GoriLLakoS

Happy New Year - 19η Δοκιμασία: Το αφεντικό τρελάθηκε. . .

Recommended Posts

Να 'μαστε πάλι εδώ με την 19η κατά σειρά δοκιμασία και 1η για το νέο έτος ! Καθυστερήσαμε 4 ώρες και 40 λεπτά σήμερα μιας και η δοκιμασία

μας πήρε αρκετή ώρα να την σκεφτούμε και να την διατυπώσουμε έτσι ώστε να γίνει κατανοητή σε όλους !

Ας δούμε τώρα την δοκιμασία που θα σας δυσκολέψει πιο πολύ από όλες μέχρι και αύριο το βράσυ στις 23:59:59.

Ας δούμε λοιπόν την σημερινή ερώτηση του HWBOX Xmas Contest 2011:

Το 1999 είχαν κυκλοφορήσει μερικές μητρικές με το ολοκληρωμένο 440BX. Η ASUS P3B-F, η ABIT BX6 και η Gigabyte BX2000 ήταν οι πιο επιτυχημένες. Θα θέλαμε λοιπόν να μας πέιτε ποιά από τις 3 είχε επιτύχει το πιο μεγάλο External Clock, πόσο ήταν αυτό, ποιο ήταν το revision της μητρικής, ποιο το Bios και ποιός ήταν ο Overclocker που το είχε επιτύχει. Εν συνεχεία...θα ήθελα να σας πώ πώς κάνουμε πλάκα και δεν γνωρίζουμε ούτε εμείς την απάντηση σε αυτό που σας ρωτάμε....συνεπώς σήμερα θα λάβετε όλοι από μία συμμετοχή δώρο για να μην σας κουράζουμε πρώτες ημέρες του χρόνου !

Με λίγα λόγια ζητάμε να μην κάνετε τίποτα για σήμερα. . .

PS. "Γνωρίζετε ποια είναι μακράν η πιο επιτυχημένη μέθοδος αντιγραφής; Σας αγνοούμε επιδεικτικά."

Παρολα αυτα θα σας πούμε πώς η πιο πετυχημενη μεθοδος αντιγραφης ολα αυτα τα χρονια ειναι η ρετσέτα.

Ρετσέτα : ιταλ. ricetta/ βενετ. receta : ιατρική συνταγή, σκονάκι μαθητή

Γενικότερα, κάποτε λέγαμε ρετσέτα το μικρό σημειωματάριο ή φυλλάδιο που περιείχε καταλόγους στοιχείων, οδηγίες, βασικές αρχές και «εργαλεία» και αλλες σημαντικές σημειώσεις για τον κάτοχο. Η πλησιέστερη στην της μητρικής γλώσσας σημασία είναι το μικρό βιβλίο οδηγιών ή εγχειρίδιο.

Η πιο κοινη της χρηση σημερα ειναι το σκονακι μαθητη. Εχω δει απειρες ρετσέτες στην ζωη μου ολων των ειδων, γραμμενες επανω σε γομολαστιχα, σε χαρακες, στα ρουχα των μαθητων, στο δερμα τους, μεσα σε στηλο και σε οτι αλλο μπορει να βαλει ο νους σου.

Αυτη που μου εκανε την πιο μεγαλη εντυπωση ηταν μια που αποτελειται απο ενα μικρο χαρτι, οπου ηταν γραμμενο το σκονακι, δεμενο με ενα κομματι λαστιχο στο μπρατσο πανω απο τον αγκωνα. Μολις διπλωνε το χερι μπορουσε να τραβηξει την ρετσέτα και να αντιγραψει, μολις πλησιαζε ο καθηγητης τεντωνε το χερι και η ρετσέτα εξαφανιζοταν μεσα στο μανικι.

Ευχαριστούμε παραπονιάρη stealth :T:

Οτιδήποτε ερωτήσεις έχετε, γράψτε τις στο thread του διαγωνισμού ώστε να τις δουν και οι υπόλοιποι.

Προσοχή:

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι.

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά !

Καλό ψάξιμο!

4614ee3fdff2d5ca.jpg

.

.

Link to comment
Share on other sites

"Με λίγα λόγια ζητάμε να μην κάνετε τίποτα για σήμερα. . . "

και απο κατω

"Προσοχή:

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι.

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά !"

να αρχισουμε το spam? :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λείπω και έχω για περιορισμένη ώρα ίντερνετ είπατε να μη με δυσκολέψετε ε? :P

Ε ναι, μια κοπέλα έχουμε, να μην την δυσκολέυουμε :P

Μην στέλνετε email ωρε...το όλο θέμα ήταν λίγο χιουμοριστικό :P

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πώς εχθές έπινα coctails χωρίς αλκόολ και όταν με σταμάτησαν για αλκοτέστ νόμιζα πώς θα βρίσκαν τα προχθεσινά που είχα πιει...αλλά την γλίτωσα :P

Πώ πω μανία που δίνουμε τσάμπα συμμετοχές...θα αφήσω τον Γιωργάκη να αναλάβει απο σήμερα να δείτε τι θα πάθετε! Θα σας πώ εγώ!(Χλαπάτσας :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πώς εχθές έπινα coctails χωρίς αλκόολ και όταν με σταμάτησαν για αλκοτέστ νόμιζα πώς θα βρίσκαν τα προχθεσινά που είχα πιει...αλλά την γλίτωσα :P

Πώ πω μανία που δίνουμε τσάμπα συμμετοχές...θα αφήσω τον Γιωργάκη να αναλάβει απο σήμερα να δείτε τι θα πάθετε! Θα σας πώ εγώ!($@39@ :hehe:)

fixed

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι εγώ πίνω :P

Εγώ πάλι νομίζω ότι όταν πίνεις πολύ ξεκινάς και βγάζεις φωτογραφίες που δεν έχουν νόημα :hehe::hehe:

4614f01aa3833ad6.jpg

Επίσης πρέπει να φοβάσαι όταν βλέπεις την ώρα του φαγητού, ένα άδειο μπουκάλι ουίσκι χωρίς μπίλια και το ύπουλο χαμόγελο του Μπασιά από πάνω.

4614f01ab64440f8.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now