xINTELakiasx

Απατη ΠΛΑΙΣΙΟ Β.Τ.Ο!!!!

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και κοιταξτε τι επαθα(πριν κανα 4μηνο)!!αλλα το καταλαβα τωρα οταν ανοιξα το κουτι για να δω αν η μητρικη ειχε Β3 στεπ....

Ανοιγω που λετε και βλεπω τους κωδικους επανω στην μητρικη να ειναι του πλαισιου(τουρμπο-χ) και οχι της foxconn που ειχα επιλεξει....

Τι γινεται τωρα....το πλαισιο εχει κανει μια συμφωνια με την εν λογω εταιρια και την παλια εκδοση της Η67Μ-V την δινει στο πλαισιο για Re-brand σε πολυ χαμηλοτερη τιμη και την σερβιρει σαν τελεια επιλογη για Sandy Bridge low cost Motherboard με Β3 στεπ φυσικα ενω δεν ειναι...

τιμη εχει 3 ευρω διαφορα(λιγοτερα) απο την official Foxconn H67M-V με Β3 στεπ....

Εννοειται πως το κερδος στην "μουφα" μητρικη ειναι τρελο και εις βαρος σου που δεν το καταλαβαινεις αυτο το πραγμα αν δεν προσεξεις καλα την ψυκτρα της μητρικης που στην παλια εκδοση ηταν μαυρη και στην νεα εκδοση ασημενια...(δεν την ειδα λογω το οτι βρισκεται σε σημειο που καλυπτει η καρτα γραφικων) :(

Τους κολας στον τοιχο τωρα η οχι??!!

Πειτε αν εχετε και εσεις παρομοια προβληματα στο παρελθον και αν ναι λυθηκαν και πως

Υ.Γ τον υπολογυστη δεν τον μονταρισα εγω...ηρθε συναρμολογημενος απο το πλαισιο...

Τις καλησπερες μου σε ολους.....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στην αλλάξουν, αν η απόδειξή που έχεις γράφει Foxconn και εσύ έχεις Turbo-X λογικά θα στην αλλάξουν. Εντάξει έχουν χαλάσει πάρα πολύ σαν μαγαζί, αλλά δεν νομίζω να έχουν πέσει (ακόμα) τόσο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξ, η λέξη απάτη νομίζω έιναι λίγο βαρία αλλά δεν μπορώ να καταλάβω,

όταν σου ήρθε δεν είχε απόδειξη μέσα? Στην απόδειξη τι λέει για την μητρική?

Πάντως, η Foxconn με την Turbo-X δεν έχουν καμία διαφορά πέρα του ονόματος.

Ούτε σε ποιότητα, ούτε σε features, ούτε σε τίποτα.

Αυτό με την ψύκτρα που το ξέρεις? Μα είναι δυνατόν να μην μπορούσες να την δείς επειδή ήταν η κάρτα γραφικών? Να σκίψεις να την δέίς...αν και μπορεί να μας βοηθήσει σε όλα τα τεχνικά ο Whitetaker (θα του πώ για το θέμα) .

Πώς κατάλαβες πώς δεν έιναι B3 Stepping ?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τους περιμενα σε αυτο το κομματι της συναρμολογησης,παραδοσης κτλ..να ειναι πιο καλα ξηγημενοι..αμα θελετε να σας ποσταρω και την αποδειξη και φοτογραφια να παθετε!!!!

Ελεος με τις απατες....χορτασαμε...οχι και στα PC......:handshake...

Ειναι βαρια αλλα μονο ετσι μπορεις να το πεις δυστιχως....

το CPU Z δν το δειχνει και μεσω του cmd μπορεσα να το δω ,χωρια ανεφερα οτι ξεχωριζει απο το χρωμα

Και εχουν και διαφορα στα connections,αμα δεις τις θυρες USB κτλ απο πισω θα καταλαβεις τι εννοω..χωρια που αυτη που εχω υποστηριζει μονο μεχρι 1333Μhz RAM και ποσα ακομα μπορω να σου πω...την εζησα την μητρικη οποτε...την εμαθα καλα....

Επρεπε να σκυψω πολυ γαι να το δω και ουτε κατα διανοια μου περασε απο το μυαλο να δω την ψυκτρα...CPU Z δειχνει την μητρικη Foxconn και μεσα ειναι Τουρμπο.

Eνα ενα τα βλεπω τα ερωτηματα σου...:( ειμαι πολυ στεναχωρημενος ρε παιδια.....παρα πολυ .....τετοια ποστιααα??

