AN7

FoxConn BlackOps Help Thread

Recommended Posts

Καλα το πας !!! :T:

3d τρεχεις στα 520 ????

Μόνο ΑΜ3, δεν δοκίμασα κάτι άλλο γιατί είμαι ακόμα με την ψύκτρα της Intel και μου δείχνει 51 βαθμούς idle. Μέσα στην εβδομάδα περιμένω κάτι από Gorillako που θα αλλάξει τις παραμέτρους...;)

Link to comment
Share on other sites

dread

Τι μνήμες έχεις?

Δοκίμασες να τις παίξεις 1800-1900+?

Εγώ για κανένα λόγο δεν κατάφερα να παίξω εκεί πέρα.

G21+G22

Μπορεί να είναι οι μνήμες μου.Μπορεί και όχι.

Η μητρική μας χαιρετάει.Δεν έχω 15 ζευγάρια να δοκιμάσω.Με την αλλαγή των SPD συμπερυφέρθηκε καλύτερα ΜΕΝ,αλλά και πάλι όχι όπως θα ήθελα.

Blackops - Άκης 1-0

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ τι αλήθεια,

Απλά δεν αντέχω κάτι πιο αντρικό από εμένα να είναι στο ίδιο δωμάτιο,αφού δεν μπορώ να την δαμάσω,ούστ και απ το πεζοδρόμιο :P :p :P

Ειλικρινά,είναι η πρώτη φορά που τρώω τέτοια ήττα και έχω σιχτιρήσει έτσι μια m/b.Δεν αντέχω καλοκαιριάτικο να είμαι με το κεφάλι καζάνι.

Ούτε την DFi λέμε.....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 1800+ με 266/333/400 strap και 7-7-7-15 PL6-7 με τις μαύρες Cellshock της υπογραφής μου με τα GTR. Για να παίξουν εκεί όμως θέλουν 2.21V όταν στην Maximus Extreme έπαιζαν με 7-7-7-18 PL7 με 1.94.

Πάντως το ότι κατάφερα και είδα λίγο ανθρώπινο fsb σε αυτή τη μητρική σημαίνει ότι φταίνε οι ρυθμίσεις μου και όχι η μητρική. Το ψάξιμο συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 1800+ με 266/333/400 strap και 7-7-7-15 PL6-7 με τις μαύρες Cellshock της υπογραφής μου με τα GTR. Για να παίξουν εκεί όμως θέλουν 2.21V όταν στην Maximus Extreme έπαιζαν με 7-7-7-18 PL7 με 1.94.

:eek:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι μάλλον είναι οι μνήμες..αλλά τι να κάνω.

Πάνω από 2,05 δεν έδωσα στις μνήμες.ΔΕΝ ξέρω από DDR3 ακόμα.

Δεν είχα όρεξη να τα πάρω στο χέρι απ την στιγμή που βλέπω στο XS ότι από 2,1 και πάνω αρχίζουν να κλατάρουν.

Μάλλον(Σίγουρα βσκ) ήταν λάθος να πάω σε DDR3 kai blackops χωρίς να έχω ιδέα απο DDR3 και με μια τόσο δύσκολη μητρική.

Ίσως πιο μετά που πάρω τον αέρα των DDR3 να ξανα επιστρέψω στην blackops...

Ποτέ δεν ξέρεις ;)

Επίσης εμένα dread είχε τελείως διαφορετική συμπεριφορά απ την δικιά σου.

Τα settings σου σε εμένα ήταν χειρότερα.Όπως και τα δικά μου σε εσένα :/

Link to comment
Share on other sites

Μου τη σπαν' αυτές οι μητρικές...

Είπαμε, να σε ζορίσουν λίγο αλλά αυτή η Black Opps απ' ότι φαίνεται θέλει Black Magic για να παίξει...

Link to comment
Share on other sites

AN7 την BlackOps σου την πηγες βολτα σημερα στο Tuning? να παρει αερα ? Μπας και παιξει ? :hysterical:

Μη το λες.. Μου τύχαινε (παλιά) να μην ανάβει το PC με τίποτα και σαν noob και εγώ τότε το πήγαινα βόλτα στο "μαγαζάκι" της γειτονιάς και άναβε κανονικά:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now