mortisboy

Au Revoir - 27η Δοκιμασία: See Ya 'Round

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα σε όλο το Κουτί.

Καταρχάς να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον διαγωνισμό και ιδιαίτερα στα παιδιά που ένα μήνα τώρα ασχολήθηκαν βρίσκοντας τόσες ερωτήσεις, διαβάζοντας καθημερινά εκατοντάδες mail και δίνοντας διευκρινήσεις όπου χρειαζόταν!

Πάντως, για να πω και όλη την αλήθεια, επιτέλους τελείωσε! Ο διαγωνισμός θεωρώ πως ήταν τεράστιος και καθημερινός, οι ερωτήσεις αρκετά δύσκολες συνολικά και κάποιες ασαφής. Ίσως να ήταν καλύτερα βάζοντας κάποιες μικρές, εύκολες και κυρίως διασκεδαστικές εβδομαδιές δοκιμασίες μιας και τέτοιοι διαγωνισμοί πρέπει να έχουν κυρίως χαβαλετζίδικο χαρακτήρα. Μας πεθάνατε αυτόν το μήνα!!!

Όσον αφορά τώρα τις βελτιώσεις/αλλαγές του Κουτιού έχω να προτείνω τις εξής:

- Αλλαγή του τρόπου εμφάνισης των φωτογραφιών στις παρουσιάσεις και στα review (είναι πολύ αργό και καθόλου πρακτικό)

- Στα νέα να προστεθούν κάποια πιο επιστημονικά με τεχνολογικό περιεχόμενο (στα ενδώτερα του hardware, τεχνολογικές ανακαλύψεις, μελλοντικές καινοτομίες κτλπ)

- Η εμφάνιση του site να παραμείνει ως έχει, είναι πολύ ωραίος ο συνδιασμός μαύρο φώτο με άσπρα γράμματα. Είναι αρκετά benchάδικος, ελαφρύς, ευανάγνωστος και energy saver.

- Video Reviews, μικρά όμως και περιεκτικά όπως στο 3DGameMan (όχι 30' βίντεο)

- Γλωσσάρι Overclocking για αρχάριους που θα εξηγεί τις βασικές έννοιες και λειτουργίες, σε τι αντιστοιχεί το κάθε τι και τι πειράζουμε κάθε φορά

- BIOS Γλωσσάρι που θα εξηγεί τις λειτουργίες που περιέχει για τις μεγαλύτερες εταιρίες μητρικών (πχ Asus, Gigabyte, MSI)

- Χώρος για download benchπρογραμμάτων και προτεινόμενα για το κάθε τι. Πχ για CPU: ένα πρόγραμμα για bench, ένα για Stress Test και ένα για τα Features

- Bench Database με CPU, GPU, Ψύκτρες, SSD, PSU κτλπ σε στυλ AnandTech

- Δημιουργία θέματος με προτεινόμενη σύνθεση PC (PC Rig) σε 3 κατηγορίες: Budget, Value for Money, Performance η οποία να ανανεώνεται αρκετά συχνά πχ μια φορά το μήνα

- Οδηγός για Extreme Cooling με επεξήγηση της κάθε μεθόδου, γλωσσάρι όρων και τρόποι στησίματος

- Ανανέωση των Αγγελιών με εύκολη προσθήκη φωτογραφιών στα πρότυπα του Insomnia

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ένα μεγάλο μπράβο και συγχαρητήρια για το διαγωνισμό!Όχι μόνο για τα δώρα!Αλλά για τον κόπο και την δουλειά σας περισσότερο! :T:

Ένα μεγάλο μπράβο επίσης στους newsposters και reviewers για όλα αυτα τα νέα θέματα που μας προσφέρουν!Ανανεώνουν το site συνεχώς! :T:

Απο ότι διάβασα μεχρι τώρα έχουν καλύφθει τα περισσότερα θέματα που με απασχολούν και μένα οπότε απλά θα επαναλάβω μερικά που συμφωνώ.

