George_o/c

Samsung Galaxy S III: Με τετραπύρηνο επεξεργαστή!

Recommended Posts

Το iphone εχει δυναμη στα παιχνιδια....αλλα τελικα δεν με ενδιαφερει καθολου!

Εχω κατεβασει 15 παιχνιδια στο android και ουτε τα εχω παιξει καν....με απιστευτα γραφικα! Το mobile gaming δεν με συγκίνησε καθολου!

Το iphone 4s (A5) η δυναμη του ειναι μονο στα games απο την powervr.....

Επεξεργαστη ιδιο εχουν και μαλιστα το NOTE σαφως ταχυτερο αλλα και more μνημη!!! διπλασια!!

Πεταξα πανω 32gb sd (+16gb το τηλεφωνο) αρα 48gb και το εχω γεμισει με ματροσκες σε HD αναλυση...εσυ iphonakia ?

ακου ποσο μου κοστισε, 505 ευρω amazon.de + 15 ευρω μεταφορικα + 30 ευρω (32gb memory)

Link to comment
Share on other sites

άλλος Ακης απο δω.

γιατι βλεπετε ταινιες στο κινητο? δεν εχετε οθονες? καναπεδες, κρεβατια?

εγω ας πουμε με το ταπεινο οπτιμους, απλα συνδεω το καλωδιο του hdmi απο το κινητο στην οθονη και βλεπω μια χαρα εως φουλ ειτς ντι ταινιες, κλιπς κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγόρι μου συγκρίνεις ένα Tablet με ένα κινητό? Ξέρεις τι ματρόσκες βλέπω εγώ σε Asus TF101?!!! Πας καλά?!!!!

Τοσο πολυ το εχεις μετανιώσει που πηρες iphone small penny S ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν έχεις καταλάβει ότι λέγοντάς το αυτό συνέχεια επιβαρύνεις την δικιά σου θέση? :hehe: Το μέγεθος του Note είναι αντικατάστατο για τα μικρά "παπαγαλάκια" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

άλλος Ακης απο δω.

γιατι βλεπετε ταινιες στο κινητο? δεν εχετε οθονες? καναπεδες, κρεβατια?

εγω ας πουμε με το ταπεινο οπτιμους, απλα συνδεω το καλωδιο του hdmi απο το κινητο στην οθονη και βλεπω μια χαρα εως φουλ ειτς ντι ταινιες, κλιπς κλπ.

ρε φίλος, εγώ όταν πηγαινοερχόμουν σχολή με τα ΜΜΜ, έβαζα σειρές και έβλεπα όσο ήμουν στο λεωφορείο + μετρό. Είναι κακό? Έχω πρόβλημα?

Ξανα λέω, τι να κάνω την δύναμη του επεξεργαστή του Iphone?

Για να παίζω παιχνίδια, να κάνω edit photos και να παίρνω τηλέφωνο? Αυτά τα κάνει και το omnia με τον PXA312. Δεν θα πάω να δώσω 600? για να μην μπορώ να κάνω τπτ άλλο ή να φοβάμαι να το βάλω να φορτιστεί σε άλλο pc και να πάει να τα διαγράψει όλα.

Το μόνο που αξίζει πάνω στο iphone είναι η smooth λειτουργία του UI του που δεν την έχει κάποιο android κινητό ακόμα. Αλλά τόσα φράγκα για αυτό? no way.

Link to comment
Share on other sites

για σμουθ λειτουργια, πάρε wp7.

δεν ξερω ρε Ακη, εμενα μου φαινεται πολυ καπως να ειμαι σε ΜΜΜ και να βλεπω σειρες/ταινιες κλπ.

οπως μπορει σε αλλους να φαινεται περιεργο το οτι ακουω μουσικη ξερω γω και παει λεγοντας.

τωρα για τους πολυπυρηνους στα κινητα ειναι απλα αστειο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

για σμουθ λειτουργια, πάρε wp7.

