mortisboy

OC Inside - 20η Δοκιμασία: MSI Master Overclocking Arena;

Recommended Posts

Αφού όλοι ξεμεθύσαμε από το πολύ ποτό και ξεσκάσαμε απο το πολύ φαγητό, ηρθε η ώρα να φερθούμε αντρίκια και να δυσκολέψουμε λιγουλάκι τις δοκιμασίες!

Να πάμε κατευθείαν στο ψητό ή να το πούμε φρούτο καλύτερα ? :D

Ας δούμε λοιπόν την σημερινή ερώτηση του HWBOX Xmas Contest 2011:

Από το 2008 μέχρι και το 2011 έχουν διοργανωθεί 4 Master Overclocking Arena Events απο την MSI [TIP] γνωστά και ώς MOA ! Θέλουμε να μας πείτε σε ποιες θέσεις είχε τερματίσει η Ελληνική αποστολή τόσο στους Ευρωπαϊκούς Προκριματικούς όσο και στους Παγκόσμιους Τελικούς, ποιά ήταν τα μέλη της σε κάθε αποστολή, σε ποια θέση είχαν τερματίσει και που είχε λάβει μέρος η διοργάνωση !

Με λίγα λόγια ζητάμε να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα και να μας την στείλετε με email :

MSI MOA 2008 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2008 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2009 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2009 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2010 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2010 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2011 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2011 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

Γνωρίζετε ποια είναι μακράν η πιο επιτυχημένη μέθοδος αντιγραφής; Η Ρετσέτα όπως γράψαμε και εδώ αλλά...σας αγνοούμε επιδεικτικά. Επιπροσθέτως, επειδή σε καμία περίπτωση δεν επικροτούμε την αντιγραφή, το παρόν thread θα παραμείνει κλειστό και την απάντησή σας θα την στείλετε με email, στο boxmas2011@hwbox.gr

Το email θα πρέπει να περιλαμβάνει συμπληρωμένη την φόρμα που αναρτήσαμε παραπάνω, όπως ακριβώς την δημοσιεύσαμε.

Όπως και στις προηγούμενες δοκιμασίες, το email θα περιλαμβάνει το nickname (όνομα χρήστη) σας στο HWBOX. Ο τίτλος του email θα πρέπει να είναι: HwBox XMAS Contest 2011 και να μην βάζετε το nickname σας εκεί !

Οτιδήποτε ερωτήσεις έχετε, γράψτε τις στο thread του διαγωνισμού ώστε να τις δουν και οι υπόλοιποι.

Προσοχή:

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι.

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά !

Καλό ψάξιμο!

4614ee3fdff2d5ca.jpg

.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

http://www.hwbox.gr/hwbox-xmas-contest-2011/14749-complexity-theory-21i-dokimasia-dual-socket-intel-amd-motherboard.html

Στίς 00:00 τελειώνει η δοκιμασία, no more emails please !

Απαντήσεις άυριο !

Σωστές απαντήσεις δώσανε οι 37 απο τους 80 ενω 2-3 χάσανε συμμετοχή επειδή δεν βάλανε nickname:

  1. AgentCain
  2. agras
  3. Arialdo
  4. arkas2004
  5. Billys
  6. crio
  7. deadlock7
  8. E||hnas
  9. Enexomenos
  10. EoS
  11. icsd_nito
  12. Insertcoin
  13. jadas
  14. Jden
  15. jim_600v
  16. kazabubu
  17. KChris
  18. ksot
  19. lostech
  20. Mars
  21. mary ch
  22. MetallicGR
  23. oykas2001
  24. Pantelisimo
  25. papajim
  26. qbiefox
  27. restinpeace
  28. shiroi
  29. sstav
  30. stealth
  31. tavlamari
  32. The One
  33. Thinlizzy
  34. tomtoub
  35. Tsene
  36. varachio
  37. xalara

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Thread Unlocked !

Νομίζω η σωστή απάντηση έιναι αυτή :hehe:

MSI MOA 2008 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Αμστερνταμ Έλληνας Ocer #1 Hipro5 Έλληνας Ocer #2 Gprhellas Θεση 1 Link

MSI MOA 2008 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Ταϊπει Έλληνας Ocer #1 Gprhellas Έλληνας Ocer #2 Gorillakos Θεση 2 Link

MSI MOA 2009 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Μόναχο Έλληνας Ocer #1 Gprhellas Έλληνας Ocer #2 Hipro5 Θεση 2 Link

MSI MOA 2009 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Πεκίνο Έλληνας Ocer #1 Gprhellas Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 5 Link

MSI MOA 2010 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Παρίσι Έλληνας Ocer #1 Aristidis Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 9 Link

MSI MOA 2010 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Ταϊπέι Έλληνας Ocer #1 - Έλληνας Ocer #2 - Θεση - Δεν περάσαμε

MSI MOA 2011 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού : Κωνσταντινούπολη - Έλληνας Ocer #1 Aristidis Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 2 Link

MSI MOA 2011 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Ταϊπέι Έλληνας Ocer #1 Aristidis Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 2 Link

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Nop...το 2ο ποστ το κάνω update συνέχεια. Μου έχουν μεινει ακόμα 40 email.