Επειδή η πρώτη εντύπωση είναι πάντα αυτή που σου μένει και επειδή είναι σημαντικό να κάνεις μια καλή πρώτη εντύπωση θα ήθελα να δώ κάποιες

μικρές διαφορές σχετικά με την εμφάνιση του site που θα το κάνουν πιο προσιτό στο ευρύ κοινό.(κατά τη γνώμη μου πάντα)

α) Τα κουμπιά στη μπάρα της αρχικής σελίδας HOMEPAGE|REGISTER|REVIEWS|FORUM... κλπ. θα ήθελα να είναι λίγο μεγαλύτερα, ή έστω λίγο ποιό έντονα.Κάπως να ξεχωρίζουν περισσότερο τέλοσπάντων.

Δε σας κρύβω πως την πρώτη φορά που μπήκα στο site δε κατάλαβα αμέσως ότι είναι κουμπιά γιατί δεν διαφέρουν και πολύ απο την υπόλοιπη μπάρα.Βέβαια ξεχωριζει το ποντίκι όταν το πας πάνω στις λέξεις

και σίγουρα οι λέξεις απο μόνες τους "φωνάζουν" γιατί είναι εκεί και τι δουλειά κάνουν, τονίζω όμως πως αναφέρομαι στην πρώτη ματιά.Επίσης το News που είναι μέσα στο FORUM θα το προτιμούσα με

δικό του κουμπάκι μαζί με τα υπόλοιπα στη μπάρα.

β) Ελληνικά! στους τίτλους για το κάθε θέμα! π.χ οχι μόνο Mobos, αλλά "Mobos - Μητρικές" και όχι απλά VGA, αλλά "VGA - Κάρτες γραφικών"... και πάει λέγοντας.

Ξέρω πως περιγράφει κάτω απο τον τίτλο στα ελληνικά το περιεχόμενο του κάθε θέματος όμως για έναν νέο χρήστη-μέλος που δεν έχει εξοικιωθεί με το forum ή δεν τα πάει τόσο καλά με τα αγγλικά ή τις

ορολογίες της τεχνολογίας των pc, είναι κουραστικό να διαβάζει ένα-ένα όλους τους υπότιτλους για να βρεί το θέμα που τον ενδιαφέρει.

γ) Λίγο περισσότερο κενό ανάμεσα στα θέματα στο Forum section και ίσως και κάποια μικρή εικόνα δίπλα απο το τίτλο, αντί αυτής που έχει τώρα.Όπως είναι στο Reviews section για παράδειγμα, αντί για την

εικόνα της μάρκας του Hardware που αναφέρεται το review, μπορεί π.χ να έχει μια μικρή εικόνα του Hwbox([ATTACH]6695[/ATTACH]) στο τίτλο του θέματος που θα αντικαταστήσει τη σελίδα με το λουκετάκι.Μου είναι πολύ πιο ευχάριστο

σαν εικόνα η σελιδά που βγάζει όταν πατάω το REVIEW κουμπάκι, παρά όταν πατάω το FORUM.To FORUM με κουράζει στο μάτι.Τα έχει λίγο στριμωγμένα μου φαίνεται και δε μου είναι τόσο ευχάριστο και ξεκούραστο

όσο η σελίδα του REVIEW ή η κεντρική σελίδα.

δ) Για το χρώμα τώρα, το Theme είναι κουκλί και πολύ πρωτότυπο, ίσως όμως να ήταν καλύτερο κάτι σε ποιο ανοιχτό για να είναι λίγο πιο ξεκούραστο στο μάτι και αυτό.

Αυτά σχετικά με την εμφάνιση.

Στα ενδότερα τώρα...

α) Θα ήθελα να δω like/dislike buttons.Όχι απαραίτητα το dislike.Αν δε συμφωνείς με κάτι απλά το αγνοείς ή ακόμα καλύτερα δίνεις τη δική σου απάντηση postάρωντας με quote την αποψή σου με επιχειρηματα

(ακόμα καλύτερο απο το dislike button).Αν όμως κάποιος θέλει να συμφωνήσει με κάποιον χωρίς να επαναλαμβάνεται ή να δείξει πως είναι χρήσιμο κάποιο post, ένα like button νομίζω είναι απαραίτητο.

β) Spoilers για off topics και πολλές εικόνες η άλλα multimedia αρχεία που μπορεί να τρενάρουν τους browsers σε μερικά pc.Δεν έχουμε όλοι τούμπανα O/C σαν τα δικά σας! :gizmo:

Σχετικά με το Hardware που κυκλοφορεί στο site

α) Θα μου άρεσε να υπήρχε ένα συγκριτικό(κάτι σαν βάση δεδομένων) για όσα προιόντα έχετε κάνει review και όχι μόνο.

