johnkerveri

Αγορά Η/Υ ?500-?600

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum.Θέλω να αγοράσω ένα καινούριο υπολογιστή ο οποίος να μην ξεπερνάει τα ?600 και σε αυτή την τιμή να είναι όσο τ δυνατόν καλύτερος για games...Ακόμη δεν έχω καθίσει να σκεφτώ εγώ δικό μου σύστημα,θέλω πρώτα να ακούσω γνώμες!Οπότε οποίος έχει κάποια άποψη θα ήθελα πολύ να την ακούσω.(Στην τιμή να μην υπολόγιζετε ηχεία ποντίκι και πληκτρολόγιο λόγω του ότι θα κρατήσω αυτά που ήδη έχω...)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Johny με τις απαντήσεις σου στον διαγωνισμό :T:

Επειδή αναφέρεις Gaming...μπορείς να μας γράψεις τι οθόνη έχεις ?

Έχεις παλιό PC? Εάν ναι...τι έχει μέσα τώρα? :T:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Johny με τις απαντήσεις σου στον διαγωνισμό :T:

:) :) :)

Λοιπόν η οθόνη μου είναι η EIZO FlexScan L367 Και οπωσδήποτε θα αλλαχτεί...

Όσον αφορά τον υπόλοιπο υπολογιστή ναι θα έλεγα πως είναι παλιός και περιέχει τα εξής:

Επεξεργαστής:Intel Pentium D 2.66GHz

Μητρική:Gigabyte GA-8I945PLGE-RH

Κάρτα γραφικών:AMD Radeon HD 6800 Series(Αυτή και αν θέλει αλλαγή...)

Ram:2* Trancend 1G DDR2 533

Τροφοδοτικό:PREMIER DR-8400 BTX(MAX 400W)

Αν χρειάζεται και τίποτα άλλο πες μου να το ανεβάσω...

Άκυρο παίδες η κάρτα γραφικών μου είναι η Nvidia geforce 6200 LE...

Link to comment
Share on other sites

και απο οθονες Philips 227E3LSU | Skroutz.gr

και για cpu θα ελεγα καλυτερα εναν 965BE

Η οθόνη λίγο μεγαλούτσικια είναι...Αν υπάρχει κάτι πιο οικονομικό και 18-19 ίντσες να είναι υπερκαλύπτομαι.Απλώς δεν ξέρω αν θα προτιμήσω LCD ή LED...Βέβαια αυτή που προτείνεις εσύ τα έχει και τα 2 αλλά ξεφεύγει σε τιμή...

Link to comment
Share on other sites

19 in resolution 1366x768 16/9 format και 1280x1024 4/3 format, τιμές 85-90 ευρω

20 in resolution 1600 x 900 16/9 και μερικες full hd, τιμες 105-110 ευρω

21 in τιποτα

22 in 120-125 ευρο full hd

αυτά βρήκα

τωρα να εχεις πχ GTX560 / HD6870 και να παιζεις σε χαμηλες αναλυσεις δεν συμφερει, και αφου θα αλλαξεις οθονη καλυτερα να παρεις μια καλουλα να σου κρατησει κιολας

Link to comment
Share on other sites

19 in resolution 1366x768 16/9 format και 1280x1024 4/3 format, τιμές 85-90 ευρω

20 in resolution 1600 x 900 16/9 και μερικες full hd, τιμες 105-110 ευρω

21 in τιποτα

22 in 120-125 ευρο full hd

αυτά βρήκα

τωρα να εχεις πχ GTX560 / HD6870 και να παιζεις σε χαμηλες αναλυσεις δεν συμφερει, και αφου θα αλλαξεις οθονη καλυτερα να παρεις μια καλουλα να σου κρατησει κιολας

Ένα δίκιο το έχεις...Δεν το είχα σκεφτεί έτσι...Το πολύ πολύ αν είναι να φτιαχτεί ένα συστηματάκι καλό να δώσω και κάτι παραπάνω...Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις ιδέες!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης πολυ καλο value ειναι τα am3+ 990fx socket της amd

οχι ιδιαιτερα ακριβες, και με εναν 965 μεταχειρισμενο κανεις δουλεια

και αργοτερα αλλαζεις cpu μονο και οχι τα παντα ολα οπως σε intel

βεβαια το καλυτερο σε επιδοσεις/αξια ειναι πιστευω ενα συστημα με intel z68+2400

υπάρχει και το άλλο, να πας σε amd apu (a-series) που και αυτά είναι πολύ καλά σε επιδόσεις/αξία http://www.hwbox.gr/amd-cpus/14871-amd-a8-3870k-llano-i-proti-geisi.html

σε λίγες μέρες μυρίζομαι review

Link to comment
Share on other sites

σε λίγες μέρες μυρίζομαι review

Εννοείται πως πριν αποφασίσω θα δω και τα διάφορα reviews που υπάρχουν στο φόρουμ απλώς πρώτα θέλω να καταγράψω ιδέες και μετά να δω τι με συμφέρει και με βολεύει περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

σωστος!

γενικα οπως καταλαβες ο καθενας θα σου πει διαφορετικα, που κυριως εχουν να κανουν με την δικια τους εμπειρια σε ενα συστημα

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το ψαξεις αρχικα μονος σου να δεις τι σε βολευει, τι θες απο το συστημα, τι σε ικανοποιει, να δεις και τιμες κτλ

κοιτα και στα μεταχειρισμενα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now