Οι πιο πολλοί την πατήσανε στους 2010 Finals που δεν πήγε Ελληνική συμμετοχή αλλά γράψανε

πώς βγήκαμε 2οι ! Άρε και να ήξερα πώς διανέμει τις απαντήσεις και σας μπέρδεψε όλους :hehe:

Άλλο μπέρδεμα πάιχτηκε τελικούς του 2008. Που πήγα εγώ αντί του Hipro5 :P

Georgeman έκανες το ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΛΑΘΟΣ σε ερώτηση μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Billy τα ονοματα που γραφεις με τις σωστες απαντησεις ειναι αυτοι μονο?

Γιατι κ γω σωστα απαντησα αλλα δεν ειμαι μεσα...:)

ps:οκ με προλαβες

Link to comment
Share on other sites

Billy τα ονοματα που γραφεις με τις σωστες απαντησεις ειναι αυτοι μονο?

Γιατι κ γω σωστα απαντησα αλλα δεν ειμαι μεσα...:)

Nop...το 2ο ποστ το κάνω update συνέχεια. Μου έχουν μεινει ακόμα 40 email.

^^ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πο,ρε, μλκια... Τα βρήκα όλα, έβαλα ότι βγήκαν εννατοι και μετα κάπου μπερδεύτηκα και είδα ότι πέρασαν.... Τεσπα, την άλλη φορά θα βάλω και το ξερό μου να δουλέψει :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Nop...το 2ο ποστ το κάνω update συνέχεια. Μου έχουν μεινει ακόμα 40 email.

Οι πιο πολλοί την πατήσανε στους 2010 Finals που δεν πήγε Ελληνική συμμετοχή αλλά γράψανε

πώς βγήκαμε 2οι ! Άρε και να ήξερα πώς διανέμει τις απαντήσεις και σας μπέρδεψε όλους :hehe:

Άλλο μπέρδεμα πάιχτηκε τελικούς του 2008. Που πήγα εγώ αντί του Hipro5 :P

Georgeman έκανες το ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΛΑΘΟΣ σε ερώτηση μου :hehe:

Με εφαγε το οχι double checking ;)

Σημερα το δευτερο λαθος μαζι με ολους τους υπολοιπους, και καπως ετσι πανε οι bonus points...!

Παρολ' αυτα το φχαριστηθηκα :D

Οπως και θα το φχαριστηθω εαν δεν πατησω καν στη 1η κατηγορια, θα με εχετε βγαλει εκτος με αγωνα :P

Edited by GeorgeMan
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ημουν εγω 1ος ocer σε καποια event ??? Για κανετε ενα check ! :D

Το 1ος - 2ος ελληνας, ειναι καθαρα για λογους συμβατοτητας. Ομαδα ησασταν, δεν ηοσυν εσυ 2ος επειδη σε εχουν αναγραψει 2ο :P

Link to comment
Share on other sites

Το 1ος - 2ος ελληνας, ειναι καθαρα για λογους συμβατοτητας. Ομαδα ησασταν, δεν ηοσυν εσυ 2ος επειδη σε εχουν αναγραψει 2ο :P

Η ερωτηση ηταν συγκεκριμενη ομως . :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο κοντά τα πλήκτρα?!?!?!?!?:cussing:

Έλεος... να χάσω τη συμμετοχή μετά απο τόσο ψάξιμο για ένα Typo!!!!

Είμαι Μ@Λ@Κ@Σ που δε τα έγραψα με λέξεις να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

[ATTACH]6529[/ATTACH]

OC Inside - 20η Δοκιμασία.jpg

57fd07f00c43b_OCInside-20.jpg.1685dcc1c2

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω...Σωστά είπα ότι το 2008 ήταν ο Gorillakos αλλά νόμιζα ότι δεν ήταν ο gpr και όχι ο hipro...Να πάρει...Και είδα και το ποστ http://www.hwbox.gr/22904-post18.html αλλά για κάποιο πολύυυυυυυ περίεργο λόγο μπέρδεψα τα ονόματα...Πόσο χαζός είμαι τελικά...Και τα ξαναέλεγξα κιόλας τρομάρα μου...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now