Pastelidis.n.s.

HWBOT Country Cup: Η Ελλάδα στην 2η θέση του Country Cup!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=HWBOT Country Cup: Η Ελλάδα στην 2η θέση του Country Cup!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354de39d99937d8.jpg[/NEWS_IMG]Είναι γνωστό εδώ και ένα μήνα ότι στο HwBot.org τρέχει το 3ο κατά σειρά HWBOT Country Cup. Kάνοντας μία μικρή ιστορική αναδρομή βλέπουμε ότι το 2009 και το 2010 νικητές ήταν η Ρουμάνοι. Έτσι λοιπόν και φέτος η Ελλάδα συμμετέχει για ακόμα μία φορά με στόχο όπως οποιαδήποτε άλλη χώρα την κατάκτηση της πρώτης θέσης. Όπως θα διαβάζετε καθημερινά στο θέμα μας η Ελληνική ομάδα κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες με ότι διαθέτει για να ανέβει στο πρώτο σκαλί του βάθρου - πιστέψτε με δεν είναι εύκολο. Όπως σας είχαμε αναφέρει και παλαιότερα το HWBOT Country Cup 2011 περιλαμβάνει 6 stages, στα οποία κάθε φορά ξεχωριστά οι ομάδες θα πρέπει να τρέχουν ένα συγκεκριμένο Benchmark.

Πιο συγκεκριμένα, τα benchmarks είναι UCBench, 3DMark01 IGP, Heaven DX9 GF200, Wprime 1024M, PCMark7, 3DMark11 και Memory Clock. Aπό όλα τα Benchmarks που αναφέραμε, τα 4 πρώτα έχουν τελειώσει. Αναρωτιέστε σε τι θέση βρίσκεται αυτή τη στιγμή η Ελλάδα; Aπό τις 13:00 σήμερα, η Ελλάδα βρίσκεται μόλις στην 2η θέση πίσω από την Πολωνία έχοντας κερδίσει την πρώτη θέση στο τελευταίο benchmark που είναι το Wprime 1024M. Βέβαια δεν θα πρέπει να ξεχάσουμε ότι στο UCBench κατακτήσαμε την 4η θέση, στο 3DMark01 IGP την 2η θέση και τέλος στο Heaven DX9 την 2η θέση.

Σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσουμε τους AMDnord, varachio, Stelaras, Aristidis, zafiropo, mortisboy, kintaro, TONY GAL, Tiltevros, LevelOne, junior-21- και johnamd για όσα έχουν προσφέρει μέχρι στιγμής! :D

[img_ALT=HWBOT Country Cup: Η Ελλάδα στην 2η θέση του Country Cup!]

http://hwbot.org/blog/wp-content//hcc2011scheme.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=HWBOT Country Cup: Η Ελλάδα στην 2η θέση του Country Cup!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614ec9913de1477.jpg[/img_ALT]

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά καταπίνει λάδια, όπως και η μπουρούχα σου :hehe:

Θες δηλαδή να σου πω τι μου είπε μόλις τώρα ο Αριστείδης που κάθεται δίπλα; Θα σου πω:

Πο πο πως το κατάπινε το γ@μημένο. Δε συμφέρει, δε συμφέρει
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω ο thuban να σηκωσει 4 καρτες Σπυρο. χωρια που δεν εχω και thuban :hehe:

7ghz/4ghz NB θα ειναι οκ.

Έχω εγώ όμως :P

4???? xpander και δεν συμμαζεύεται...

Μη το παίρνεις προσωπικά τον καημό μου λέω... :handshake...

Link to comment
Share on other sites

αρχιζει το επομενο country cup σιγα σιγα παίδες!

Start: June 1st.

End: September 1st.

- 1 competition, 6 sub-competitions, 43 stages.

- 19 GPUs, 17 CPUs, 7 MEMs.

are you ready? :D

για να πω την αληθεια μου, με ανησυχει αυτο το 19gpus, 17 CPUs 7 mems :hehe:

και ειναι και 43 stages γτπμ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now