π.χ να υπήρχε μία βάση δεδομένων-ένας πίνακας για τις κάρτες γραφικών όπου θα αναφέρονται τα χαρακτηριστικά και οι επιδόσεις τις κάθε κάρτας όσο πιο αναλυτικά γίνεται για γρήγορη και εύκολη σύγκριση

μεταξύ τους.Το ίδιο ισχύει για τις ψύκτρες, τους επεξεργαστές, κλπ κλπ.Όχι μόνο πράγματα για high-end συστήματα αλλά γενικότερα για όσα περισσότερα είναι δυνατόν.

Επίσης να δημιουργηθεί ένα θέμα(εκτός και αν ήδη υπάρχει) όπου μπορεί ο καθένας να ποστάρει την άποψη του σχετικά με αλλαγές στο site όποια στιγμή θέλησει.

Αυτά από μένα για την ώρα.Ίσως να ξεχνάω και μερικά που θα μπορέσω να συμπληρώσω στο ανάλογο θέμα που θα φτιαχτεί(εκτός και αν ήδη υπάρχει).

Καλά να έιμαστε όλοι και του χρόνου εδώ, και ακόμα περισσότεροι για τον επόμενο διαγωνισμό!

HwBox_icon.jpg

HwBox_icon.jpg.747ec895ddd5a15b438da864c

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Καταρχήν συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό :drinks:, ήταν πολύ ενδιαφέρον! (μάθαμε και κάτι πράγματα παραπάνω :read:)

Για την σελίδα πιστεύω θα ήταν ωραίο να μπουν:

Tutorials για oc,

Προτάσεις για συνθέσεις pc κάθε τόσο (ανά μήνα η δίμηνο) με τα ποιο συμφέρον και value for money κομμάτια, extreme pc κτλπ...

Συχνότερα giveaways,

Και τέλος περισσότερα reviews.

αυτά

Καλή μας τύχη με τα δώρα...

:evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το διαγωνισμό, παρόλο το μεγάλο χρονικό διάστημα που κράτησε είχε πολύ ενδιαφέρον, κάθε μέρα και μία καινούργια πρόκληση.

Το HWBOX σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό και χάρη στο ενδιαφέρον που δείχνετε γίνετε συνεχώς καλύτερο, υπάρχουν βέβαια και ορισμένες λεπτομέρειες που χρειάζονται βελτίωση

1. Περισσότερα reviews όπως προείπαν και άλλοι επίσης και κανένα video καλής ποιότητας από τις παρουσιάσεις και τις δοκιμές.

2. Smartphones, tablets ξεχωριστές κατηγορίες (ίσως ξεφεύγει από τους προσανατολισμούς σας αλλά συνεχώς μπαίνουν όλο και ποιο δυναμικά στη ζωή μας.)

3. Λίγο περισσότερο προσοχή σε ορισμένα θέματα στα αρχικά post ώστε να δίνονται ολοκληρωμένες πληροφορίες και να κατανοεί ακόμα και ο ποιο αδαής το θέμα π.χ. msi moa που ήταν και ερώτηση στο διαγωνισμό, έγιναν τα μάτια μας σαν γερμανικά προβόλια μέχρι να βρούμε το πώς και το γιατί.

Συγχαρητήρια και πάλι για την εξαιρετική δουλεία που κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

μπορει ο διαγωνισμος να ηταν δυσκολος,να τον ειχα παρει πολυ στα σοβαρα αλλα περασα πολυ ωραια ψαχνοντας τις απαντησεις και η αγωνια του αν εχω απαντησει σωστα/λαθος με ιντριγκαρε.συγχαρητηρια σε οσους σκεφτηκαν τις ερωτησεις,παιδευτικαν για να μας εξασφαλησουν τα δωρα,σπαταλησαν τον χρονο τους για να δουν ολες τις απαντησεις μας!

παμε τωρα στην σημερινη ερωτηση σας...

πρωτο πραγμα που θα ηθελα ειναι να αλλαξει λιγο η εμφανιση του site,χωρις να χαλασει το μαυρο φοντο και να βαρυνει πολυ.

