mortisboy

OC Inside - 20η Δοκιμασία: MSI Master Overclocking Arena;

Recommended Posts

Εγώ το έχω σωστό αλλά δεν βλέπω το όνομα μου εκτός αν το 2008 ήταν ο Gorillakos.

Διευκρινηση plz.

Edit. Λάθος το έχω.

MSI MOA 2008 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Amsterdam Έλληνας Ocer #1 grphellas Έλληνας Ocer #2 hipro5 Θεση 1ή

MSI MOA 2008 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Banciao Έλληνας Ocer #1 grphellas Έλληνας Ocer #2 GoriLLakoS Θεση 2ή

MSI MOA 2009 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Munich Έλληνας Ocer #1 hipro5 Έλληνας Ocer #2 gprhellas Θεση 2ή

MSI MOA 2009 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Beijing Έλληνας Ocer #1 gprhellas Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 5ή

MSI MOA 2010 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Paris Έλληνας Ocer #1 Aristidis Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 9ή

MSI MOA 2010 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Taipei Έλληνας Ocer #1 ------ Έλληνας Ocer #2 ------- Θεση Δεν λάβαμε μέρος.

MSI MOA 2011 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού Istanbul Έλληνας Ocer #1 Aristidis Έλληνας Ocer Stelaras Θεση 2ή

MSI MOA 2011 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού Taipei Έλληνας Ocer #1 Aristidis Έλληνας Ocer #2 Stelaras Θεση 2ή

Link to comment
Share on other sites

[news_img=MSI MOA 2009 Grand Finals]Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες που πέρασαν με επιτυχία την φάση του ημιτελικού και βρίσκονται τώρα μία ανάσα από τον τελικό. Από τις συνολικά 64 χώρες παγκοσμίως που πήραν μέρος στα προκριματικά του Master Overclocking Arena, μόνο 20 θα συμμετέχουν στον τελικό, μία από αυτές και η Ελλάδα. Στον Ευρωπαϊκό ημιτελικό του Άμστερνταμ οι hipro5, gprhellas και JC_Denton έφεραν την πρωτιά στην Ελλάδα, αποδεικνύοντας περίτρανα ότι η Ελληνική overclocking κοινότητα "μετράει" !

Με αυτο εδω θα ηθελα να μαθω ποσοι την πατησαν... :)

Το αρθρο λεει για τον τελικο του 2009 που θα γινοταν στο Πεκινο, ομως κανοντας αναδρομη στον ημιτελικο (φανταζομαι εννοει τον ημιτελικο του 2009 αφου το αρθρο αναφερεται στον τελικο που θα γινει το ιδιο ετος) λεει οτι εγινε στο Άμστερνταμ και οτι πηραμε την πρωτη θεση.:confused: Αυτο ομως ειχε γινει ενα χρονο πριν, το 2008.

Το σωστο φανταζομαι (εκτος και αν κατι δεν εχω καταλαβει εγω σωστα) θα ηταν να λεει "Στον Ευρωπαϊκό ημιτελικό του Μοναχου οι hipro5, gprhellas και JC_Denton έφεραν την Ελλάδα στην δευτερη θεση"

http://www.hwbox.gr/news/5684-info-inside-msi-moa-2009-grand-finals-pekino.html

stealth

Link to comment
Share on other sites

(θυμάμαι το ότι είναι δοκιμασία διαγωνισμού και πρέπει να κουραστούμε και οτι δεν θα είναι εύκολα)

Λοιπόν, τονίζω τη λέξη ερώτηση :)...

...Ας δούμε λοιπόν την σημερινή ερώτηση του HWBOX Xmas Contest 2011:

Από το 2008 μέχρι και το 2011 έχουν διοργανωθεί 4 Master Overclocking Arena Events απο την MSI [TIP] γνωστά και ώς MOA !