Link to comment
Share on other sites

Πόσταρε την απόδειξη...πόσταρε CPU-Z, πόσταρε ότι αλλο θέλεις!

Πάντως άμα είναι έτσι όπως τα λές, απλά θα πάς με την απόδειξη φαντάζομαι σε ενα μαγαζί και θα στην αλλάξουν με μια B3.

Ερώτηση : Δεν το είχες προσέξει όταν το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα υπολοιπα ειναι ιδιες..ανοιξα το κουτι απειρες φορες για να ελεγκξω καλωδια και για συντηρηση(καθαρισμα) αλλα ποτε δεν κοιταξα την ψυκτρα για να καταλαβω την διαφορα...και ολως τυχαιως λεω"δεν τσεκαρω αμα ειναι Β3...ποτε δεν ξερεις" και ειδα αυτα που ειδα...

Μακαρι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μητρικές Τύπος Motherboard uATX,Socket s1155 - plaisio.gr

Ολοιδια ενω πληρωσα αυτην

Foxconn H67M-V B3 (s1155, DDR3, H67) - Μητρικές - plaisio.gr

εχει διαφορα στα connections οπως φαινεται πολυ καθαρα...

θα κανω ποστ φωτογραφια την μητρικη και την αποδειξη πιο μετα δεν εχω την καμερα αυτην την στιγμη να ξερετε

Link to comment
Share on other sites

Οι μητρικές που πόσταρες είναι και οι δύο ίδιες.

Στις photos λέιπουν απο την Turbo-X κάποιες USB και τίποτα άλλο

αλλά στα χαρακτηριστικά στο site και στα κέιμενα φαίνονται πώς έιναι και οι 2 ίδιες.

ή οι photos έιναι παλιές, ή τα κέιμενα λάθος, ή τίποτα απο τα δύο, ή και τα δύο !

Πάντως στο plaisio.gr δεν λέει για την Turbo-X πώς έιναι B3 αλλά δεν νομίζω να μην έιναι η μητρική, απλά δεν το έχουν γράψει...πώς να στο πώ...αφότου ανακοινώθηκε πώς τα άλλα είχαν πρόβλημα, στείλανε όλοι πίσω τις μητρικές και τις αντικαταστήσανε με B3.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Μπορούν αν ισχυριστούν ότι σου βάλανε αυτή που ζήτησες και εσύ την άλλαξες με άλλη. Μην κάνεις άμα πας τον τσαμπουκά γτ μπορεί να βγεις και χαμένος στο τέλος. Το λάθος είναι καθαρά δικό σου. Μιλάω εντελώς φιλικά και σου λέω την άποψή μου δεν σου τη λέω τώρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι του λές ρε του παιδιού? :hehe:

Εάν η μητρική έιναι λάθος ή δεν έχει B3 πιστέυω θα του την αλλάξουν.

Το θέμα έιναι πώς πιστέυω πώς δεν έχει προβλημα η μητρική και άδικα γίνεται όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Gorilakos αντε ειναι ολοιδιες σε ολα B3 δεν ειναι γιατι μεσω cmd wmic idecontroller get deviceid

φαινετε το REV...

θα παω απο εβδομαδα να τους το δειξω και βλεπουμε...και δυστιχως $@39@ ετσι ειναι και η πραγματικοτητα που δεν το ειδα πιο πριν....

Αλλα πανω εχει σειριακους του πλαισιου οποτε δεν μπορουν να το αρνηθουν...αντε να δουμε ....ουφ...:(

μονο που λεει οτι ειναι Foxconn η αποδειξη και turbox το μεσα δεν ειναι προβλημα?η μια ειναι Brand name και η αλλη πλαισιο...και ειλικρινα δεν θα εβαζα μητρικη με το ονομα turbox ουτε σε 10000000 χρονια ;)

εσεις θα βαζατε δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Ντάξ, η λέξη απάτη νομίζω έιναι λίγο βαρία αλλά δεν μπορώ να καταλάβω,

όταν σου ήρθε δεν είχε απόδειξη μέσα? Στην απόδειξη τι λέει για την μητρική?

Πάντως, η Foxconn με την Turbo-X δεν έχουν καμία διαφορά πέρα του ονόματος.

Ούτε σε ποιότητα, ούτε σε features, ούτε σε τίποτα.