δευτερο ειναι να μπει spoiler στα ποστς

τριτο διαγωνισμοι benchmarks οπως το lowclock challange ας πουμε που θα τρεχουν ολη την χρονια με επαθλο κατι ξεχωριστο στο φορουμ,ας πουμε να φαινεται το ονομα με διαφορετικο χρωμα ή κατι τετοιο.

τεταρτον θα ηθελα βεβαια περισσοτερα events με αζωτα κλπ μιας και μονος μου ειναι αδυνατον αυτη την στιγμη να ασχολιθω αλλα επειδη ξερω ποσο δυσκολη ειναι η οργανωση αυτων ειναι πολυ θεωρητικο αυτο που λεω

πεμπτον και τελευταιο θελω να μην χαλασει η παρεα εδω μεσα,να μπορεις να εχεις καποιους οι οποιοι ειναι και μαμω τα παιδια να συνομιλησεις για το hobby σου και να ξερεις οτι μπορεις να βασιστεις πανω του για βοηθεια.

οι χριστουγεννιατικοι διαγωνισμοι των forums εχουν γινει πια το πρωτο πραγμα που περιμενω τα χριστουγεννα και ελπιζω να εχουμε και του χρονου τετοια εποχη αλλα και μεσα στην χρονια διαγωνισμους σε ενα 2012 που θα παει καλυτερα για ολους

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει το box οπως ειναι, τα παιδια στις ειδησεις και τα reviews κανουν καταπληκτικη δουλεια και η ποιοτητα εχει ανεβει παρα πολυ. Περιθωρια βελτιωσης παντα υπαρχουν φυσικα και καποιες ιδεες απο αυτες που εχουν αναφερει τα παιδια ισως να ειναι ευκολα πραγματοποιησημες.

Επισης αλλο ενα πραγμα που μου αρεσει ειναι το χαλαρο και παρε'ι'στικο κλιμα που υπαρχει, που σε κανει να νιωθεις ανετα με ανθρωπους που δεν τους εχεις δει ποτε και παρολα αυτα νομιζεις οτι τους ξερεις χρονια.

Απο την μερια μου θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια που τρεχουν το box, οχι μονο για τον (τους) διαγωνισμους που κανουν αλλα και για την υπομονη να με ανεχονται με τις παραξενιες και τις ιδιοτροπιες μου και να ζητησω συγνωμη αν καμια φορα ξεφυγα.

Τι μου εχει λειψει? Αυτο που μου εχει λειψει ειναι κατι σαν τα 3D Cheapazchips Challenges που καναμε κατα καιρους, το τελευταιο αν θυμαμαι καλα ηταν πριν απο εναμιση χρονο.

Αλλα αυτο που μου εχει λειψει πραγματικα ολα αυτα τα χρονια ειναι που δεν καταφερα ποτε να ελθω να σας γνωρισω απο κοντα (ειμαι κοντα σας σχεδον απο την αρχη του φορουμ ασχετα αν για αρκετο καιρο απλα εμπαινα και διαβαζα και μετα εγινα μελος.:))

Να ειστε ολοι καλα.:D

PS. Αρκετοι οπως διαβασα θελουν overclocking guides... επειδη μια φορα το δοκιμασα με το socket 775 εχω να πω οτι δεν ειναι ευκολο, oχι μονο επειδη τα sockets, ειδικα της Intel αλλαζουν αρκετα συχνα, αλλα και γιατι ειναι ευαισθητο θεμα. Παντα ειχα το αγχος παρολο το disclaimer*:P μηπως μια μερα καποιος γυρισει και μου πει "ρε φιλε εκανα αυτα που εγραψες και εκαψα τον επεξεργαστη/την μητρικη μου, τωρα τι κανω?". Φυσικα εμενα δεν μου πεφτει λογος, απλα προσπαθησα να δωσω μια εξηγηση γιατι δεν υπαρχουν αρκετοι overclocking guides.

