p_under

Hard Disk Drives supply: Κρίσιμα νέα στις προμήθειες HDD

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Hard Disk Drives supply: Κρίσημα νέα στις προμήθειες HDD]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b7ee9c46d586.jpg[/NEWS_IMG]Ένα ενημερωτικό άρθρο ανέβηκε σήμερα στο Guru3D, σχετικά με τις προμήθειες των σκληρών δίσκων. Αναμένετε το πρόβλημα προμηθειών να κορυφωθεί τον ερχόμενο Ιανουάριο του 2012 αλλά προβλέπεται επίσης να εξομαλυνθεί το Μάρτιο. Σύμφωνα με πηγές από την παγκόσμια παραγωγή HDD, η ποσότητα των 180 εκατομμυρίων μονάδων του τρίτου τετραμήνου του 2011 έφτασε στα επίπεδα των 110-120 εκατομμυρίων μονάδων μετά τις καταστροφές από τις πλημμύρες στην Ταϊλάνδη. Αναμένεται λοιπόν η ύφεση του προβλήματος να ξεκινήσει το πρώτο τρίμηνο του 2012, όπου και η παραγωγή προβλέπεται να φτάσει τις 140-150 εκατομμύρια μονάδες. Τέλος, δεν είναι στα σχέδια των εταιριών να προβούν σε απότομη πτώση των τιμών στο άμεσο μέλλον.<br><br><br><br><br> 

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ετσι. 1 χρονος εγγυηση, τιμη τριπλασια απ' οσο παλια, κι αν σας αρεσει.

Να χαρω εγω τα παιδια...

Βρε δεκαρα τσακιστη δεν θα δειτε απο εμενα, μεχρι να ξαναπεσουν οι τιμες.

Link to comment
Share on other sites

να πανε να πνιγουνε λεω εγω με αυτες τις τιμες.οκ να το πιστέψω οτι πλημμύρισαν τα εργοστασια τις WD αλλα και των άλλων εταιριών?εκτως αν ηταν διπλα διπλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε προβλημα ειχε η εταιρεια που παραγει τα μοτερ.

και της διπλανης εταιριας το μοτερ κανει +50 ευρο για τον 500αρη

τι μοτερ ειναι αυτο? 10kw?

αδικαιολογητες τιμες

Link to comment
Share on other sites

Ουδέν κακό αμιγές καλού. Ίσως είναι μια καλή ευκαιρία να σπρωχτούν οι SSD και να γίνουν standard τουλάχιστον για λειτουργικό. Και ακόμα καλύτερη ευκαιρία να αποτοξινωθούμε λίγο. Αντί να είμαστε data junkies, να κρατάμε αυτά που χρειαζόμαστε.

Εγώ ήδη άρχισα το σβήσιμο. :P

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε προβλημα ειχε η εταιρεια που παραγει τα μοτερ.

εγω πιστευω απλα ηθελα να διωξουν το stock των μικρων 250gb πχ ,ετσι διαβασα.και παντα σε διαφορα site εβλεπα να λενε προβληματα η WD οχι για μοτερ και αλλα τετοια!

Link to comment
Share on other sites

Θες συγκεκριμένο norton που δεν βρίσκεται εύκολα γτ είναι παλιό, εκτος εάν το έχει ήδη κάποιος και το ανεβάσει και να μην γίνει μετά φορματ στον δίσκο γτ μετά θέλει πάλι απ?την αρχή. Και δεν ξέρω αν κάνει για τους καινούργιους δίσκους.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα, δεν γινεται τιποτα.

Κανουμε υπομονη και προσπαθουμε να αντεξουμε με το χωρο που εχουμε...

Ενας SSD τα X-mas για δωρακι (αν ολα πανε καλα... Αγ. Βασιλη ακους?) και αυτο ειναι ολο.

Οταν με το καλο συμορφωθουν και ριξουν τις τιμες, εκει θα ειμαι να τους βοηθησω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Από Μάρτη θα ξεκινήσουν πάλι να πέφτουν οι τιμές παιδιά... :whistling:

Τελεία, αν σκεφτεί κάνεις ότι Μάρτιο αρχίζει και η formula1 όλα πηγαίνουν στην σωστή κατεύθυνση. Ελπίζω δλδ. :H:

Link to comment
Share on other sites

Conspiracy theories answer: Οσο και να χτυπατε το πωπο σας (χτυπατε = εταιρειες κατασκευης

δισκων) ssd με χωρητικοτητα για λειτουργικο και σε τιμη ενος νεφρου δεν παιρνω.

Link to comment
Share on other sites

Eίσαι hardcore εσύ :D Εγώ έναν σκληρό των 2 τέρα θέλω, τίποτα άλλο :P

Ναι ρε Γιωργο ομως που θα βαλουμε τις ταινιες και τον αλλο φακελο ΧΧΧ ? δεν χωρανε λεμε !! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now