mortisboy

Au Revoir - 27η Δοκιμασία: See Ya 'Round

Recommended Posts

απλα φοβερος ο διαγωνισμος,πρωτα γιατι προσεφερε γνωσεις πανω σε καινοτομιες κ δευτερον γιατι σου μαθαινε το φορουμ καλυτερα,τα εργαλεια του κτλ.

εμενα θα μου αρεσε,εκτος απο περισσοτερα νεα μελη που θελω να δω γιατι το αξιζει το φορουμ,αν υπαρχει δυνατοτητα για αλλαγης χρωματος backround σε κατι πιο λευκο :P

πραγματικα ..δε βλεπω να του λειπει κατι αλλο κ δοξα το θεο το ξεψαχνισαμε !!

ευχαριστουμε πολυ για τον διαγωνισμο κ να ξερετε πως τα βραδια μου θα ειναι πολυ πιο ησυχα πλεον κ λιγοτερο ενδιαφεροντα :)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μιας και ειμαι νεο μελος και δεν εχω μπει στα βαθια του site,θα ηταν ατοπο να πω οτι θα θελα κατι να αλλαξει.Ειδικα απο τα reviews και απο το ψαξιμο στον διαγωνισμο,εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος!Ισως αυτο με την επιλογη χρωματος στο φοντο,οπως ειπωθηκε,να ηταν κατι σχετικα ευχρηστο,γιατι ισως καποιοι κουραζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα να σας ευχαριστήσω για αυτό το ταξίδι που κάναμε όλοι μαζί παρέα εδώ και έναν μήνα. Μάθαμε αρκετά πράγματα, μας ζορίσατε μερικές φορές αλλά και άλλες τόσες σας ζορίσαμε εμείς με τις απορίες μας και τις μετέπειτα διευκρινήσεις επί των απαντήσεων.

Έξυπνος διαγωνισμός με γέλιο και ατάκες φοβερές αρκετές φορές. Το site το ανακάλυψα πριν 1-2 χρόνια περίπου και παρόλο που δεν είμαι ενεργό μέλος ήταν ένα από τα μέρη που έμπαινα για να λύσω απορίες αλλά και να ενημερωθώ σε θέματα τεχνολογίας. Μέσα από αυτόν τον διαγωνισμό γνώρισα, όσο ήταν δυνατόν, τα παιδιά που συμμετέχουν περισσότερο και συντηρούν αυτό το μέρος και με έκαναν να νιώσω οικεία και άνετα μέσα σε αυτή την κοινότητα. Αυτό είναι το πιο σημαντικό που μένει μετά από τόσο καιρό, γιατί πλέον θα προσπαθώ και εγώ να βοηθάω αυτήν την παρέα με όποιον τρόπο μπορώ. Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερα θετική εντύπωση, χωρίς να θέλω να αδικήσω κάποιον, είναι ένα σχόλιο του Gorillakou στο topic για την κοπή της βασιλόπιτας όπου χωρίς να ξέρει ούτε εμένα αλλά ούτε και κάποιον άλλον από Θεσσαλονίκη προσφέρθηκε να φιλοξενήσει κόσμο αλλά και να μας ενσωματώσει μέσα στην παρέα σας, είναι κάτι το οποίο με έκανε και ένιωσα πολύ θερμά και είναι ένα δείγμα του γιατί αυτή η παρέα μεγαλώνει και θα συνεχίσει να μεγαλώνει, γιατί γεννήθηκε μέσα από την παρέα και δεν έχει χάσει αυτόν τον χαρακτήρα μετά από τόσα χρόνια.

Για τις αλλαγές στο site τώρα.

Εμένα προσωπικά το minimal style με τα μικρά κουμπιά μαρέσει αρκετά όπως και το μαύρο του φόντου.

Θα μπορούσε να προστεθεί ένα shoutbox για περισσότερη κουβεντούλα.

Βίντεο reviews όπως και τεχνικές για overclocking σε μορφή video θα ήταν ένα + .

Κάτι άλλο να με απασχολεί ιδιαίτερα δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα!!

Συνήθως όταν τελείωνει ένα ταξίδι αφήνει μία πικρή γεύση στο στομά. Όχι αυτή τη φορά όμως γιατί πρώτον στο θέμα διαγωνισμού ακολουθεί η κλήρωση, όπου εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους μας, αλλά και επειδή στην ουσία τώρα ξεκινάει ένα καινούριο ταξίδι το οποίο θα είναι πολύ καλύτερο μέσω αυτής της κοινότητας.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα περισσοτερα reviews οχι μονο σε ακριβες αλλα και σε πιο οικονομικες προτασεις και περισσοτερα συγκριτικα τεστ με μεγαλη γκαμα hardware ωστε να εχουμε ακριβως μια εμπεριστατωμενη και πιο σφαιρικη αποψη.με κουρασε και το μαυρο χρωμα του site.