* Το ειχα αντιγραψει απο εναν τυπο στα Asus forums και μου φανηκε αρκετα αστειο γι'αυτο το παραθετω.:D

"Is this stuff dangerous...Hell Yes! It can crash your computer, maybe even make flames shoot out of it, and at the very least make you the laughingstock of your neighborhood. I neither endorse, concur, verify, nor recommend any of the non sence I have posted above. Help and support is NOT available. Do not respond with questions about how to fix the problems this will cause. Use at your own risk." 098.gif

stealth

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως στο box αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι το παρειστικο υφος και ο χαβαλες αναμεσα στα μελη , και ειναι κατι που σιγουρα δεν θα ηθελα να δω να αλλαζει . Στο τι θα ηθελα να γινει παλι , εχω μερικες σκεψεις . Καταρχας , να οργανωσουμε την overclcocking κοινοτητα με events , διαγωνσιμους και τα λοιπα , ωστε να ξανα αναπτυχθει σε φιλικα παντα επιπεδα ο ανταγωνισμος που θα μας σπρωξει ακομα πιο μεσα . Επιπλεον , κατι μικρο , ανεβαστε πια αυτο το οριο των 100 pm , δεν φτανουν =[

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια πρωτα απ'ολα για τον διαγωνισμό.

Προσωπικά θα ήθελα περισσοτερα reviews, section για κινητά , overclocking results/settings database με συνδυασμούς cpu/mb κυριως, καθως και overclocking tutorials. Τέλος πολλοι διαγωνισμοί για το 2012!

Αυτα απο εμένα.Πολλα μπράβο και παλι για την πολυ καλή προσπάθεια

Link to comment
Share on other sites

Ενα μπραβο και απο εμενα για τον διαγωνισμο.

Αυτο που θα ηθελα εγω ειναι να εχουμε περισσοτερο χωρο για τα αρχεια που ανεβαζουμε και τα ορια για καθε τυπο αρχειου να μεγαλωσουν λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδια για το site αλλα και για τον διαγωνισμο.

Προσωπικα αυτο που θα ηθελα εγω περισσοτερο να βλεπω ειναι περα απο τα reviews,το site να κινηθει επανω στο overclocking απο την στιγμη που υπαρχει η γνωση.Θα ειναι σαν βαση αυτο και θα προσφερει βοηθεια στα μελη αλλα με απλους και κατανοητους ορους χωρις εξωτικα συστηματα ψυξης ετσι ωστε να αποκτήσει το Site ακομη περισσοτερα ενεργα μελη.

Δεν ξερω εαν με πιανετε τι θελω να πω αλλα πιστευω οτι γινομαι κατανοητος.

Ας πουμε να εχει καποια sticky για καυτα θεματα οπως πχ το πως να ξεκλειδωσει καποιος μια 6950 σε μια 6970 καθως και περα απο το οδηγο και ποιες καρτες ειναι αυτες που θα ξεκλειδωνουν.κατι τετοιο με απλα και κατανοητα πραγματα,οχι προσωπικα για εμενα αλλα για καποιο νεο μελος που ας πουμε δεν ξερει τι ειναι το cascade.

Αυτα υπαρχουν ολα μεσα στο Site φυσικα αλλα θελει πολυ ψαξιμο.

Θα ηθελα πιο πολλα modding πραγματα.δηλαδη πως να βελριωσει καποιος το airflow του κουτιου του ας πουμε χωρις ομως να παει να σκασει 20 euros για noctua ανεμιστηρες.

Με λιγα λογια αυτο που λεω ειναι οτι θα ηθελα να δω ενα πιο value for money και ταυτοχρονα απλο και κατανοητο site με πολλα databases.

Η γνωση οπως ξαναειπα υπαρχει και μαλιστα σε πολυ μεγαλο βαθμο απο καποια παιδια εδω μεσα.Απλα πρεπει να βγει λιγο προς τα εξω σε πιο κατανοητο βαθμο.

Ξαναλεω οχι προσωπικα για εμενα αλλα για τον περισσοτερο κοσμο εκει εξω.

Το site και την δουλεια που γινεται εδω μεσα θα τα χαρακτηριζα σαν ενα ακατεργαστο διαμαντι που πηγαινει προς την σωστη κατευθυνση.αλλα κακα τα ψεμματα μιας και πλεον θεωρω τον εαυτο μου μερος αυτου του site,θελει περισσοτερη κινητικοτητα και κοσμο.

Πιστευω να καταλαβαίνετε τον τροπο που το λεω και το υφος που εχω.

Εγω προσωπικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

Και παλι συγχαρητήρια παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω περισσότερο κόσμο, άρα και περισσότερες συζητήσεις, περισσότερα reviews, περισσότερους διαγωνισμούς, περισσότερο hardware!