1. Θέλουμε να μας πείτε σε ποιες θέσεις είχε τερματίσει η Ελληνική αποστολή τόσο στους Ευρωπαϊκούς Προκριματικούς

2. όσο και στους Παγκόσμιους Τελικούς,

3. ποιά ήταν τα μέλη της σε κάθε αποστολή,

4. σε ποια θέση είχαν τερματίσει

5. που είχε λάβει μέρος η διοργάνωση !

Με λίγα λόγια ζητάμε να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα και να μας την στείλετε με email :

MSI MOA 2008 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2008 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2009 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2009 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2010 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2010 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2011 Πόλη Ευρωπαϊκού Προκριματικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

MSI MOA 2011 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _

5 ερωτήσεις, 40 απαντήσεις, εύλογα μεγάλη πιθανότητα κάποιου λάθους

Αν πάει κάποιος στο κέντρο της Αθήνας σε 1000 ανθρώπους να συμπληρώσουν το κάτωθι

MSI MOA 2010 Πόλη Παγκόσμιου Τελικού _ _ _ _ Έλληνας Ocer #1 _ _ _ _ Έλληνας Ocer #2_ _ _ Θεση _ _ _ .

Και στο τέλος θα τους πουν τζάμπα ψάχνατε, δε θα θελα να μουν εκεί κοντά :)...

Αυτό απάντησα εγώ

Θεση den fainontai pouthena st lista,toulaxiston oxi stous 20 protous, sto forum apla lene oti den ta pigan kala kai gia xalia cpu, mallon den teleiosan ta test...

3 ώρες μου πήρε να συμπληρώσω το όλο ερωτηματολόγιο, πίστευα τα βρήκα όλα. Έψαξα τα 3-4 τόπικ στο φόρουμ εδώ, μετά έψαξα πολλά ξένα sites μέσω google για να ανακαλύψω τις απαντήσεις για τους Έλληνες OC που αγωνίστηκαν ενάντια σε τόσες χώρες και φέραν και πρωτιές.

Σωστές απαντήσεις δώσανε οι 37 απο τους 80 ενω 2-3 χάσανε συμμετοχή επειδή δεν βάλανε nickname:

Προσωπικό Συμπέρασμα

Ύστερα από έρευνα/20η δοκιμασία πλέον 37 άνθρωποι γνωρίζουν τους Έλληνες OC και ότι το hwbox.gr έχει ανάγκη από ένα κουμπί/τοπικ που να γράφει απλά και μόνο αγωνιστές, διαγωνισμούς και επιτυχίες (βραβεία, μάξιμουμ συχνότητες κτλ) σαν το hwbot.org ¨οταν πατάς στην ελληνική σημαία. . Για να βρει εδώ απάντηση κάποιος για τους έλληνες, πρέπει να ψάχνει μέσα σε τοπικσ και σχόλια

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο ηταν βρε, αρκει να ηξερες οτι απο τον Ευρωπαικο ημιτελικο μονο οι πεντε πρωτοι πηγαινουν στον τελικο... ε αφου στον ημιτελικο πηραμε την 9η θεση εχει να πει οτι δεν περασαμε.:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ερωτηση ηταν δυσκολη ΑΛΛΑ πολλα site εχουν μπερδεψει τα μπουτια τους και πιο πολυ της msi που εκανανν την αναζητηση πολυ πιο δυσκολη απο οσο ηταν και φυσικα η πολυ εξυπνη παγιδα με τον gorillako,stelara που αντικατεστησαν τον hipro5 2 φορες που αυτο μπορουσες να το βρεις μονο εδω.

Ελπιζω να ειναι πιο ευκολες οι αλλες γιατι εχθες δεν προλαβα να παιξω καθολου skyrim αχχαχχααχ

Link to comment
Share on other sites

Ton Gorilakos εγώ τον βρήκα σε ξένα site δε το γραφε, από εδώ μέσα κάπου το βρήκα

Το λάθος είναι οτι στο μοα 2009 Ευρώπη έγραψα θέση 1 αντί για 2

και στο MSI MOA 2010 έγραψα ότι δεν τους βρίσκω στη τελική λίστα

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλα τα post το βρήκα ότι βγήκαμε 9τι αλλα.....MOA 2010 Live Score Board και λέω τόσο cool άτομα που είμαστε θα μας πέρασαν etC xD

όσο και παγίδα να είναι άμα το official λέει ότι βγήκαμε 2ρη δεν δικαιούμαι 1 συμμετοχή =/ ?