Αυτό με την ψύκτρα που το ξέρεις? Μα είναι δυνατόν να μην μπορούσες να την δείς επειδή ήταν η κάρτα γραφικών? Να σκίψεις να την δέίς...αν και μπορεί να μας βοηθήσει σε όλα τα τεχνικά ο Whitetaker (θα του πώ για το θέμα) .

Πώς κατάλαβες πώς δεν έιναι B3 Stepping ?

Δεν έχεις δίκιο. Νοοτροπίες του στυλ "Εντάξει μωρέ βάλε του την Turbo-X με το Β2 σιγά μην το καταλάβει", θα μπορούσαν να περιγραφούν με την εν λόγω λέξη. Και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει τις ψήκτρες και τα S/N. Μην τρελαθούμε κιόλας.

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Μπορούν αν ισχυριστούν ότι σου βάλανε αυτή που ζήτησες και εσύ την άλλαξες με άλλη. Μην κάνεις άμα πας τον τσαμπουκά γτ μπορεί να βγεις και χαμένος στο τέλος. Το λάθος είναι καθαρά δικό σου. Μιλάω εντελώς φιλικά και σου λέω την άποψή μου δεν σου τη λέω τώρα. ;)

Αν πας σε ένα μαγαζί και ζητήσεις Armani και σου δώσουν μαϊμού που οπτικά δεν διαφέρει το λάθος θα είναι δικό σου;

Παιδιά να δικαιολογούμε το κατάστημα μέχρι εκεί που η λογική επιτρέπει.

Στην τελική αν αγόρασε Foxconn και του δώσανε Turbo-X ακόμα και αν διαφέρουν μόνο στο λογότυπο και ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ το κατάστημα είναι λάθος. Μην κοιτάτε μόνο παραδείγματα hardware.

Edited by George_o/c
Merged posts :)
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα ειναι κλισε συμπεριφορα αυτο το πραγμα και μονο κατα περιπτωσεις(εξαιρετικα σπανιες) βλεπεις τον αλλο να σε κοιταει στα ματια και να σου λεει την αληθεια για αυτο που αγοραζεις...μου εχει συμβει να προσπαθουν μα μου πασαρουν οθονη για PC με 300ευρω τιμη(αξια το σκρουτζ την σιγκεκριμενη την ειχε 150.....no comments)στο εν λογω μαγαζι παλι....αντε μην λεω το ονομα ξανα και ξανα γιατι θα πεταξω την ταπα και θα ανεβασω θερμοκρασια.....:funk:..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο. Νοοτροπίες του στυλ "Εντάξει μωρέ βάλε του την Turbo-X με το Β2 σιγά μην το καταλάβει", θα μπορούσαν να περιγραφούν με την εν λόγω λέξη. Και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει τις ψήκτρες και τα S/N. Μην τρελαθούμε κιόλας.

Αν πας σε ένα μαγαζί και ζητήσεις Armani και σου δώσουν μαϊμού που οπτικά δεν διαφέρει το λάθος θα είναι δικό σου;

Παιδιά να δικαιολογούμε το κατάστημα μέχρι εκεί που η λογική επιτρέπει.

Στην τελική αν αγόρασε Foxconn και του δώσανε Turbo-X ακόμα και αν διαφέρουν μόνο στο λογότυπο και ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ το κατάστημα είναι λάθος. Μην κοιτάτε μόνο παραδείγματα hardware.

Εάν περάσει κάποιο διάστημα δλδ πως να δικαιολογήσεις εσύ αυτό που πιστεύεις? "Παιδιά άνοιξα τον υπολογιστή που αγόρασα από εσάς το καλοκαίρι και είδα ότι δεν έχετε βάλει vertex 2 αλλά βάλατε vertex!!! Θέλω να τον αλλάξετε!!!" "Συγγνώμη κύριε και πως ξέρουμε εμείς ότι δεν τον αλλάξατε εσείς ή κάποιος άλλος και τώρα μας ζητάτε να σας δώσουμε κάτι καλύτερο?" ή "Γεια σας είχα αγοράσει ένα κοστούμι από εσάς για το γάμο του ξαδερφού μου και το πλήρωσα για αρμάνι και μετά από 2 μήνες που πήγα Ιταλία μου είπαν ότι δεν είναι" "Σας παρακαλώ πολύ κύριε προσέξτε τι λέτε θα σας κάνουμε μήνυση για συκοφαντία!! Δεν πήρατε το συγκεκριμένο κοστούμι από εμάς!!!" Τα παραδείγματα αυτά τα λέω για να καταλάβουμε επιτέλους ότι δεν φταίει ο άλλος που μας εκμεταλλεύεται εάν εμείς δεν μπορούμε να το καταλάβουμε. Το θέμα είναι εκείνη τη στιγμή να το διαπιστώσεις ή να υπάρχουν στοιχεία που να το αποδεικνύουν. Εάν ο υπολογιστής είχε ταινία ασφαλείας και δεν μπορούσε να τον ανοίξει ο οποιοσδήποτε παρά μόνο επίσημος τεχνικός τότε οκ αλλά και πάλι τότε δεν θα ήξερες τι έχει μέσα και τι σου πλασάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικό σενάριο Σάκη...

