειδή την έχω και εγω την συγκεκριμένη Dell είχα ακριβώς το ιδιο prob για every day use....την άφησα στην ακρη μόνο για games/movies, πήρα μια Dell 2311H και σώθηκα!!

Η καλύτερη επιλογή πάντως αυτην την στιγμή ειναι η Dell U2412M χτύπα την και θα είσαι super :T:

για την Samsung ουτε καν...πολλά λεφτά χωρίς λόγο...να τους πείς να σου παραγγείλουν αυτη που σου είπα όλοι οι προμηθευτές την έχουν ετοιμοπαράδοτη!!!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου! Ωραιες οι οθονες που μου εστειλες, τις εχουν αλλα δεν βολευουν τα 8 ms για gaming. Ψαχνω κατι σε καλο σε 2 ms με 1920χ 1080 και led. Σκεφτομουν να πουλησω την δικια μου και να παρω κατι αναλογο σε ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

...μη κολλάς βρε....ειναι καθαρα θέμα μαρκετινγκ τα ms...ολοι με αυτα τα monitor παίζουμε fps κτλ και δεν υπαρχει κανένα prob...κανε μια ερευνα και θα καταλάβεις τι εννοώ ;)

βασικά αυτό που θές ειναι ips και 1980x1200 τα οποία τα έχει και τα δυο η 2412Μ...και είναι και led...παίρνεις και 2 αν γουστάρεις και έχεις extended desktop 3960x1200 :D

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα για την Dell.

Αν πάρεις αυτή που σου λέει ο μόρτης θα μείνεις υπερευχαριστημένος εγγυημένα...

Στις οθόνες μην ψαρώνεις με τα "τεχνικά" χαρακτηριστικά είναι κυρίως μάρκετινγκ

Αυτό που πουλάει η Dell στην 2412Μ δεν θα το βρεις εύκολα στα ίδια λεφτά από άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες το επιασα δεν δινω την dell μου και περνω και μια U2412M στα 220 που την βρισκω και τελειωνει...!!!! απλα φοβαμαι λιγο τα 8 ms για games αλλα για το λετε εσεισ κατι θα ξερετε!! Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε για την samsung ήταν να την πάρω εγώ.. και πάω στο μαγαζί με 500 ευρώ τόσο κάνει εδώ τώρα είναι 450, και πήγα με την μια παίρνω το κουτί και πήγα ταμίο.. και μου λέει εκει ο ανθρωπος μου λεει να κάνουμε 1 control σε περίπτωση που είναι τίποτα χαλασμένη και λέω αφού είναι άντε και να την δοκιμάσω από χρώματα όχι πολλά.. δηλάδη με βάση τις τηλεωράσης που είχε δίπλα και το 3D πολύ μάπα και ο κύριος λόγος που θα την έπερνα και επειδή δεν ήμουν σίγουρος πήγα την ξανα κοίταξα σε άλλο μαγαζί και ήταν όντως έτσι.. γιατί τότε το κοιτάγαμε με κάτι blu ray player και την 2η σε pc 1080p ξέρεις ανάλυση γιατί λέγανε ότι άμα δεν είναι 1080p μπορεί να μην βγεί καλο 3D εεε ε και πήρα κάτι ssd μετά και οθόνη την u2412m αν και ήθελα την u2711 αλλά την έχουν 800 ευρώ εδώ η ραπάνιδες χώρια και ότι είχα μονο 300 για οθόνη για να έπερνα την υ2410..

Link to comment
Share on other sites

Περνετε μιζες στανταρ εσεις εδω περα απο την Dell για να παραπλανητε κοσμο να τις αγοραζει δεν εξηγειτε αλλιως...τι κακο ειναι αυτο:P

Το εχω ξαναπει πολλες φορες αλλα κανεις δεν ακουει the best 27αρα οθονη ever ειναι αυτη 27" LCD Monitor | Samsung P2770H

Αυτην εχω και εγω

1ms και τα μυαλα στα καγκελα.PC και PS3 πανω και λιωσιμο φουλ

Eπισεις οποιος ξερει να την ρυθμισει σωστα θα βγαλει απιστευτα αποτελεσματα

εχει κατι (μυστικα) πολυ καλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι μονο να λιωνεις αλλα να το απολαμβανεις πιστευω καλυτερη οθονη απο την 27αρα dell δεν υπαρχει παντα μιλαω για ποιοτητα εικονας χρωματα και τα σχετικα το θεμα ειναι οτι με την τρελη αυτη αναλυση που εχει εκτος του οτι σου ισοπεδωνει τις καρτες 100% συνεχεια αλλα οταν εχει και θεμα στα ματια οπως εγω στα κανει χειρωτερα αν δεν ειχα αυτο το θεμα δεν θα επερνα πιο μικρη!!!!δεν παιζεται το μονιτορ ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

τσ τσ τσ, εγω που χρειαζομαι αναλυση για τα CAD και δεν παιζω παιχνιδια (οκ οκ λιγο DOTA μονο :L.. ) ειμαι κολημενος στα 1920x1200 και αλλοι με 2711 παραπονιουνται! και μετα λενε γιατι παει κατα διαολου αυτη η χωρα :'(....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now