AN7

FoxConn BlackOps Help Thread

Recommended Posts

Χαλαρός είμαι αδερφέ...:T:

Δεν αμφισβητώ τις ικανότητες της EVO, αν θέλεις την ειλικρινή μου άποψη, την θεωρώ πιο "ανθρώπινη" μητρική όχι μόνο από την Blackops αλλά από οποιαδήποτε της αγοράς.

Απλά θεωρώ πως έχει ταβάνι, ενώ η Blackops δεν έχει.

Και τελευταίο, δεν αντέχω άλλο την δικτατορία της Asus στην Ελλάδα!!! Ναι βγάζει καλές μητρικές με buggy bios, αλλά πρέπει να ανοίξει η αγορά μας κι άλλο. Που να έρθει η Foxconn & η DFI όταν τους κράζουμε έτσι.

Πριν από 4 μήνες έδωσα 290 ευρώ και πήρα την Maximus Extreme, μέχρι να πέσω σε κομμάτι καλό έκανα 3 RMA... H πρώτη από το overvoltage μου έκαψε 1 ζευγάρι Cellshock 14400 DDR3. H δεύτερη δεν δούλευε τα slots 1&3 ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Και η τρίτη "χάλασε" από μόνη της :D . Η χειρότερη πλάκα από όλες είναι ότι την έχω πάρει από το e-shop και ήθελε κάποια υπομονή το RMA. Τέλος πάντων το 4ο κομμάτι ήταν διαμάντι, ήταν σαν σκύλος... έκανε ότι της έλεγα.:T:

Συμφωνώ ότι η black ops είναι πολύ hardcore,και δεν σου κρύβω ότι αν την είχα όταν βγήκε το bios που μπορούσες να πάς 550 θα την κράταγα 100%,αλλά βλέπεις γλυκάθηκα απ το mhz της evo.

Έχει ρυθμίσεις....πολεεεεςςςς ρυθμίσεις.Πράγμα που γουστάρω.Αλλά ξέρεις τι μου την έδωσε?Δεν βγήκε κανείς να πεί αυτό,εκείνο το άλλο,όπως είχε γίνει με την dfi.

Ακόμα και τώρα,τλκ κατάλαβες αν όντως το "step +3", είναι +3mv ή +30mv ή γενικώς είναι mv?

Προωθήθηκε πολύ η μητρική αλλά στους κοινούς end users δεν έχουν υποστήριξη.

είμαι και πικραμένος που δεν τα πήγα καλά με την blackops και λίγο μετά που την άλλαξα βγήκε bios.. αλλά και χαρούμενος που πήγε καλά η Evo.

Link to comment
Share on other sites

η blackops δεν ειναι ομως μητρικη για ολους δεν ειναι ευκολη (και καποιος που πεζει μονο με blackops εχει καψη πανω σε αυτη την μητρικη 6 qx9650+1 cellshock 14400+και την blackops στο τελος):stars: και εγω θα ηθελα να ηπαρχουν στην ελλαδα ολες η μαρκες (dfi-abit) αλλα η asus ειναι η πιο ευκολες μητρικες σχετικα αξιοπηστες και με ρευματα αστα να πανε με 2,0125volt απο bios το ρευμα πεζη στο

πολυμετρο απο 1,930-1972volt:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

η blackops δεν ειναι ομως μητρικη για ολους δεν ειναι ευκολη (και καποιος που πεζει μονο με blackops εχει καψη πανω σε αυτη την μητρικη 6 qx9650+1 cellshock 14400+και την blackops στο τελος):stars: και εγω θα ηθελα να ηπαρχουν στην ελλαδα ολες η μαρκες (dfi-abit) αλλα η asus ειναι η πιο ευκολες μητρικες σχετικα αξιοπηστες και με ρευματα αστα να πανε με 2,0125volt απο bios το ρευμα πεζη στο

πολυμετρο απο 1,930-1972volt:hysterical:

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις για τις μητρικές της ASUS, ειλικρινά!!

Είχα στον Ε6600 1.65 ρεύμα και αυτή έδινε 1.55 (Ρ5Β Deluxe) - προστάτευε τον πολύτιμο banano-CPU μου!!

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now