Fladramon

Physical Vs Virtual (+ ερωτήσεις περι channels, μνήμες)

Recommended Posts

Οι αγορές θα ξεκινήσουν από 1η του μήνα για λόγους... αποδείξεων έτους 2012 :o..

Θα κάνω κάποιες δοκιμές σε όλους τους συνδυασμούς, όχι τίποτα σε επαγγελματικό επίπεδο, ότι προγραμματάκια βρω στο νετ για μετρήσεις boot κτλ

Η μητρική που έχω είναι μια χαρά, την έχω κάνει και κάδρο Α4 :kiss:...

το συνηθίζω στις μητρικές που έχω onboard, το μόνο hardware που

κάθομαι και το αγναντεύω. Όπως και να χει αφού δε λέει να χαλάσει να την επέστρεφα, θα τα δώσω όλα στον μεγάλο μου bro, να σερφάρει με τη δικιά του στο facebook :(....

Του χω αγοράσει και κάρτα γραφικών 300 ευρώ εδώ και μερικά χρόνια και αν είχε log θα βλέπαμε ότι ποτέ δεν έχει ξεπεράσει το 10% activity :call:..

Τελικά, σ' αυτό το μωρό κατέληξα και μπορεί τον 6πύρηνο

http://www.gigabyte.com.gr/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10/advantage/

Ξέρω ότι το σύστημα που έχω τώρα είναι μια χαρά, δε μου χει κολλήσει πουθενά

αλλά αυτό για το sata 3 με ενόχλησε λιγάκι. Έχω πεπειστεί ότι το υπόλοιπο hardware έχει φτάσει στην ακμή του, δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να πας να βάλεις έναν 12πήρυνο, πλην της περίπτωσης των παιχνιδιών όπου οι προγραμματιστές ασχολούνται πραγματικά άρα καταλήγω ότι το μόνο που είναι χρήσιμο για αναβαθμίσεις είναι οι κάρτες γραφικών. Μου πρότεινες ggtaxo την 5870, σύντομα όμως έρχονται η 7χχχ series ας δούμε τι πουλιά πιάνουν, να λέμε ότι έχουμε και τελευταίας γενιάς :(.... Ειδικά αν βγει και με vapor x σύστημα τότε... :'(....

Μνήμες και SSD από visual studio όπως υπεδείχθει

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητάμε. Η 7970 θα κόβει κώ***λους... Βέβαια αν μπορεί να την αγοράσει κανείς... Η 5870 είναι μία αξιοπρεπέστατη κάρτα με καλή πλέον τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ας κλείσουμε τη RAM και ας ανοίξουμε στο μαξιμουμ την εικονική μνήμη, 40GB για λειτουργικό και 10GB για virtual memory :)...

HDD :: OCZ 50GB RevoDrive OCZSSDPX-1RVD0050 Solid State Drive PCI-E SSD - Visionstudio.gr

Ούτε sata 3, ούτε νέες μητρικές, ούτε ssd, αλλά και τα windows μόκο (=θα βγάλουν το σκασμό)

μητρική + ραμ + ssd = 250 ευρώ

SSD pci -e = 179.58 ?

OCZ REVODRIVE SSD 50GB OCZSSDPX-1RVD0050

[put hide tag]

(Πρόχειρο, αυτοσχέδιο και μη λειτουργικό hide tag) :o..

http://www.hwbox.gr/controllers-drives/14010-ssd-performance-tips-tricks-page_7.html#post195038

Ωραίο πράμα ε; :'(....

[/hide telos]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now