George_o/c

HWBOX History - 14η Δοκιμασία: Πότε έβαλε την πρώτη του είδηση ο George_o/c;

Recommended Posts

Χθες αναρτήσαμε τις συνολικές συμμετοχές που έχετε μαζέψει μέχρι στιγμής, στις 2 πρώτες αυτές εβδομάδες του διαγωνισμού. Όσοι δεν τα έχετε πάει και τόσο καλά, μην ανησυχείτε! Έχουμε ακόμα πολλές ερωτήσεις ώστε να ρεφάρετε και να κάνετε το "μπραφ" στο τέλος ;)

Ας δούμε λοιπόν την σημερινή ερώτηση του HWBOX Xmas Contest 2011:

Πότε έβαλε την πρώτη του είδηση (newspost) ο George_o/c στο HWBOX; Ποια ήταν αυτή;

Με λίγα λόγια ζητάμε να μας πείτε, την ημερομηνία που έβαλε ο George_o/c την πρώτη του είδηση στο HWBOX. Επιπλέον θέλουμε να μας δώσετε το URL (link) της είδηση αυτής .

Η Αντιγραφή (αντί-γραφή) είναι ένα πανάρχαιο κίνημα, αντίθετο στην χρήση της γραφής ως μέσο επικοινωνίας... NOT! Όπως και να 'χει, εμείς θέλουμε να την αποφεύγετε για αυτό και το παρόν thread θα παραμείνει κλειστό. Την απάντησή σας θα την στείλετε με email, στο boxmas2011@hwbox.gr

Το email θα πρέπει να περιλαμβάνει την ημερομηνία που έβαλε ο George_o/c την πρώτη του είδηση στο HWBOX, όπως επίσης και το URL της είδησης.

Όπως και στις προηγούμενες δοκιμασίες, το email θα περιλαμβάνει το nickname (όνομα χρήστη) σας στο HWBOX. Ο τίτλος του email θα πρέπει να είναι: HwBox XMAS Contest 2011

Οτιδήποτε ερωτήσεις έχετε, γράψτε τις στο thread του διαγωνισμού ώστε να τις δουν και οι υπόλοιποι.

Προσοχή:

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι.

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά !

Καλό ψάξιμο!

4614ee3fdff2d5ca.jpg

.

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ τελείωσε και η 14η Δοκιμασία! Παρακαλούμε θερμά να μην στείλετε άλλα email για αυτήν γιατί δεν θα τα μετρήσουμε ως έγκυρα! Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν :D Το thread ανοίγει αν θέλετε να συζητήσετε τις απαντήσεις σας και φυσικά να μάθετε επιτέλους ποια ήταν η σημερινή σωστή απάντηση.

Πριν συνεχίσουμε όμως, υπενθυμίζουμε ότι ξεκίνησε η 15η Δοκιμασία την οποία μπορείτε να δείτε εδώ: http://www.hwbox.gr/hwbox-xmas-contest-2011/14621-hwbox-history-15i-dokimasia-poio-einai-pio-diasimo-review-tou-hwbox.html

Σας ευχόμαστε καλή επιτυχία και πάνω απ' όλα, μην βιάζεστε, έχετε ένα ολόκληρο 24ωρο για να ποστάρετε την απάντηση.

Για την 14η ερώτηση, συμμετοχές κερδίσαν ( 56 στους 127 ;P.. ) οι κάτωθι : (όσοι έιχαν βάλει σωστή ημερομηνία αλλά είχαν ξεχάσει nickname ή URL είναι αυτόματα εκτός ) :

