mortisboy

Au Revoir - 27η Δοκιμασία: See Ya 'Round

Recommended Posts

Καταρχάς συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό. Κύλησε πολύ καλά πιστεύω και μας κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον. Τώρα τι θα ήθελα να δω στο box...

Πιστεύω πως θα έπρεπε να λυθούν κάποια bugs που έχει το forum, όπως ότι δεν φαίνεται το πότε γίνεται edit κάποιο ποστ, ότι στις πωλήσεις γράφει ότι δεν έχετε το δικαίωμα να μπείτε σε αυτό το forum, ότι κάποιες φορές δεν φαίνονται το κατάλληλο είκονίδιο στα threads που έχουν νέα μυνήματα κλπ. Λίγο πολύ τα ξέρουμε όλοι...

Επίσης θα ήθελα να δω εκτός από τα reviews και κάποια τεχνικά άρθρα, πχ tutorials για extreme overclocking, software tweaking κλπ.

Δεν θα πω το κλασσικό, πολλούς διαγωνισμούς με πολλά δώρα. Πιστεύω ότι σε αυτό, το forum είναι σε πολύ καλό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω και 'γω με την σειρά μου όλη την παρέα του Κουτιού.

Ο διαγωνισμός αυτός σε μία ωρίτσα τελειώνει και έρχεται η ώρα απολογισμού...

Τόσα άτομα ασχολήθηκαν βρίσκοντας ερωτήσεις καθημερινά για έναν ολόκληρο μήνα, τόσα mail που έπρεπε να διαβαστούν και άλλα τόσα σχόλια/διευκρινήσεις.

Πάντα όμως στο πλευρό του τρελαμένου Boxίτη που απορούσε με τις ερωτήσεις που αντίκριζε καθημερινά μπροστά του.

Και όλα αυτά γιατί υποψήφιε νεαρέ overclockα?

Για την φουκαριάρα την μάνα τους, για να γίνουν εκείνοι οι σύγχρονοι Άγιοι Βασίληδες μιας και η κυβέρνηση βάλθηκε να τον εξοντώσει και μαζί του την ελπίδα όλων μας πως η φετινή χρονιά θα μας ανταμείψει στο τέλος με ένα δώρο στο άθλημα που όλοι μας στην παρέα του Κουτιού αγαπάμε!

Εξαιρούνται οι γνωστοί-άγνωστοι που ζητούσαν κατάθεση σε λογαριασμό Paypal ή κάποιας συμβεβλημένης τράπεζας, δωροδοκία με μελομακάρονα και λοιπά απεριτίφ, κρητικά κεράσματα, μπουγάτσες κτλπ. Όλα τα στοιχεία είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμα εφόσον ζητηθούν!

Αυτά όμως είναι εξαιρέσεις και ανήκουν ήδη στο παρελθόν. Ο καινούργιος χρόνος τα άφησε πίσω του, μένοντας σε εμάς η γλυκιά ανάμνηση του διαγωνισμού και η χαρά της συμμετοχής!

Όσον αφορά τώρα το τι βελτιώσεις/αλλαγές μπορούν να γίνουν, θα ήθελα να επισημάνω τις εξής:

1) Αλλαγή του τρόπου εμφάνισης των φωτογραφιών στα review (είναι πολύ αργό και καθόλου πρακτικό)

2) Video Reviews

3) Γλωσσάρι Overclocking για αρχάριους

4) Bench Database με CPU, GPU, Ψύκτρες κτλπ

5) Προτεινόμενες συνθέσεις PC (PC Rig) που θα ανανεώνονται τακτικά

6) Δυνατότητα login από κάθε σελίδα όπου θα εμφανίζεται μόνιμα πάνω δεξιά

Αλλά πάνω απ' όλα να διατηρηθεί αυτό το χαβαλετζίδικο κλίμα, το γνωστό παρεάκι με το απίστευτο μεράκι, σε σημείο απόλυτου καψίματος θα έλεγα (ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε), όπου θα αναδείξουν την Ελληνική Overclocking Κοινότητα και τον χαβαλέ πάνω απ' όλα που προσφέρει το άθλημα αυτό!

Και του χρόνου παιδιά με έναν ακόμα Χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό!

Καλή επιτυχία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια για το αξαιρετικά εφευρετικό διαγωνισμό.

Προσωπικά δεν θα ήθελα να αλλάξεί κάτι ιδιαίτερο στο φόρουμ, μιας και είμαι της άποψης, ότι όταν κάτι δουλεύει καλά, άστο να δουλεύει.

Σας εύχομαι πρώτα να κρατήσετε το επίπεδο εκεί που είναι, και αν μπορείτε, να το πάτε ακόμα ψηλότερα.

Κάποια bugs που υπάρχουν -που τα περισσότερα τα διάβασα στις προηγούμενες απαντήσεις, όχι ότι τα είχα παρατηρήσει- καλό είναι να φτιαχτούν. Παραπάνω reviews καλό είναι να υπάρχουν, αρκεί βέβαια, να είναι στο επίπεδο των υπαρχόντων. Αλλιώς, λίγα και καλά.

Καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας πω κι εγω τα θελω μου:

1)Θα ηθελα extensive reviews. Reviews απολαυστικα με πολυ οπτικο υλικο και πολλες μετρησεις. Ξερω οτι αυτο θα μειωσει τον αριθμο των reviews αλλα ουκ εν τω πολλω το ευ.

2)Μια ανακαινιση θα ητονε ωραια. Καινουργιοι καναπεδες, κουρτινες κλπ. Νεα χρωματα, μια ανανεωση βρε αδερφε. Μπορει να ειναι επειδη βαριεμαι ευκολα, αλλα αυτο το γκριζακι has gotten old.

3) Η αληθεια ειναι οτι με o/c δεν πολυασχολουμαι, αλλα σε κανα χαβαλετζιδικο διαγωνισμο "bench what you've got", μπορει και να συμμετειχα οπως και αλλοι πιστευω. Μπορει και να προκυψει και κανα νεο ταλεντο απο αυτο, που τωρα δεν benchαρει γιατι δεν εχει τα μεσα να αντικαταστησει οτι του χαλασει, αλλα ειναι καλος στο tweaking (υποθετικα μιλαω, δεν ειμαι εγω αυτος).

Δεν εχω κατι αλλο κατα νου, οποτε αυτο ειναι ολο κι ολο το πονημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...Εγώ αυτό που θα ήθελα βασικά είναι να δημιουργηθεί ένα thread (?) μέσω του οποίου θα μας ενημερώνετε - εβδομαδιαίως - για τυχών bargains σε hardware πο θα υποπέσουν πιθανώς στην αντίληψή σας...Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φόρουμ αυτό υπάρχουν και άτομα που δεν ασχολούντε με το o/c αλλά τους αρέσει και η παρέα και η ενημέρωση για την τεχνολογία..δεν ξέρω πραγματικά πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει το φόρουμ..είναι ήδη το καλύτερο στο είδος του γιατί ούτε χημαδιό είναι ούτε τόπος για εξυπηρέτηση συμφερόντων..ωραίο θα ήταν πιστεύω να οργανώνεται που κ που μια συνάντηση ώστε να αποκτάει ακόμα περισσότερη προσωπικότητα το φόρουμ μας!!Η λειτουργία του ως τώρα είνα ιάψογη και μακάρι να συνεχίσει έτσι και στο 12(που θα συνεχίσει γιαπ ολλά χρόνια ακόμα)!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now