Πολύ καλό site, μπαίνω χρόνια και αυτό που μου τράβηξε το ενδιαφέρον είναι το overclocking, μιας και το site εκεί δίνει πολύ βάρος. Μου αρέσει πάρα πολύ που εδώ μέσα γράφουν όλοι οι θρύλοι του ελληνικού overclocking, μα πάνω από όλα, η τρελοπαρέα που χτενίζει κάθε thread και βοηθάει με όλη την καρδιά της.

Hwbox and only!

Συγχαρητήρια παιδια για το site αλλα και για τον διαγωνισμο.

Προσωπικα αυτο που θα ηθελα εγω περισσοτερο να βλεπω ειναι περα απο τα reviews,το site να κινηθει επανω στο overclocking απο την στιγμη που υπαρχει η γνωση.Θα ειναι σαν βαση αυτο και θα προσφερει βοηθεια στα μελη αλλα με απλους και κατανοητους ορους χωρις εξωτικα συστηματα ψυξης ετσι ωστε να αποκτήσει το Site ακομη περισσοτερα ενεργα μελη.

Δεν ξερω εαν με πιανετε τι θελω να πω αλλα πιστευω οτι γινομαι κατανοητος.

Ας πουμε να εχει καποια sticky για καυτα θεματα οπως πχ το πως να ξεκλειδωσει καποιος μια 6950 σε μια 6970 καθως και περα απο το οδηγο και ποιες καρτες ειναι αυτες που θα ξεκλειδωνουν.κατι τετοιο με απλα και κατανοητα πραγματα,οχι προσωπικα για εμενα αλλα για καποιο νεο μελος που ας πουμε δεν ξερει τι ειναι το cascade.

Αυτα υπαρχουν ολα μεσα στο Site φυσικα αλλα θελει πολυ ψαξιμο.

Θα ηθελα πιο πολλα modding πραγματα.δηλαδη πως να βελριωσει καποιος το airflow του κουτιου του ας πουμε χωρις ομως να παει να σκασει 20 euros για noctua ανεμιστηρες.

Με λιγα λογια αυτο που λεω ειναι οτι θα ηθελα να δω ενα πιο value for money και ταυτοχρονα απλο και κατανοητο site με πολλα databases.

Η γνωση οπως ξαναειπα υπαρχει και μαλιστα σε πολυ μεγαλο βαθμο απο καποια παιδια εδω μεσα.Απλα πρεπει να βγει λιγο προς τα εξω σε πιο κατανοητο βαθμο.

Και παλι συγχαρητήρια παιδια.

Θα έρθουν και αυτά πιστεύω. ;)

Edited by Samaritan
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα περισσότερους οδηγούς και reviews όπως γράφουν οι περισσότεροι

ακόμα θα ήταν πολύ χρήσιμα συγκριτικά σε διάφορες κατηγορίες κυρίως με βάση το κόστος

πχ συγκριτικά midrange καρτών γραφικών, ssd ως 150?, low end cpu ( ως 100?) κτλ

γενικότερα θα ήταν αρκετά χρήσιμα και νομίζω ότι χρειάζονται περισσότερο λόγω και της γενικότερης οικονομικής κατάστασης, review στις πιο οικονομικές κατηγορίες και σε αυτές που υπάρχει το μεγαλύτερο value for money

τέλος και μεγαλύτερη κάλυψη σε tablet και τα συναφή…

καλή χρονιά και συγχαρητήρια για το διαγωνισμό!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό και καλή τύχη στους συμμετέχοντες.

Λίγα περισσότερα reviews να είχε αλλά και όπως είναι τώρα το site είναι καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα νομιζω οτι ειναι πληρης το φορουμ απο τεχνικης πλευρας.Κατι το οποιο εκτιμαω ειναι το οτι δεν ειναι ενας "δηθεν" χωρος με και καλα "διανοουμενους" που το παιζουν πανεπιστημονες οπως για παραδειγμα συμβαινει σε αλλα φορουμ. Γιαυτο και παρεμεινα εξαλλου :hehe::hehe::hehe:

Kατι το ποιο θα ηταν ωραιο να γινει στο 2012 ειναι ενα event με τιποτα κοπελες οπως η παρακατω :hehe:

74228_1278574227_123_91lo%281%29.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό ! Πολύ καλός! Δυστηχώς έφτασε στο τέλος του! Προσωπικά αν και έμπαινα αραιά, ο διαγωνισμός με έκανε αυτό το μήνα, να ανοίγω πρώτο στο μπρόουζερ το μποξ!! Έχω να κολλήσω έτσι από τότε που έπαιζα Ικάριαμ :Ρ

Όσων αφορούν τώρα το φορουμ. πιστεύω χρειάζεται μια αναβαθμισούλα.