καλη συνεχεια σε οτι και αν κανετε παντως

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ φτάσαμε στο τελος. Είχε την πλάκα του ομως. Ενα μηνα μονιμοι θαμωνες στο google, wiki και λοιπα. :P

Πάμε για το site.

Προσωπικά το design μου αρέσει. Επίσης είμαι καλυμμένος από reviews και news και η δομη του μου αρεσει αρκετα.

Εγώ πιστεύω ένα chat δε θα ήταν άσχημη ιδέα. Πάει με το χαβαλε style του site.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν πολυ ευχάριστος ο τελευταίος μήνας με το διαγωνισμό. Στο hwbox ήμουν περιστασιακός χρήστης αν διαβαζα κανα review πότε πότε, αλλα τωρα που πέρασα ενα μήνα και γνωρισα λίγο τον κόσμο εδω νομίζω οτι θα μείνω :) Μου αρεσει πολύ το παρεΐστικο κλίμα που υπαρχει και ο χαβαλες και αυτά πρέπει να τα κρατήσετε οποσδήποτε!!

Αν πρέπει να πώ κατι που θα άλλαζα αυτό θα ήταν ο τρόπος που παρουσιάζονται οι φώτο σε μερικά review με flash οπως εδώ και απο το λαπτοπ ήταν πρόβλημα(full cpu, scroll για να τις δω ολόκληρες). Βεβαια ειμαστε σε φορουμ με overclock και οι περισσότεροι εχετε τουμπανα μηχανηματα οπότε και αυτό δεν ξέρω αν εκφράζει κόσμο μιας και την παρουσίαση την κάνει πιο ομορφη γενικα..

Αυτα!καλη τύχη αυριο και καλή χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Για το 2012 θα ήθελα ακόμα περισσότερα reviews και όχι μόνο απο high end συστηματα αλλα και πιο γηινα. Φυσικά και εξωγηινα, γιατι τα όνειρα τζάμπα είναι...

Θέλω να συνεχίσει την πολύ καλή δουλειά το team σας, καθώς και να συνεχίσει να είναι δυνατό στους διαγωνισμούς που λαμβάνει μέρος, τουλάχιστον σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς να έχουμε να περηφανευομαστε για κάτι σαν χώρα.

Όσον αφορά το site, γενικά παράπονο δεν έχω,οπότε χρειάστηκε τα παιδια ηταν πολυ εξυπηρετικό και πρόθυμα να βοηθήσουν. Μια αλλαγή ίσως να επιβάλλεται στην εμφάνιση, χωρίς να χάσει απο το τωρινό του στυλ.

Αααααα, και περισσότερους διαγωνισμούς!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'όλα συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε σε αυτούς τους δύσκολους καιρους...Θα ήθελα να βλέπω όσο το δυνατόν περισσότερα reviews και συγκρίσεις ώστε να έχουμε ακομα πιο καθαρή εικόνα των νέων προιόντων καθώς και κάποια αφιερώματα του τύπου ''η εξέλιξη των επεξεργαστών'' κτλ, ή τι προβλέπεται για το άμεσο μέλλον στο τομέα της τεχνολογίας.

Οι διαγωνισμοί και τα δώρα είναι πάντοτε ευπροσδεκτα!

Συνεχίστε παιδιά ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να δω περισσοτερα συγκριτικα σε προιοντα "αιχμης" π.χ. ssd , τα οποια να εστιαζονται στις real world επιδοσεις και οχι μονο σε benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

Συχγαρητηρια για τον διαγωνισμο ειταν τουλαχιστον με μια λεξη πρωτοτυπος!!!

εγω θα ηθελα καποια κατηγορια στα bench με καποιου ειδους καταταξη και ισως καποιο επαθλο!!!

για να δοθει ερεθισμα να ποσταρουμε ολο και πιο ψηλα νουμερα και ναβλεπουμε και καινουργια ατομα

επισης περισσοτερα reviews και καποια κατηγορια ωστε να βγαινει με καποιο τροπο ο υπολογιστης του μηνα με screens ...αυτα αντε και του χρονου με υγεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας congratulations για την φοβερη ιδεα σας για των διαγωνισμο! Και καλη τυχη σε ολους!

Εγω τι θα προτιμουσα να δω απτο φορουμ;

1. section για τους καλυτεχνικους της παρεας... Φωτογραφοι, μουσικοι, κτλ κτλ... Δεν χρειαζεται να ειναι μερος μεγαλο, με πολλα sub-threads γοα την καθε κατηγορια. απλα ενα dump space για εμας που μας αρεσει και λιγο η τεχνη.

2. Δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι γιατι χρειαζετε χωρος και εξοπλισμος κτλ, αλλα θα ηθελα να δω μερικα video review. Καμια φορα, αφου ερχομαι απτην δουλεια το να διαβαζω ενα review 22 σελιδες αφου εχω διαβασει τοσα κ τοσα εγγραφα στην δουλεια με κουραζει. Ενα βιντεακι, η εστω ενα podcast πιστευω πως θα ηταν καλο.

3. Modding reviews. Τυπου timetolivecustoms απο oc3d... Κανονικο review ενος κουτιου και μετα στο ιδιο κειμενο τη μπορει κ τι δεν μπορει να γινει!

4. Εναν τροπο τα reviews να μπορεις να τα δεις σε μια τερατεια σελιδα, αντι να κανεις κλικ να πας στην επομενη.

Αυτα απο εμενα... Παντως και να μην αλλαξετε τιποτα εγω εδω θα μεινω! :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε όλους για τα σχόλια! Να ξέρετε ότι είναι πραγματικά ό,τι καλύτερο να διαβάσει κανείς feedback από την κοινότητα στην οποία απευθύνεται καθημερινά. Πόσο μάλλον όταν το feedback είναι ιδιαίτερα εποικοδομητικό όπως συμβαίνει στο παρόν thread. Αρκετές από τις προτάσεις σας τις έχουμε σκεφτεί ήδη, άλλες πάλι είναι ήδη προς υλοποίηση. Σίγουρα γίνει μια εικαστική ανανέωση στο forum, τι και πως θα το αφήσουμε στην φαντασία σας.

Εδώ θα είμαστε με περισσότερους διασκεδαστικούς διαγωνισμούς και άλλα πολλά όμορφα πραγματάκια... :D

:T::T:

και να μεγαλώσει το μέγεθος της σελίδας στο forum από 10 posts/page σε τουλάχιστον 20

Επ επ αυτό το είχαμε ήδη. Έκανα και ένα σύντομο guide για όποιον άλλο δεν το γνώριζε: http://www.hwbox.gr/hwbox-f-q-help/14891-pos-mporo-na-blepo-perissotera-apo-10-posts-ana-selida.html ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα,

Ο διαγωνισμός έφτασε στο τέλος του αλλά δεν πτοούμαστε μιας και η παρέα του hwbox θα κάνει ότι μπορεί για να κρατήσει το ενδιαφέρον των χρηστών, όπως reviews, news. Το site σαν εμφάνιση είναι εξαιρετικό και δεν πιστεύω να χρειάζεται κάποια αλλαγή (και να την αλλάξετε δεν παίζει ρόλο, οι άνθρωποι μετράνε ακόμα κι αν το forum είχε plain php εμφάνιση) εκτός του background (οι κουκίδες με ζαλίζουν :P).

Μια προσθήκη που θα επιθυμούσα, είναι να γίνονται και "μικροδιαγωνισμοί" (χωρίς έπαθλα, γι' αυτό και θα 'ναι μικροί!) μεταξύ των μελών με restrictions ως προς το hw (πχ. dual-core am3 μόνο σε 3Dmark06) όπως bot. Έτσι θα έχει πιο πολύ ενδιαφέρον και ίσως θα βρείτε κι άλλους "overclockάράδες" με ταλέντο και διάθεση για world records!!

Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω την ομάδα του αγαπητού "κουτιού" μας, για τις όμορφες μέρες που περάσαμε μαθαίνοντας πράγματα, πειράζοντας μερικούς. Αυτό που δεν πρέπει να χαθεί είναι το χιούμορ και η "διάθεση", είναι αυτά που μας "κρατάνε" στην 5η θέση στο bot!!! :D

Ει, ψίτ! Αγαπούλα..... μία είναι η καρτούλα.. 7970 :P

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα και σημαντικοτερα τα εχουν ηδη αναφερει οι περισσοτεροι εδω... To BOX για εμενα παντως ειναι μια παρεα... Καλο θα ητα να καναμε events εκτος απο τα καφεδακια και τα φαγητακια που κανονιζουμε μονοι μας. Μιλαω για πιο οργανωμενα events που θα μαζευουν περισσοτερο κοσμο. Δεν χρειαζεται να ειναι απαραιτητα για OC, μπορει να ειναι ενα παρτακι BOX. Απλα ειναι πιο ωραια οταν συζητας με ατομα που γνωριζεις και απο κοντα ;)

Ο διαγωνισμος ηταν cool αν και καποιες στιγμες ψιλοβαρεθηκα ισως και λογο λιγο πιεσμενου χρονου αλλα θα μου αρεσε να βλεπω τετοια πιο συχνα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστ, οπότε αν επαναλάβω κάτι να με συγχωράτε :P.

Ο διαγωνισμός ήταν αρκετά καλός και κρατούσε το ενδιαφέρον καθημερινά σε αυτές τις μαύρες μερές που διανύουμε.

