George_o/c

Πότε πήρατε το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο και ποιο ήταν αυτό;

Recommended Posts

Αθάνατα τα 3310/3330! Εμένα το 3410 άντεξε ένα χρόνο (140? το είχαμε πάρει τότε) και μετά πήρα το 3330 του αδερφού μου, πήγαινα προς τα πίσω :D Μάλιστα το είχα με see through πρόσοψη.

Τα έχουμε φυλαγμένα, θα τα βγάλω φωτογραφία όποτε ξαναπάω Χανιά :D

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia το έχω ακόμα και δουλεύει τέλεια

Δεν θυμάμαι πιο ήταν το πρώτο μου Κινητο σίγουρα ήταν πριν το 388 τις Ericsson

Τα δυο καλύτερα κινητά που έχουν πέραση απο τα χέρια μου

Nokia 7110 πανέμορφο

Nokia 6310 1 εβδομάδα μπαταρία

Edited by tsan
Link to comment
Share on other sites

1 τηλέφωνο τα έσπαγε τότες... 133.000 δρχ μετρητά το είχα πάρει...

220px-Nokia_7110_open.png

και μετά από 8 μήνες το έδωσα και πήρα το παρακάτω...

196.000 δρχ από το Πλαίσιο... μέσα στους 10 πρώτους στη λίστα αναμονής.

ericsson_r380.jpg

Όταν εμείς είχαμε touch screen, οι άλλοι τρώγανε μπανάνες...

Link to comment
Share on other sites

I used to be a Nokia kid... but then I... took an HTC to my ear :P

Τι στο καλό θυμάστε ρε.

Εγω δεν θυμάμαι καλά καλά πότε πήρα το παραπροτελευταίο μου κινητό ( θυμάμαι σίγουρα ότι πέρασα 1-2 κινητά πριν πάω στο πρώτο μου Nokia :P )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι αναλυτικά όλα μου τα κινητά και πότε τα πήρα. Όπως σας είπα το πρώτο ήταν το 3410, το 2002.

Nokia-3410-01.jpg

Μετά που χάλασε το 3410 (Νοέμβρης του 2003 πρέπει να ήταν) είχα για κάμποσο καιρό το παλιό 3330 του αδερφού μου και μάλιστα με see through πρόσοψη - φωτογραφία της δεν βρίσκω στο γοογλε.

Nokia-3330-01.jpg

Λίγους μήνες μετά (αρχές του 04, νομίζω ήταν Φεβρουάριος), πήρα ένα Alcatel OT 331 με ~50? από Κωτσόβολο. Τότε ήταν που οι άλλοι είχαν τα Sharp GX20 και εγώ είχα το γλυκούλι Alcatel με πορτοκαλί οθόνη και πολυφωνικά ringtones WOW :hehe: Σε μπλε χρώμα ;)

al331_00.jpg

Ξεκινώντας την τρίτη Γυμνασίου (Σεπτέμβρης του 2004) πήρα το Siemens C65, συμπαθέστατο κινητάκι!

sic65_00.jpg

Έμεινα πολύ καιρό με αυτό, μέχρι που τον Ιούνιο του 2006 αγόρασα το Motorola V360. Τι κινητάρα χαχαχαχα HELLO MOTOOO :hehe:

motorola_v360_00.jpg

Από 'κει κι έπειτα άρχισα απλά να παίρνω το παλιό κινητό του αδερφού μου κάθε φορά που άλλαζε :P

Πρώτα ήρθε το K700i

sony-ericsson-k700i.jpg

Μετά ήρθε το W300

sonyericsson-w300-00.jpg

Και μετά το W810 το οποίο είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Δυστυχώς μου το πότισαν με τσικουδιά τον Σεπτέμβρη του 2010 και τα 'παιξε :(

sony-ericsson-w810-combo.jpg

Μετά έτρεξα στην συλλογή από κινητά που είχαμε σπίτι και πήρα αυτό το Nokia για να κάνω την δουλειά μου:

Nokia 2600

no2600_00.jpg

Μέχρι που μετά ήρθε το Nokia N82 - γαμηστερή κάμερα αυτό το κινητό!

nokia-n82-04.jpg

Και εδώ και αρκετό καιρό είμαι με ZTE Blade :hehe:

zte-blade-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6310 1 εβδομάδα μπαταρία

Πο πο το θυμάμαι αυτό. Ένας οικογενειακός φίλος μας έλεγε το άφηνε ακόμα και 8-9 μέρες χωρίς φόρτιση! Πολύ παλιά όμως, σίγουρα πριν το 2002.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως επειδή όπως είδες πέρασα από διάφορες εταιρείες, δεν ήταν τόσο δύσκολο. Αυτό που ήταν αρκετά περίεργα ήταν το Motorola φίλε... Ακόμα και το Siemens πιο γρήγορα το είχα μάθει.

Link to comment
Share on other sites

Από τα χέρια μου γενικώς έχουν περάσει αρκετά κινητά. Θα αναφέρω όμως μόνο αυτά που ήταν δικά μου και τα κράτησα για αρκετό διάστημα ή τα έχω ακόμα.

1o κινητό ήταν το Νοκια 3330 στα τελειώματα της 3η γυμνασίου. (δεν υπάρχει πια μιας και το έκανα βίδες)

nokia-3330.jpg

2ο κινητό ήταν το Siemens S45. Το είχα πάρει κανα 8 μηνο μετά το 3330. Μάλιστα αργότερα το flashαρα σε s45i (λειτουργεί ακόμα αλλά θέλει μπαταρία). Έτσι ξεκίνησε η αγάπη μου στα Siemens

5150856-prodam-siemens-s45-black-jen-za-299kc--1.jpg

Μετά με επιδότηση από το συμβόλαιο της μάνας μου πήρα το SL45i το οποίο λειτουργεί ακόμα!!

SiemensSL45i-6688i.jpg

Μετά χτύπησα το Siemens S55. Και αυτό υπάρχει αλλά του λείπει ένα κουμπί.

300px-Siemens_S55_with_IQP-500.jpg

Έπειτα ήρθε η ώρα του SX1... poυ επίσης λειτουργεί ακόμα και το έκανα με μαύρη αυθεντική πρόσοψη

img.php?id=27869

Μετά ήρθε το πρώτο WM phone.... MPX200... το είχα πάρει προσφορά από το 9volto στα 149?(μου το έκλεψαν :( )

motorola-mpx2002.jpg

Στα καπάκια ήρθε και το Δεύτερο WM phone, to Qtek 8310 από προσφορά του Eshop που το είχε στα 170? νομίζω. Το πούλησα

qtek_8310_00.jpg

Το επόμενο κινητό ήταν το Nokia N95. Η καλύτερη κάμερα που είχα ποτέ σε κινητό...

nokia-n95-screensavers-3.jpg

Μετά ήρθε το Samsung SGH-i900, κατα κόσμον Omnia το οποίο απλά το έκανα τράμπα με το N95. To καημένο το omniaκι λειτουργεί ακόμα και μάλιστα έχει περαστεί και android

samsung-omnia-combo-1.jpg

Last but not least, SE Xperia X10i. Μεγάλη οθόνη και ωραίο design. Τέλος :P

X10_large_US.jpg

Edited by AN7
Link to comment
Share on other sites

Γενικά κι εγω έχω πάρει πολλά κινητά και συνήθως ήταν η τελευτάια λέξη της τεχνολογίας. Πολλά απλώς μείναν αρκετό καιρό και αλλάχτηκαν ενώ άλλα είχαν λίγο πιο τραγική κατάληξη:P

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now