δεν ξερω ρε Ακη, εμενα μου φαινεται πολυ καπως να ειμαι σε ΜΜΜ και να βλεπω σειρες/ταινιες κλπ.

οπως μπορει σε αλλους να φαινεται περιεργο το οτι ακουω μουσικη ξερω γω και παει λεγοντας.

τωρα για τους πολυπυρηνους στα κινητα ειναι απλα αστειο το θεμα.

καλύτερο από android σε smoothness το wp7 αλλά ios δεν είναι.

Και γω μουσική άκουγα... αλλά όταν πήρα το omnia άρχισα να βλέπω σειρές(φαντάσου στο Omnia να βλέπεις σειρά... :hehe: ) και με το χρέπια συνέχισα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

ακη το σιχαθηκες το σονυ ή ακομα?

φιλε τα νοκια τα καινουρια ν9/800/900 ειναι απιστευτα αλλα δεν εχω δει ακομα απο κοντα ενα με wp7. με το μιγκο, δουλεψα για λιγο ενα ενος παιδιου πριν κανα 5-6 μερες και το σκεφτομαι το ν9 σε σχεση με το wp7 γιατι δουλευει πολθ ωραια το ολο θεμα χωρις κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

λογικα στο launch του κινητου, θα παιζει μουσικη ο ντεντ μάου φάιβ :hehe:

Το έχω συγκρατήσει βαθιά στη μνήμη μου αυτό, από τότε που το είπε ο Παστελίδης :hehe:

Έτυχε να δουλέψω κι εγώ N9. Ωραίο ήταν, πολύ περίεργο βασικά μου φάνηκε επειδή δεν τα είχα ξαναπιάσει στα χέρια μου. Αλλά θα προτιμούσα το Galaxy S2 που το έχω δει κι αυτό από κοντά. Τώρα για το iPhone 4S, επειδή τα έχω δει δίπλα δίπλα με το S2, να πω ότι στο S2 τα χρώματα φαίνονται πολύ πιο ζωντανά όμως η Retina έχει τρομερό sensitivity.

:hehe: :hehe:

Ποτε ειναι η ΠΙΤΑ ????

http://www.hwbox.gr/news/14718-hwbox-gr-kopi-protoxroniatikis-pitas-2012-a.html

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

ακη το σιχαθηκες το σονυ ή ακομα?

φιλε τα νοκια τα καινουρια ν9/800/900 ειναι απιστευτα αλλα δεν εχω δει ακομα απο κοντα ενα με wp7. με το μιγκο, δουλεψα για λιγο ενα ενος παιδιου πριν κανα 5-6 μερες και το σκεφτομαι το ν9 σε σχεση με το wp7 γιατι δουλευει πολθ ωραια το ολο θεμα χωρις κουμπια.

μπα, μέχρι το καλοκαίρι θα μου κάνει παρέα που θα έχω επιδότηση. Τα βασικά τα έχει.

Είναι απίστευτα αλλά δεν το έχεις δει από κοντά ακόμα...

άρε JiMK που σας χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πιο ζωντανα στο σ2, ειναι πιο υπερκαμμενα τα χρωματα. πολυ εκθεση ας πουμε.

θα υπογραφω σαν τον stealth και εγω τωρα.

εδιτ: @ ακης εξωτερικα αυτα τα τρια ειναι ιδια (λιγο πιο μεγαλο το 900) σαν ςινδοςσ πηονε εχω δουλεψει ξανα και μου αρεσαν αρκετα.

deadmaufive

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα ότι έχει τρελό contrast και για αυτό φαίνονται ψιλοκαμμένα τα χρώματα. Αυτό απ' ότι είδα φτιάχνει όμως λιγάκι (χαμηλώνεις το contrast :P). Το 4S δεν τα έχει τόσο ζωντανά και γενικά μου φαίνεται μικρή η οθόνη του.

Νομίζω οι 4" είναι ότι πρέπει, αλλά δεν είμαι από αυτούς που θα πουν όχι στις 4.5". Εγώ θέλω όσο τίποτα άλλο να φύγω από τις 3" του ZTE :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now