Τώρα για το φόρα γενικότερα θα πρότεινα να μπει ένα κουμπάκι like. Δεν ζητάω πολλά ε; Αυτά από εμένα.

:D...

Link to comment
Share on other sites

Καινουριους Bulldozer και καλους :) (δεν με νοιαζει βρείτε τους :) )

περα απο την πλάκα προσωπικα βρίσκω πολυ χρήσιμο τα τελευταία 10 post στο forum να φαινονται στην αρχικη σελιδα. Ειμαστε φαν των benchmarks (πλεον...) cant get enough οπότε keep them coming...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το φόρουμ είναι τόσο πλήρες που δύσκολα μπορείς να βρείς ψεγάδια ή να ζητήσεις κάτι καινούργιο!

Ίσως η καλύτερη συμβουλή ή πρόταση θα ήταν να παραμείνετε πιστοί σε αυτό που κάνετε και το κάνετε πολύ καλά και να βάζετε όσο περισσότερους διαγωνισμούς μπορείτε μιας και είναι πολύ δύσκολοι καιροί και για πολλούς απο εμάς ίσως είναι η μοναδική ευκαιρία να κερδίσουμε κάτι και να μπορέσουμε να αναβαθμίσουμε κάτι πάνω στον υπολογιστή μας που είναι και η μοναδική χαρά που μας απέμεινε.... και όσο περισσότερα rewiews γίνετε!

Καλή Χρόνια και πάλι και του χρόνου να μαστε γεροί για τον επόμενο χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα επιθυμούσα περισσότερα reviews και νέα απο τις τεχνολογικές εξελίξεις,

γιατί πως να το κάνουμε,είμαστε αρρωστάκια με τα νέα.

Ίσως και μία διαφορετική εικόνα background γιατί είναι λίγο dizzy ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και από μένα...

Αν και με βρίσκετε περισσότερο στο thelab, θα ήθελα το hwbox να κρατήσει τον χαρακτήρα που έχει και το διαφοροποιεί από τα υπόλοιπα τεχνολογικά φορα ... Γνωρίζω παιδιά μέσα από φορουμ που ειλικρινά εκτιμώ και υπολογίζω την γνώμη τους .

Να στε όλοι καλά με υγεία...

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα να αλλαζε το φοντο, γιατι μοιαζει πολυ με αυτο , και εχει τα ιδια αποτελεσματα ;)

Επισης καθως εψαχνα για τον διαγωνισμο στο φορουμ, διαπιστωσα οτι η αναζητηση ειναι αρκετα δυσχρηστη οταν θελεις να ψαξεις παλια μηνυματα και η αναζητηση σου επιστρεφει πολλα αποτελεσματα, λογω του περιορισμου των 20 σελιδων αποτελεσματων.

Ισως προσαρμοσμενο χρονικο ευρος να βοηθουσε.

Ακομη, οταν πατας το ονομα ενος μελους και επιλεγεις "Αποστολή Μυνήματος", βλεπεις οτι υπαρχει ενα μικρο ορθογραφικο λαθος.

Επιπλεον, θα μαρεσε να υπαρχει ενα κουμπι Login στην πανω μπαρα με τα Homepage, Register, Reviews, Forum κτλ.

Τελος, να πω οτι η σελιδα ηταν πολυ ελαφρια και ετρεχε αψογα και απο το ps3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!Καταρχήν να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους ασχολήθηκαν με τον διαγωνισμό ο οποίος ήταν Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο Σ και μας έδωσε την δυνατότητα να μάθουμε πολλά πράγματα που δεν ξέραμε καθώς και να γνωρίσουμε καλύτερα το forum και τα μέλη του όσοι είμαστε νέοι στο κουτί!!!Εγώ προσωπικά το ξαναλέω έγινα μέλος λόγω του διαγωνισμού αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω!!!

Όσον αφορά το τί θα ήθελα να δω στο ΚΟΥΤΙ το 2012...

Αρχικά μου ήρθε φλασιά και θυμήθηκα κάτι που είχε πει ο Gorillakos νομίζω για τον διαγωνισμό ότι πολλές από τις ερωτήσεις που είχατε έτοιμες δεν τις βάλατε...Ε λοιπόν αν γινόταν από περιέργεια και μόνο θα ήθελα να τις δω...

Για το forum τί να πει κανείς...Κατά την γνώμη μου είναι εξαιρετικό και δεν χρειάζεται κάποια αλλαγή:)Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να γίνονται κάποια events και σε άλλες πόλεις εκτός Αθήνας για να μπορούμε να παρευρισκόμαστε και εμείς που είμαστε από μακριά σχετικά...

Αυτά προς το παρόν.Keep up the good work και κυρίως ποτέ μην χάσετε τον χαβαλέ σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now