$@39@

Επιλογή Antivirus γνώμες

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες για να μην χαθεί στο ΟΤ έφτιαξα εδώ ένα θέμα. Θέλω λοιπόν να μου πείτε από εμπειρία ποιο antivirus μαζί με internet security θεωρείτε αξιόπιστο. Προυπόθεση να είναι ελαφρύ όπως το Avast για να το παίζει και σε παλιά ή πιο αδύναμα μηχανήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει να είναι ελεύθερο Βασίλη και επίσης ανέφερα μια σημαντική προυπόθεση. Να είναι ελαφρύ. :) Εάν ενοχλεί το Thread σβήστο.

Link to comment
Share on other sites

Avira Antivir (ή Avast) + Comodo Firewall. Δεν με έχουν προδώσει ποτέ, με τις ρυθμίσεις που τους έκανα βέβαια. :T:

To Comodo firewall τι λέει από θέμα ¨βάρους"? To avast το χρησιμοποιώ μόνο του βασικά.

Link to comment
Share on other sites

To Comodo firewall τι λέει από θέμα ¨βάρους"? To avast το χρησιμοποιώ μόνο του βασικά.

Δεν είναι καθόλου βαρύ. Ίσα ίσα. Βέβαια αν το ρυθμίσεις "αυστηρά" θα στα πρήζει με το παραμικρό. Για αυτό είναι καλό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όσοι χρησιμοποιείτε το Avast Ποια έκδοσή του έχετε? btw Ανέστη για το Karspesky έχω ακούσει επίσης καλά λόγια. Κάποια στιγμή θέλω αν το δοκιμάσω σε δικό μου μηχάνημα :T:

Link to comment
Share on other sites

Oσο ειχα το αβαστ το πισι μου ηταν πεντακαθαρο.Ετσι ελεγε το αβαστα τουλαχιστον.Και μολις εβαλα το AVG (BUSINESS EDITION) οχι το προ,μου βρηκε καμια 25αρια τρογιαν και μαλγουερς μεσα.

AVG Rules.Για εμενα τουλαχιστον....

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αγορασμένο Kaspersky Anti-Virus.

Οχι το internet security γιατί είναι βαρύ.

Ισως το καλυτερο που κυκλοφορει...

Τα <<μη αγορασμενα>> θελουν καθε 3 και λιγο "update"

Aπο τα free

Microsoft security essentials σε συνδυασμο με ενα antispy

οπως το SUPERAntiSpyware

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα να αγοράσεις ψηφίζω και εγώ Kaspersky Antivirus. :T:

BTW το καλύτερο antivirus για gamers, είναι το ESET, του οποίο έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια σχετικά με τις αποδόσεις και τις απαιτήσεις του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ norton internet security 2012 αλλά μετά το σχόλιο του Jonny λέω να δοκιμάσω στο λάπτοπ και το AVG internet security bussiness edition Πιστεύω μετά από όσα διάβασα γι'αυτό, είναι ότι καλύτερο υπάρχει και έχει φτιαχτεί για επιχειρηματίες...και αυτό λέει πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now