Link to comment
Share on other sites

H ερωτηση ομως ελεγε τι βγηκαμε. Αυτο που πραγματικα βγηκαμε ηταν ΤΙΠΟΤΑ γιατι δεν πηγαμε καν.

Δεν ρωτουσε πουθενα τι λεει το site της MSI οτι βγηκαμε :P

Link to comment
Share on other sites

Αφού official λέει 2ρη θέση να θεωρηθεί σωστό αν εμένα Ι ταυτότητα μου λέει Παναγιώτης αλλά με λένε γιάννη και σε forum βλέπεις ότι μου λένε τού αγιανιου χρόνια πολλά αλλά το official έλεγε Παναγιώτης πιο θα έλεγες???:-/ :-/ :-/

Link to comment
Share on other sites

George αν έχανα 1 συμμετοχή επειδή δεν κάθισα να ψάξω να μην πω τπτ αλλά κάθησα και έψαξα και έχασα 1 συμμετοχή επειδή????? δεν του έκατσε Ι γκόμενά του συναδέλφου????? Και έβαλε ότι νανε στο σιτε???????

ΠΣ. Μην πει κανείς δεν σε υποχρέωσε κανείς να το κάνεις !!!

ήθελα και έκατσα να ψάξω!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω man ηθελα να ψαξω και τελικα με εφαγε οτι δεν διπλοτσεκαρα για να δω οτι δεν πηγε o hipro το 2008. Δεν θυμαμαι πουθενα να γκρινιαξα ομως οτι στο πρωτο ποστ λεει gpr/hipro, ενω τελικα πηγε ο gor :P

Γιαυτο χαλαρωσε λιγο και δες το αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Αφού official λέει 2ρη θέση να θεωρηθεί σωστό αν εμένα Ι ταυτότητα μου λέει Παναγιώτης αλλά με λένε γιάννη και σε forum βλέπεις ότι μου λένε τού αγιανιου χρόνια πολλά αλλά το official έλεγε Παναγιώτης πιο θα έλεγες???:-/ :-/ :-/

Τα αποτελέσματα που δείχνει το scoreboard για το 2010 είναι τα αποτελέσματα του 2011.

MOA 2010 Live Score Board

MOA 2011 FINAL Live Score Board

Και γενικώς όλα τα scoreboard είναι λίγο μπάχαλο.

Τι και αν το λεει το official site αν είναι λάθος?

Εδώ μέσα πάντως, είχαν γραφτεί όλα τα αποτελέσματα.

Αν η ταυτότητά σου λεει Παναγιώτης αλλά είσαι ο Γιάννης, θα σε πάνε μέσα για ταυτοπροσωπία αν μάθουν ότι το κάνεις ηθελημένα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού official λέει 2ρη θέση να θεωρηθεί σωστό αν εμένα Ι ταυτότητα μου λέει Παναγιώτης αλλά με λένε γιάννη και σε forum βλέπεις ότι μου λένε τού αγιανιου χρόνια πολλά αλλά το official έλεγε Παναγιώτης πιο θα έλεγες???:-/ :-/ :-/

Και άμα έλεγε 19η να το θεωρούσαμε και αυτό σωστό επειδή θα το έλεγε στο Official ?

Εάν είναι έτσι όπως τα λές, να δώσουμε συμμετοχή και στους 80 γιατί και αυτοί θέλανε και το ψάξανε απλά μπερδευτηκανε σε λεπτομέριες !

Έλα για χαλαρωσε λίγο, ένας διαγωνισμός έιναι ! Οι συμμετοχές έιναι αυτές και δεν αλλάζουν !