πας παίρνεις το PC... πας σε 15mins σπίτι σου, βγάζεις τον Vertex 3 και βάζεις τον Vertex 2 που είχες, και πας επί τόπου στο μαγαζί και λες ότι είχε Vertex 2 αντί 3 που έχει η απόδειξη.

Τι τους εμποδίζει να σου πούνε ότι εσύ το άλλαξες ?

Και τα 2 σενάρια, είτε με το που το πάρεις την ίδια μέρα, είτε σε 2 μήνες, το ίδιο πιστευτά και το ίδιο απίστευτα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μένει παρά μόνο να ανοίξεις το μηχάνημα εκείνη την ώρα μπροστά τους να κάνεις έναν έλεγχο να διαπιστώσεις μόνος σου ότι όλα είναι οκ. Αλλά εάν έχεις φτάσει σε αυτό το επίπεδο τότε δεν θα έπαιρνες έτοιμο υπολογιστή αλλά θα έφτιαχνες έναν δικό σου με ότι θες. Το συμπέρασμα είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα παρά μόνο να ελπίζεις ότι όλα όσα αγοράζεις είναι οκ και πατά πάνω στον "λόγο" του πωλητή, είτε αυτός είναι γραπτός είτε άγραφος. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα. Είναι οι καιροί τέτοιοι που δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη πουθενά και σε κανέναν. Από την άλλη όμως οποιοδήποτε μεγάλο κατάστημα δεν θα μπορούσε να κάνει πραγματικά ότι θέλει και να κοροιδεύει τους πάντες αισχρά και με οποιονδήποτε τρόπο γιατί έτσι έχει τεράστιο κίνδυνο να χάσει την αξιοπιστία και τη φήμη του. Τώρα για το Πλαίσιο συγκεκριμένα δεν χρειάζεται να επεκταθώ και να αναφέρω τους λόγους που αρχίζει και το παθαίνει αυτό. Δεν χρειάζεται και δεν είναι και η καλύτερη κουβέντα πιστεύω για να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Και τα πασχάλια να χάσει, όταν ο Έλληνας είναι πρόβατο δεν χαμπαριάζει τίποτα το Πλαίσιο.

Πόσους πελάτες έχασε νομίζεις από τους παραπονεμένους εκ του service, BTO, καθυστερήσεων σε προϊόντα που είναι δήθεν "ετοιμοπαράδοτα" κλπ ?

Ποιόν ανταγωνιστή σοβαρό έχει ?

Ποιό κατάστημα κάνει δόσεις πλέον, κλπ κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τερμα οι διαφωνιες εδω ειναι ολες οι φωτογραφιες και τα συμπερασματα δικα σας....

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6269&stc=1&d=1323611260

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6270&stc=1&d=1323611260

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6271&stc=1&d=1323611260

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6272&stc=1&d=1323611260

οπως βλεπετε δεν μπορουσα να το δω λογω της καρτας ισα που φαινετε το μπαστερ....:(

και καπως ετσι δειχνει η οριτζιναλ

http://www.foxconnchannel.com/product/Motherboards/detail_overview.aspx?ID=en-us0000520

100_1699.JPG

100_1701.JPG

100_1708.JPG

100_1710.JPG

100_1699.JPG

100_1701.JPG

100_1708.JPG

100_1710.JPG

100_1699.JPG

100_1701.JPG

100_1708.JPG

100_1710.JPG

100_1699.JPG.85cb1702dba825114e501b8dc7f

100_1701.JPG.d618ee3d9f2adec8221664bb031

100_1708.JPG.6e95fcffad5e262a5cbd3270ae2

100_1710.JPG.e0e44c04482de4c780f9bddacfc

Link to comment
Share on other sites

κανω νεο σχολιο γιατι το τελευταιο μου ειναι συμφορημενο...