@Ως προς τη διαμόρφωση:

-πρώτο και κυριο η αναζήτηση. Κατά τη διαρκεια του διαγωνισμού αντιμετοπισαμε αρκετά προβληματάκια αρχής γενομένης με τα ποσταρίσματα του George O/C που η αναζήτηση δε χωρούσε τα ποσταρισματα του :ρ

- Θα μου άρεσε να δω πεδίο Chat για πιο άμεσες απαντησεις σε γρήγορα ζητήματα :)

- Επίσης αν αυτό είναι δυνατόν μια σεκτιον για Downloads ώστε προγράμματα που θα προσφέρονται από εταιρίες στο φόρουμ να μπορούν να τα χρησιμοποιούν και οι χρηστες κατεβαζοντάς τα από εδω ( μιλάω σαν κλασσικος ελληνας τζαμπατζης :Ρ )

@Ως προς το περιεχόμενο:

- Σίγουρα θα ήθελα να δω ριβιους και τουτοριαλς για Ο/C ώστε οι Νεοι O/cers να μπαίνουν πιο ομαλα στο χώρο :)

- Με τα ριβιούς κανετε πολύ καλη δουλεια και νομίζω ότι οι writers αφιερώνουν πολύ χρόνο ώστε να βγάλουν τέτοιο αποτέλεσμα. Ίσως λίγοι ακόμη reviewers να χρειάζονται .

Τέλος συγχαρητήρια σε όλους όσους ασχολήθηκαν με τον διαγωνισμό και κατάφεραν να το φτασουν στο τέλος του μέσα σε όμορφο κλίμα .. Και του χρόνου !

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλο το HWBOX για τον υπέροχο Xριστουγεννιάτικο διαγωνισμό που οργάνωσε και που περάσαμε υπέροχα όλες αυτές τις μέρες.

Τώρα αυτό που θέλω από το hwbox είναι να έχει πιο πολλά reviews αυτό μόνο, όλα τα άλλα για μένα είναι ok :righton: .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να δώσω συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό και για την πολλή δουλειά που ρίξατε όλον αυτό τον καιρό ώστε να έρθει σε πέρας.

Σχετικά με το box τώρα.Είναι το αγαπημένο μου site και αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι το παρεΐστικο κλίμα και το πάθος και η διάθεση όλων να βοηθήσουν.

Θα ήθελα όσο το δυνατόν περισσότερα reviews(όλοι τα λατρεύουμε εξάλλου)!

Επίσης θα ήθελα περισσότερα guides για overclock και benchmarks.

Εννοείται πως θα ήθελα περισσοτερους διαγωνισμούς με benchmarks και δοκιμασίες που τόσο μας πωρώνουν. :D

Αυτό που ίσως όμως θα ήθελα περισσότερο απ' όλα είναι να διοργανώσουμε συναντήσεις όπου θα μπορούμε να γνωριζόμαστε! Και ίσως όχι μονο στην Aθήνα αλλα και σε αλλα μέρη της Ελλάδας ώστε να μπορούμε να πάρουμε περισσότεροι μέρος και να γνωρίστουμε από κοντά.

Για το site αυτό κάθ' αυτό ένα κουμπί like νομίζω πως είναι το μονο που του λείπει!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ίσως όμως θα ήθελα περισσότερο απ' όλα είναι να διοργανώσουμε συναντήσεις όπου θα μπορούμε να γνωριζόμαστε! Και ίσως όχι μονο στην Aθήνα αλλα και σε αλλα μέρη της Ελλάδας ώστε να μπορούμε να πάρουμε περισσότεροι μέρος και να γνωρίστουμε από κοντά.

Λίγο δύσκολο το τελευταίο, αλλά και εγώ το εύχομαι. Μακάρι... :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ.θα ηθελα ποιο πολυ να εχει θεματα για παιχνιδια υπολογιστη αλλα και για κονσολες.και περισσοτερa review.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now