JC_Denton

Ένας πρωτοποριακός...ανεμιστήρας από την Arctic Cooling

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c429f940fe4.jpg[/WRAPLEFT] H Arctic Cooling είναι μια εταιρεία σχετικά γνωστή για τα προϊόντα της στο χώρο των υπολογιστών. Όλες τις οι λύσεις έχουν ως κύριο στόχο την καλύτερη ψύξη των εξαρτημάτων των PC μας, με σκοπό τη βέλτιση απόδοσή τους.

Σήμερα όμως, ήρθε η ώρα να ανακοινώσει κάτι...ελαφρώς διαφορετικό. Με στόχο πλέον την "ψύξη" των ίδιων των PC Users, η Arctic Cooling ανακοίνωσε τη διάθεση στις αγορές του Arctic Breeze, ενός τροφοδοτούμενου από μια USB θύρα 92 mm ανεμιστήρα, με καλώδιο 1,5 μέτρου και ταχύτητες περιστροφής στις 1.200 ή 2.000 RPM.

Μαζί με το Arctic Breeze βέβαια δεν έρχεται πακέτο και κάποια θερμική πάστα, αλλά μια διετής εγγύηση. Το πρωτοποριακό αυτό προϊόν αναμένεται να βγει στα ράφια τον επόμενο μήνα στην τιμή των 9,95 ? (χωρίς Φ.Π.Α.).

Μερικές φωτογραφίες από το Arctic Breeze:

arcticcoolingarcticbreewg4.jpg

arcticcoolingarcticbreeys9.jpg

arcticcoolingarcticbreecw0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο...!!:bravo: Ετσι οπως λιωνεις στο Crysis και στο CoD4 και σου τρεχει ο ιδρωτας το ανοιγεις να σε φυσαει....

Αλλα μπορεις νατο βαλεις και μεσα στο κουτι σωστα ?μου αρεσει...

Εχει και Ελκυστικη τιμουλα...:whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Και γιατι να μη παω στο γυφτο στα φαναρια να παρω ενα? Δλδ το μονο παραπανω που θα μου δινει η arctic θα ειναι η εγγυηση (που με τη τιμη του... βαριεσαι να το πας για εγγυηση)

Link to comment
Share on other sites

Προτίνω να κάνουμε test/review/benchmark για το πόσο κατεβάζει την θερμοκρασία των pc users. :dot:

Εγώ ας πούμε τώρα με το μασχάλη-temp έχω idle 36,6C χωρίς ο/c και χωρίς ψύξη. :lolling:άνετα φτάνω τους 37,5C όταν μου ανεβάζουν την πίεση...:rant:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα αλλάζει κάτι ανάλογα την πλευρά? :hehe:

Mηπως ειναι σαν τους μεγαλους τους στατικους// που γυρνανε και κανουν αερα στο χωρο// :harhar:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now