  1. AgentCain
  2. AGEORGE2500
  3. arkoulikosta
  4. Barfastic
  5. billpeppas
  6. Billys
  7. blade_
  8. bloody.k
  9. deadlock7
  10. Eleni22
  11. Enexomenos
  12. Evan
  13. Firekiller
  14. Fladramon
  15. GeorgeMan
  16. giantdi
  17. honda22
  18. icsd_nito
  19. icsd_sap
  20. jadas
  21. jim_600v
  22. johnkerveri
  23. jordan1994
  24. kavatzas23
  25. kazabubu
  26. KChris
  27. KostasX
  28. ksot
  29. Lionheart
  30. lostech
  31. markadoros
  32. Mars
  33. mary ch
  34. maska79
  35. MetallicGR
  36. mini_fan
  37. N0str0
  38. nestoras1
  39. notar
  40. p_under
  41. Pantelisimo
  42. papajim
  43. pastelidis.n.s.
  44. qbiefox
  45. restinpeace
  46. sakispow
  47. Samaritan
  48. tasos51
  49. The One
  50. tomtoub
  51. Toxic
  52. tsokos
  53. vroom
  54. xalara
  55. Yoshi
  56. zografosb

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος απο οσο εψαξα πρεπει να ηταν αυτο το πρωτο newspost

http://www.hwbox.gr/news/3476-evga-gtx285-ftw-edition-released.html

Aμα κανω λαθος εκανα :hehe:

H προηγουμενη ακριβως απο αυτην που ανεβασες ηταν :hehe:

http://www.hwbox.gr/news/3475-erxetai-i-zalman-vf2000-vga-cooler.html

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι...

Στην ερώτηση

Με λίγα λόγια ζητάμε να μας πείτε, την ημερομηνία που έβαλε ο George_o/c την πρώτη του είδηση στο HWBOX

Εγώ απάντησα το http://www.hwbox.gr/amd-cpus/2932-amd-deneb-3-6ghz-rock-stable.html

που στην ουσία είναι η πρώτη είδηση που έγραψε ο άνθρωπος και μάλιστα με πηγή.

Γιατί να είναι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι...

Στην ερώτηση

Εγώ απάντησα το http://www.hwbox.gr/amd-cpus/2932-amd-deneb-3-6ghz-rock-stable.html

που στην ουσία είναι η πρώτη είδηση που έγραψε ο άνθρωπος και μάλιστα με πηγή.

Γιατί να είναι λάθος?

Eπισης δεν ανηκει στην κατηγορια των ειδησεων (στην τοτε κατηγορια News γιατι πλεον εχουν χωριστει σε θεματικες ενοτητες) με αποτελεσμα να ειναι ενα απλο thread!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πάρα πολύ ψάξιμο δεν κάνει καλό :) :) Μου αρέσει που βρήκα τη Zalman αλλά λέω 1 χρόνο στο forum άπραγος έμεινε ο άνθρωπος και τελικά έπεσα σε αυτό...

Δεν πειράζει όμως...

Link to comment
Share on other sites

Όκι ρε γκαμώτη. Πάτησα threads started by και σαν τελευταίο μου έβγαλε το...500ο. Έπρεπε να το υποπτευθώ (+ ότι το 500ο είχε γίνει μόλις το 2011)

Πληροφοριακά, έχω βάλει περισσότερα από 2100 νέα :hehe: Χώρια όλα τα υπόλοιπα thread που έχω ανοίξει :P

Link to comment
Share on other sites

( HWBOX ) O/C on first boot - Αναζήτηση στα Forums

username: George_o/c

θέματα που ξεκίνησε ο χρήστης - ακριβές όνομα

αναζήτηση από την αρχή και πιο πρόσφατα

ταξινόμηση: έναρξη θέματος - σε αύξουσα σειρά

διαλέγεις το "News" από δεξιά, έχοντας tickαρισμένο το "επίσης αναζήτηση στα subforums"

Πάνω πάνω το 1ο είναι και η απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

( HWBOX ) O/C on first boot - Αναζήτηση στα Forums

username: George_o/c

θέματα που ξεκίνησε ο χρήστης - ακριβές όνομα

αναζήτηση από την αρχή και πιο πρόσφατα

ταξινόμηση: έναρξη θέματος - σε αύξουσα σειρά

διαλέγεις το "News" από δεξιά, έχοντας tickαρισμένο το "επίσης αναζήτηση στα subforums"

Πάνω πάνω το 1ο είναι και η απάντηση.

Αυτο δεν εκανα και την πατησα... ΓΜΤ !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now