Λοιπον μπορουσα καλιστα να επιλεξω να το φτιαξω κομματι κομματι αλλα οπως μου ειπε ο πωλητης δεν θα ειχα εγγυηση 36 μηνων κτλ..

Προβατο δεν εισαι αν δεν τον ανοιξεις εκεινη την ωρα γιατι αν εχετε παει για αγορες στο πλαισιο ξερετε την κλασσικη ατακα "περιμενουν και αλλοι κυριε" και ακους και απο πισω σου "τι θα γινει θα τελειωσουμε καμια φορα." οποτε δεν τον ανοιγεις εκει....και να σας πω και το αλλο, τον υπολογυστη τον ανοιγα οπως ανεφερα σε προηγουμενο σχολιο για καθαρισμο αλλα δεν φαινετε η ψυκτρα την καμερα στο πατωμα την τοποθετησα για να δειτε ποσο επρεπε να σκυψω για να το δω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο. Νοοτροπίες του στυλ "Εντάξει μωρέ βάλε του την Turbo-X με το Β2 σιγά μην το καταλάβει", θα μπορούσαν να περιγραφούν με την εν λόγω λέξη. Και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει τις ψήκτρες και τα S/N. Μην τρελαθούμε κιόλας.

Γιάννη δεν με έχεις καταλάβει. Δεν υπάρχουν άλλα stepping πέρα απο το B3.

Είμαι σίγουρος πώς και η Turbo-X είναι B3 απλά δεν το γράφει ούτε στο site ούτε στην απόδειξη.

Αυτό που έχω καταλάβει έιναι πώς ο Intelakias ήθελε Foxconn και του βάλανε Turbo-X ?

Προσωπικά βλέπω πώς έιναι ίδια όλα, πέρα απο το αυτοκολλητάκι Turbo-X που πιθανόν έχει η μητρική !

Λοιπον τερμα οι διαφωνιες εδω ειναι ολες οι φωτογραφιες και τα συμπερασματα δικα σας....

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6269&stc=1&d=1323611260

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6270&stc=1&d=1323611260

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6271&stc=1&d=1323611260

http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=6272&stc=1&d=1323611260

οπως βλεπετε δεν μπορουσα να το δω λογω της καρτας ισα που φαινετε το μπαστερ....:(

και καπως ετσι δειχνει η οριτζιναλ

Foxconn - Products: Motherboard

Ωραίες Pics :T: Δεν φαίνεται τίποτα πέρα απο την απόδειξη :P

Man, τα pcb και τα χρώμματα αλλάζουν εν ριπή οφθαλμού ειδικά σε low end mobos/vgas το ίδιο και οι ψύκτρες, μην δίνεις σημασία σε αυτά !

Τράβα σε ένα μαγαζί και πές ζήτησα Foxconn και μου βάλατε Turbo.

Θα σου πούν ότι έιναι οι ίδιες (όντως είναι οι ίδιες).

Πές τους θέλω Foxconn και όχι Turbo .

Τι πιο απλό?

Link to comment
Share on other sites

Gorillakos αυτο σκοπευω να κανω,χωρις τσαμπουκαδες και αγριοτητες.

Απλα ειναι το Γ@μωτο γιατι να μην σεβονται την επιλογη σου Η εστω την επιλογη που σου προσφερανε σαν value for money..(εμενα μου κακοκαθετε πιο πολυ που στο σιτε η Foxconn εχει ασημενια την ψυκτρα και με μερικα ακομα connections απο πισω και της Turbox ειναι μαυρη και εχει λιγοτερα.

Μονο που το βλεπεις αυτο δεν αισθανεσαι κοροιδο?

Μακαρι να γινει η αντικατασταση χωρις παρατραγουδα,αλλα πιστευω οτι στον καθενα μας αν συνεβαινε αυτο θα αντδρουσε οπως και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Εάν περάσει κάποιο διάστημα δλδ πως να δικαιολογήσεις εσύ αυτό που πιστεύεις? .....

Ρε συ η κάρτα είναι Turbo-X. Από που αλλού να έχει πάρει Turbo-X? Από το e-shop? Επιπλέον αυτό το "δεν φταίει ο άλλος που μας εκμεταλλεύεται" ειλικρινά εγώ θα ντρεπόμουν να το γράψω. Και τι να μπορείς να καταλάβεις ρε συ; Δεν μπορείς να είσαι παντογνώστης στα πάντα.

