costasx13

ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑ Dominator GT

Recommended Posts

ΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΝΗΜΕΣ ΣΕ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ Η ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΝΗΜΕΣ ΜΕ ΠΑΡΟΜΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ.

CMT16GX3M4X2133C9 Dominator? GT with DHX Pro Connector ? 1.5V 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit (CMT16GX3M4X2133C9)

ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 8GB ΚΑΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΣΤΑ 2000MHz.

Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ASUS Crosshair V Formula ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ Ο AMD FX 8150.

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 300 ?.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, προς τι τα κεφαλαία και ο αλληλοσπαραγμός :)

Κατά τα άλλα, αν δεν ασχοληθείς ΕΝΤΑΤΙΚΑ με benching, τότε μπορώ να σου προτείνω πιο ευφάνταστους τρόπους να κάψεις 300?. Γιατί για διαφορές από ένα settάκι του 50ευρου, δεν θα δεις αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σε βρήκαμε costasx13 !

Πρώτα απ'όλα θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά γράμματα γιατί με CAPS είναι σαν να φωνάζεις και επιπλέον είναι δυσανάγνωστα !

Δέυτερον, γιατί δεν αγοράζεις τις μνήμες απευθείας απο Corsair ?

Τρίτον, θέλεις για κάποιον συγκεκριμένο λόγο αυτές τις μνήμες ?

Τέταρτον , εάν δεν τις θέλεις για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, υπάρχουν όπως γραφουν και παραπάνω μνήμες φθηνότερες παρόμοιων χαρακτηριστικών !

Αναμένουμε τις απαντήσεις σου :T:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολλή για την άμεση ανταπόδοση και απαντήσεις σας με ενδιαφέρει το OC και ασχολούμαι πάρα πολλή ερασιτεχνικά με ενδιαφέρει πάρα πολλή το Design στο μηχάνημα όλη η σύνθεση του μηχανήματος θα αποτελείτε από.

CASE Corsair Obsidian 800D

PSU Corsair AX1200

M/B Asus Crosshair V Formula

CPU AMD FX 8150

RAM ???

VGA ASUS Radeon HD 6990 4 GB

HDD Corsair Force Series GT SSD 120GB

ODD LG GGW-H20L Blu Ray Writer

Αν γίνετε θα της παραγγέλλω και απέξω το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω ξαναπαραγγίλη από έξω και δεν ξέρω την διαδικασία και πως γίνετε. Αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω επειδή παραπίσω θέλω να κάνω όλο το μηχάνημα με water cooler.

Link to comment
Share on other sites

Πάω πάσο εάν τα θέλεις για όλα τα παραπάνω ! Εσύ στο κάτω κάτω θα πληρώσεις και όχι εγώ :D:T:

291? + Μεταφορικά απο Αγγλία είσαι ικανοποιημένος ?

http://www.amazon.co.uk/dp/B006507QXS/ref=asc_df_B006507QXS6057983?smid=A3P5ROKL5A1OLE&tag=pr-electronics-21&linkCode=asn&creative=22206&creativeASIN=B006507QXS

Βασικά κοίτα τι θα κάνεις :

1. Ισοτιμία XE - The World's Favorite Currency and Foreign Exchange Site

2. Site για σύγκριση τιμών σε Γερμανία (που κυρίως πάιζουν οι χαμηλότερες τιμές ) Geizhals.at ?sterreich

3. Site για σύγκριση τιμών σε Αγγλία Compare Prices - Find Best UK Deals when shopping Online - PriceRunner UK

Ρίχνε και ένα βλέφαρο στο Σύγκριση τιμων σε πάνω απο 630 online καταστήματα! | Skroutz.gr εάν βρίκσεις κάτι (πέτα μέσα τα Part number).

Αλλά επειδή σε έιδα για (με την καλή έννοια) κολλημένο με την Corsair που σίγουρα θα βρείς καλύτερες τιμές έξω, σου έδωσα και τα ξένα site.

Το να παραγγειλεις δεν είναι τίποτα.

Κάνεις register, βάζεις πιστωτική, σου έρχονται....πληρώνεις πιστωτική :P

Ώπου χρειαστείς βοήθεια, σφύρα μας κλέφτικα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας πρώτον ναι είμαι λίγο κολλημένος με την Corsair αλλά δεν θα έλεγα όχι και σε ένα σετ G.Skill αν καταφέρω να γλυτώσω και χρήματα γιατί όχι το θέμα είναι ότι μπήκα στο site της G.Skill και τα περισσότερα σετάκια ήταν για intel και εδώ έρχεται το ερώτημα αν έβαζα ένα σετ όπως ανέφερε ο φίλος ** GEORGE ** το G-SKILL 16GB KIT DDR3-2133 F3-17000CL11Q-16GBXL θα έχω πρόβλημα στο μηχάνημα θα δουλεύει σωστά θα είναι σταθερό. Θέλω να καταφέρω να έχω καλές επιδόσεις στο μηχάνημα δεν ξέρω αν έχει διαφορά απόδοσης ένα σετ τον 8GB με σχέση ένα σετ τον 16GB και ένα τελευταίο αν πάρω μνήμες που δουλεύουν στα 1866MHz θα μπορώ να της ανεβάσω σε συχνότητα λειτουργίας με παραπάνω τάση η θα έχω θέμα. Και πιστωτική για να παραγγίλω από εξωτερικό δεν έχω υπάρχει άλλος τρόπος απλός ρωτάω επειδή θα με ενδιέφερε για παραπίσω και γενικός να μπορώ στο μέλλον να πάρω κάτι απέξω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, για να παραγγείλεις απ'έξω χρειάζεσαι πιστωτική κάρτα.

Εάν φοβάσαι να την χρησιμοποιείς για συναλλαγές, πάρε μια χρεωστική που θα την γεμίζεις

κάθε φορά πρίν αγοράσεις κάτι με το απαραίτητο ποσό και δεν μπορεί κανείς έστω και εάν συμβεί

μλκία να σου τραβήξει παραπάνω λεφτά !

Σε τράπεζα στην βγάζουν τσακ μπάμ αυτή την κάρτα !

Κάποια καταστήματα στέλνουν και με αντικαταβολή αλλά έιναι πολύ λίγα :(

Dominator GT 8GB Corsair Dominator GT with DHX Pro Connector and Airflow II Fan 4GB Dual Channel DDR3 Memory Kit | Skroutz.gr

Dominator GT 16GB Corsair Dominator GT with DHX Pro Connector 1.5V 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα costasx13 και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Εμπειρικά αν πάς για G.Skill καλύτερα να πάρεις την καινούρια σειρά RipjawsZ τα οπoία άσχετα που ειναι για X79 έχουν καλύτερη συμβατότητα με την AMD πλατφόρμα που έχεις και δεν το λέω τυχαία, συγκεκριμένα έχουν δοκιμαστεί αυτές και παίζουν άψογα κλοκάροντας πολύ καλά μάλιστα :T:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που ασχοληθήκαν τελικά αποφάσισα να παρραγγίλω της μνήμες που πρότεινε ο φίλος mortisboy πιστεύω να είναι καλή αγορά και να μην έχω κάπιο πρόβλημα ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now