Recommended Posts

Γεια σας!!!

Εχω ενα προβλημα με το κινητο μου δεν μπορω να στειλω μηνυματα με τιποτα

καθε φορα που στελνω μου λεει send failed.Mου ειπαν στον γερμανο οτι θελει αναβαθμιση και οτι θα κοστισει 30ε αλλα δεν ξερω τι να κανω.Θα δουλεψει μετα η φταιει κατι αλλο?

Το κιν ειναι αυτο Sony Ericsson Satio (Idou) - Full phone specifications

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγες στην τελευταία έκδοση και έκανες και κανένα master reset (μην με ρωτάς πως - κάποιος συνδυασμός πλήκτρων) δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα που θα μπορούσαν να κάνουν και στο service.

Δες αν είναι σωστά ρυθμισμένος ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων και αν με την ίδια sim μπορείς να στέλνεις sms από κάποια άλλη συσκευή... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο μηνυμάτων είναι οκ το έχω κοιτάξει. Την sim την χρησιμοποιώ ήδη σε άλλη συσκευή και είναι κομπλέ.

Να ρωτήσω,κατά την αναβάθμιση ήθελε πατημένο το κουμπί μέχρι να τελειώσει?

Γιατί αν ήθελε κάτι τέτοιο δεν μπόρεσα να πατάω όλη την ώρα το κουμπί μέχρι να ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι - αν θυμάμαι καλά από το τελευταίο SE που είχε, κρατούσες πατημένο μέχρι να το καλωδιώσεις. Θα ήταν κουλό να το κρατάς ένα μισάωρο :D

Επίσης εκεί στον αριθμό κέντρου μηνυμάτων πρέπει να έχει και επιλογή carrier για τα δεδομένα των sms - και νομίζω ότι πρέπει να επιλέγεις gsm (και όχι 3G/UMTS).

Αυτά. Στερεύω από έμπνευση σιγά - σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο μηνυμάτων έτσι είναι όλα ρυθμισμένα.

Στην αναβάθμιση μάλλον δεν θα έκανα κάτι σωστά.

Επίσης πως γίνεται με άλλη κάρτα sim (vodafon),όταν μου έστειλε αναβάθμιση για mms να στέλνει κανονικά ενώ με την κάρτα sim (cosmote) να μην στέλνει?

Link to comment
Share on other sites

Στα sms δεν στέλνει από καμία κάρτα sim.Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει.

Θα το ξανά κάνω αναβάθμιση και ελπίζω αυτή τη φορά να πετύχει....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now