Recommended Posts

Mike πολύ όμορφο ρε φίλε.. και ο συνδυασμός των χρωμάτων, και οι καινοτομίες που εφάρμοσες, και η ποιότητα της δουλειάς, και η προσοχή στην λεπτομέρεια.. Απλά απίστευτο!

Πότε να περάσω να το πάρω? :D

Link to comment
Share on other sites

Με μία λέξη: ΚΟΥΚΛΑΚΙ! Μπράβο ρε Barf.

Thanks Ηλια....

Άντε ρε barf τελειωσε επιτέλους !!

Πολύ όμορφο βγήκε ;)

καλα το ειπες.... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

δεν εχω τιποτα πλεον καρντιες μου,τα πουλησα και λεφτα δεν κρατησα!!!:P

θα μαρεσε ομως πορτοκαλι-μαυρο πολυ..!:D...:D...:D...

ΚΤΜ φαση!!!

το επομενο πισι θαναι μετα το φανταριλικι κατι σε λιαν λι-σιλβερστοουν htpc η m-atx..!

και ξερω σε ποιον θα παω να το συναρμολογησει!!!!:hehe::hehe::P

χαχαχαχα.... ετσι απλα για να σε μπριζωσω λιγακι ColdZero International - Coldzero δες τι κανουν για το TJ... θα πεθανεις :P

Πολύ καλή δουλειά berfastic! Συγχαρητήρια!

Σέυχαριστω πολυ φιλε μου!

Mike πολύ όμορφο ρε φίλε.. και ο συνδυασμός των χρωμάτων, και οι καινοτομίες που εφάρμοσες, και η ποιότητα της δουλειάς, και η προσοχή στην λεπτομέρεια.. Απλά απίστευτο!

Πότε να περάσω να το πάρω? :D

Χεχεχε... Βασικα, μου χρωστας ενα sleepover... τωρα που τελιωσαν και τα δυο builds μας, ισως πρεπει να τα φερουμε μαζι :P

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε... Βασικα, μου χρωστας ενα sleepover... τωρα που τελιωσαν και τα δυο builds μας, ισως πρεπει να τα φερουμε μαζι :P

... φίλε δεν το είχα σκεφτεί.. αν ζευγαρώσουμε το Tainted με το Msidia, τι λες να βγάλουν? Λες τα παιδιά/κουτάβια/απόγονοι ή ότι βγάλουν τέλος πάντων να πιάσουν καλά λεφτά? :D Θα το φυσήξω με τον αέρα, θα του σκουπίσω και τα πλαστικά και θα το φέρω από εκεί.. αν τα αφήσουμε μόνα τους στο δωμάτιο σου πιστεύω θα γίνει κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα.... ετσι απλα για να σε μπριζωσω λιγακι ColdZero International - Coldzero δες τι κανουν για το TJ... θα πεθανεις :P

μα δεν εχω πλεον tj!!:P

αλλα ειναι απο τα λιγα που πουλησα και το ποναγα.. ηταν απιστευτο κουτι..!

τωρα μονο ενα λαπτοπ εχω.. :/ ευτυχως δηλαδη γιατι κουμπαρας ειχε καταντησει το σιλβερστοουν..!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Μιχαλη!!

Αψογος οπως παντα με την προσοχη σου στην λεπτομερεια!

Να το χαρεις οπως θελεις παντα τετοια φιλε μου!!

Μ O D D E R R H U.

Thank you φιλε! Να΄σαι καλα, και σε εσενα καλη επιτυχια με την μοντα σου!

... φίλε δεν το είχα σκεφτεί.. αν ζευγαρώσουμε το Tainted με το Msidia, τι λες να βγάλουν? Λες τα παιδιά/κουτάβια/απόγονοι ή ότι βγάλουν τέλος πάντων να πιάσουν καλά λεφτά? :D Θα το φυσήξω με τον αέρα, θα του σκουπίσω και τα πλαστικά και θα το φέρω από εκεί.. αν τα αφήσουμε μόνα τους στο δωμάτιο σου πιστεύω θα γίνει κατάσταση!

Κατι σε μπλε/πορτοκαλι μου φαινετε... χαχαχαχα.... κατασταση λεει!!!

Αψογο φιλε Μιχαλη..

Τα λογια ειναι περιττα..:T:

ευχαριστω φιλε βασιλη!

μα δεν εχω πλεον tj!!:P

αλλα ειναι απο τα λιγα που πουλησα και το ποναγα.. ηταν απιστευτο κουτι..!

τωρα μονο ενα λαπτοπ εχω.. :/ ευτυχως δηλαδη γιατι κουμπαρας ειχε καταντησει το σιλβερστοουν..!

Κριμα ρε συ... τα γλυκοκοιταζω χρονια, αλλα επειδη το ειχαν πολλοι δεν την εκανα την κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ακουστηκαν πολλα, ενα ακομα απο μενα. Λιγο τα σλιβαρισμενα καλωδια οπως κρεμονται δν μου αρεσε αλλα και το στοκ οπτικο μπροστα! Θανατος στα οπτικαααααααααααααααααααα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Πολυ Argi!

Λοιπον, στο θεμα του forum...

Ξεκινησα να παιζω με τον επεξεργαστη.

με ολα στο auto στα default του bios αλλαζα το Multi και ετρεχα LINX (10 Κυκλουσ στα 1024ΜΒ απλα να δω για αρχη αν ειναι οκ)...

και εκει ξεκινησαν τα περιεργα!

εβαλα 43Χ, και στα windows μου παιζει με 4.2ghz, και το cpuz και το realtemp το ιδιο λενε.

οποτε το εψαξα λιγο παραπανω, και βρηκα οτι σε αυτην την οθονη του bios

12.jpg

κατι πρεπει να παιζει... Αυτα τα Turbo Core Ratios 1-2-3-4-5-6 ειναι μαλλον η αιτια, αλλα δεν εχω καταλαβει την ακριβως λειτουργια τους. γιατι οτι και αν βαζω στο cpu clock ratio τα windows παιζουν με αυτα...

εχει κανεις καμια ιδεα ?

(βαζοντας 47Χ σε ολα και vcore στα 1,5 καταφερα να κανω validate)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εκει κλειδωνεις τον καθε πολλαπλασιαστη ξεχωριστα για τον καθε πυρηνα.

Απλα να ξερεις οταν κανεις validation να κλεινεις ht και να ελαφρυνεις τα windows κλεινοντας ανουσιες εργασιες στο προσκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

εκανα disable to turbo, multi με 43, και παλι στα windows ειμαι με 4200...

αρα κατι αλλο πρεπει να ειναι... μου φαινετε, ο sofos που ειχαμε μιληση πριν καιρο, μου ειπε οτι πρεπει να ειναι enabled...

Link to comment
Share on other sites

Για βαλτο και δες το...ειναι και gigabyte θα σου κανει κουλα...παντος ψαξε να βρεις κανενα σταθερο bios.

Edited by CHAOS
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις κανει validate στα 4.7 τωρα γιατι δεν μπαινεις?Κλειδωσες ολα τα multi εκει που θες με το turbo enable?

Και μην τρεχεις linx και αλλα τετοια οταν ειναι να benchaρεις ασε το εκαστοτε προγραμμα να σου πει αν το εχει η οχι.

Edited by CHAOS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now