Χαιρετίσματα σε όλους απο τον GprHellas :hehe:

54f0466cb79845.jpg

Link to comment
Share on other sites

H δικη μου απαντηση, τη δειχνω μιας και ειναι και σωστη συμφωνα με το γοριλακι.

Ολο το search εγινε εδω μεσα και δε μου πηρε πανω απο 2 ωρες.

Απλα επρεπε να διαβασετε ολες τις απαντησεις του καθε ποστ για

να γλυτωσετε τις παγιδες.

Στη σημερινη να δουμε τι θα κανουμε, γιατι προβλεπω να γινεται Ο χαμος...

MSI MOA 2008

Ευρωπαϊκά Προκριματικά

Overclockers: 1) Hipro5 και 2) gprhellas

Πόλη: Amsterdam

Θέση: 1η

http://www.hwbox.gr/events/2135-h-ellada-proti-ston-paneiropaiko-diagonismo-tis-msi.html

Παγκόσμιος τελικός

Overclockers: 1) Gorillakos και 2) gprhellas

Πόλη: Banciao / Taipei

Θέση: 2η

http://www.hwbox.gr/events/2652-msi-master-overclocking-arena-moa-event-finals-2008-a-page_5.html (εδω λετε ως πολη το Banciao)

http://www.hwbox.gr/news/2810-msi-master-overclocking-event-results-hwbox-stin-2i-thesi-tou-kosmou.html (εδω λετε ως πολη τη Taipei)

MSI MOA 2009

Ευρωπαϊκά Προκριματικά

Overclockers: 1) gprhellas και 2) hipro5

Πόλη: Μόναχο

Θέση: 2η

http://www.hwbox.gr/reviews/5441-msi-master-overclocking-arena-2009-eu-finals.html

Παγκόσμιος τελικός

Overclockers: 1) gprhellas και 2) Stelaras

Πόλη: Πεκίνο

Θέση: 5η

http://www.hwbox.gr/news/5684-info-inside-msi-moa-2009-grand-finals-pekino.html

MSI MOA 2010

Ευρωπαϊκά Προκριματικά

Overclockers: 1) Aristidis και 2) Stelaras

Πόλη: Paris-Disneyland

Θέση: 9η

http://www.hwbox.gr/news-h-o-t-hwbot-overclocking/9400-msi-moa-2010-eu-finals-paris-disneyland.html

Παγκόσμιος τελικός

Overclockers: 1) και 2)

Πόλη:

Θέση:

Δεν πήγαμε γιατί δε περάσαμε στα Ευρωπαϊκά προκριματικά !!! :((

MSI MOA 2011

Ευρωπαϊκά Προκριματικά

Overclockers: 1) Aristidis και 2) Stelaras

Πόλη: Κωνσταντινούπολη

Θέση: 2η

http://www.hwbox.gr/news-h-o-t-hwbot-overclocking/11929-msi-moa-2011-report-hwbox-gr-stin-deiteri-thesi-paneiropaika.html

Παγκόσμιος τελικός

Overclockers: 1) Aristidis και 2) Stelaras

Πόλη: Ταϊβάν

Θέση: 2η

http://www.hwbox.gr/175089-post165.html

Link to comment
Share on other sites

H δικη μου απαντηση, τη δειχνω μιας και ειναι και σωστη συμφωνα με το γοριλακι.

Ολο το search εγινε εδω μεσα και δε μου πηρε πανω απο 2 ωρες.

Απλα επρεπε να διαβασετε ολες τις απαντησεις του καθε ποστ για

να γλυτωσετε τις παγιδες.

Στη σημερινη να δουμε τι θα κανουμε, γιατι προβλεπω να γινεται Ο χαμος...

Εγώ στη θέση σου δε θα το έκανα αυτό... :cool:

Έχει τελείωσει η ερώτηση αυτή και έχεις ήδη πάρει τη συμετοχή σου...

Δεν ήταν έξυπνο να το ποστάρεις αυτό.

Φιλικά πάντα! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now