@GoriLLakoS

Από Intel εγώ... νύχτα. Αλλά αν το παιδί λέει ότι έλεγξε το rev και δεν είναι Β3 γιατί να μην τον πιστέψουμε? Επιπλέον αν βλέπω καλά στην φωτογραφία πάλι Foxconn γράφει η Turbo-X. Κατά την γνώμη μου κακώς, αλλά εντάξει. Το θέμα είναι ότι από την στιγμή που γράφει Foxconn πάνω στην ψήκτρα, δεν φταίει η χαμηλή ανάλυση των φωτογραφιών του. Ο υπάλληλος φταίει που δεν έχει μάθει να ξεχωρίζει τις Foxconn-Foxconn από τις Foxconn-Turbo-X. Η δουλειά του είναι για αυτό πληρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε Multiδραμα πάντως, παραγγελία για ολόκληρο κουτί δεμένο από αυτούς, ήρθε με 2χ1γιγα μνήμη, αντί για 2χ2. Το παλικάρι το πήρε σπίτι, το είδε και το ανέφερε και αλλάχτηκαν οι μνήμες χωρίς πολλά πολλά.

(εντάξει πέρασε κάνα 10ήμερο αλλά Multiδράμα είναι αυτά :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εγώ πιστεύω, θα την πας στο πλαίσιο, βασικά όλο τ pc και θα στην αλλάξουν, δεν πρόκειται να σου πούνε τίποτα.. τις περισσότερες φορές δεν σου αλλάζουν πράγματα τα οποία είναι χαλασμένα, εκεί σου κάνουν τα νταβαντούρια.. εγώ σου λέω για να είσαι ακόμα και πιο σίγουρος κάνε το έξης. Μήλα με την Foxconn ζήτα τους Rma με τους κωδικούς αυτούς που έχει η μητρίκη άμα σου πούνε δεν την δεχόμαστε γιατί αυτός ο κωδικός δεν υπάρχει πουθενά, τότε έχεις ένα άλλοθι στο πλαίσιο και θα πας και με τα e-mail και με τις αποδείξεις με τα όλα σου και θα τους τα δείξεις, σε περίπτωση που σου κάνουν νερά εκεί στο πλαίσιο αλλά δεν πιστεύω με τίποτα θα σου πούνε συγνώμη κιόλας.. εσύ θα το παίξεις λίγο κιόλας νοικοκιρά "και σας είχα εμπιστοσύνη και μα μού" για αυτό δεν τσέκαρα τίποτα.. αλλά και πάλι πιστεύω θα στην αλλάξουν με την μια..

ΑΛΛΆ θα συμφωνήσω με Gorillakos ότι και να την αλλάξεις διαφορά στο pc σου δεν θα δείς είτε πάρεις β3 είτε και άμα αυτή είναι β2.. και τόσο καιρό σε κάλυπτε, δεν σε κάλυπτε το pc σου σε θέμα απόδοσης? απλώς το παρατήρησες τώρα και τσαντίστηκες εκεί είναι το θέμα! Μετά να πω και για την τιμή πόσο την πλήρωσες την μητρική 87.99 ή 85,90 άμα την πλήρωσες 87.99 έχεις ένα ακόμα άλοθι λόγο τιμής, αλλά κοίταξε για μένα δεν αξίζει τώρα όλο αυτό άμα θες πήγαινε άμα στην αλλάξουν καλός άμα δεν στην αλλάξουν ρίξε εκεί ένα τσακωμό και μην ξανά αγοράσεις από εκεί.. σε ότι και να είναι η αγορά μέχρι και ακουστικά..

Link to comment
Share on other sites

Βρε στα ......ξερεις αμα ειναι Β2 η Β3...απλα ειναι θεμα κοροιδιας..ουτε τα 3 ευρω θα με σωσουν ουτε τα 87,απλα αυτο που ειπε ο Sfirculitu τσαντιστικα που με πιασανε κοροιδο,προβληματα αποδοσης δεν εχω αποδιδει μια χαρα.

87 την πηρα για αυτο τσαντιστικα-μαι πιο πολυ φαινεται τι αγορασα μονο απο την τιμη!!

τελος παντων τωρα αυριο/μεθαυριο θα τους το παω απο κει και θα σας μεταφερω τα αποτελεσματα....

Το θεμα αυτο το κανω για να φανει σε ολους το τι κανει το πλαισιο και οχι για την ηθικη μου ικανοποιηση

(Για να μην νομιζετε οτι ειμαι γυφτος για 100ευρω μετα απο 6 μηνες...) :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now