mortisboy

Historic Moment - 5η Δοκιμασία: Ποιός ήταν ο πρώτος ηλεκτρονικός υπολογιστής

Recommended Posts

Βασικα οντως ο ΕΝΙΑC δεν ειχε transistors (το αρχικο ποστ ελεγε transistors) αλλα λυχνιες. Και εγω τον ΤΧ-Ο απαντησα σαν τον TONY GAL.

Παντως καλο ειναι να μην αλλαζετε την αρχικη διατυπωση γιατι καποιοι μπορει να το δουν αρχικα το ποστ, αλλα να απαντησουν την επομενη μερα (χωρις να ξαναδιαβασουνε ολο την δοκιμασια παλι απο την αρχη λογω πιεσης χρονου) και να μπουν μονο και μονο για να απαντησουν εχοντας στο μυαλο την ερωτηση οπως ειχε αρχικα διατυπωθει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελευταία φορά που το λέω, οκ έγινε ενα λαθάκι αλλά όμως μέσα σε 5 λεπτά είχε διορθωθεί, αδυνατώ να πιστέψω οτι όλοι διαβάσατε την ερώτηση το 1ο πεντάλεπτο και μετα δεν την ξαναδιαβάσατε για να είστε σίγουροι ;)

μην αρχίσουμε τώρα αυτά, ο TONY έστειλε απάντηση μέσα σε 3 λεπτά για αυτό και θα το σκεφτούμε, είπαμε δεν χρειάζεται να βιάζεστε γιατί μόνο σε κακό μπορεί να σας βγεί!!

@MrCatt

Εσύ ήσουν ο 92ος που έστειλες mail και ήταν στις 19.30 το βράδυ, οπότε απλά δεν έδωσες την σωστή απάντηση :)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελευταία φορά που το λέω, οκ έγινε ενα λαθάκι αλλά όμως μέσα σε 5 λεπτά είχε διορθωθεί, αδυνατώ να πιστέψω οτι όλοι διαβάσατε την ερώτηση το 1ο πεντάλεπτο και μετα δεν την ξαναδιαβάσατε για να είστε σίγουροι ;)

μην αρχίσουμε τώρα αυτά, ο TONY έστειλε απάντηση μέσα σε 3 λεπτά για αυτό και θα το σκεφτούμε, είπαμε δεν χρειάζεται να βιάζεστε γιατί μόνο σε κακό μπορεί να σας βγεί!!

@MrCatt

Εσύ ήσουν ο 92ος που έστειλες mail και ήταν στις 19.30 το βράδυ, οπότε απλά δεν έδωσες την σωστή απάντηση :)

εγώ με το που μπήκε την είδα και απάντησα σφαίρα.

thanks morti!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα πρόσεξα ότι δεν έχει υπολογισθεί ως σωστή η απάντηση μου στην πέμπτη δοκιμασία (ENIAC, 70000resistors). Αν μπορείτε να το δειτε παρακαλώ.... ευχαριστώ εκ προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now