Recommended Posts

Respect guys, εξαιρετικό review με αποκορύφωμα το o/c section! Πράγματι μπορεί τα GHZ να είναι λίγο "κούφια" μπροστά στους sandy αλλά είναι πολλά τα άτιμα!

Και πάλι συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

ωραίο review nord ομολογώ οτι χαράς τιν υπομονή σου....αλλά ο περισσότερος κόσμος εχει φάει το σκαλωμα με τους amd οτι μακριά χαμηλές επιδόσεις οπότε μάπα το καρπούζι πάμε σε Intel σίγουρα πράγματα...δυστυχώς αυτό επικρατεί η λαϊκίστικη γνώμη τον δήθεν επιστημόνων(ξερολες).......

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το review guys, συγχαρητηρια.:D

Για τα υπολοιπα τι να πω... τα ειπατε και σεις...

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, οχτω πυρηνες που δεν κανουν τιποτα... για αλλη μια φορα τα εκανε σκατα η AMD. Τι και αν κλοκαρουν στον θεο, μια γενια πισω ειναι σε performance... λες και το κανουν επιτηδες...

stealth

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω την εντύπωση ότι στο WinRAR με τον Sandy Bridge δεν είχατε κάνει disable το Core Parking των Win7, που κόβει αρκετά τις επιδόσεις του CPU με HyperThreading εκεί.

Δεν το ειχαμε κανει disable γιατι προφανως ειναι στοκ το λειτουργικο και δεν νομιζω οτι ο πολυς κοσμος μπλεκει με registry ωστε να το κλείσει (δεν ξερω αν εχει βγει κανα update που να το εχει σε επιλογη να το κανεις disable)

Link to comment
Share on other sites

Και, όμως, μαν οι FX έκαναν πολύ καλές πωλήσεις... Αυτό το the first true 8 core έκανε πολύ καλή δουλειά!

Aπο προσωπικη μου εμπειρια θα συμφωνισω.Στην σχολη μου παρολο που η ιδικοτητα μας ειναι Τεχν.δυκτιων και Η/Υ τα περισοτερα παιδια θα ελεγα οτι

ειναι εντελος ασχετοι με τον χωρο.Οταν συζηταμε για επιδοσεις επεξεργαστων

οβερκλοκινγκ κλπ ακουω απο παρα πολους το εξης:Tι να κλ@σουν ρε συ οι SB

και οι gulftowns?Μιλαμε λεει για 8 πραγματικους cores και σε τιμη λιωμα,οι ι7 δεν εχουν πραγματικους cores.Και οι περισοτεροι απο αυτους τελικα αγορασαν.

Απο που να αρχισω και απο που να τελειωσω τωρα να εξηγω.

Τους ασχετους πραγματικα τους ψαρωσε πολυ αυτο to 8cores.

Link to comment
Share on other sites

Aπο προσωπικη μου εμπειρια θα συμφωνισω.Στην σχολη μου παρολο που η ιδικοτητα μας ειναι Τεχν.δυκτιων και Η/Υ τα περισοτερα παιδια θα ελεγα οτι

ειναι εντελος ασχετοι με τον χωρο.Οταν συζηταμε για επιδοσεις επεξεργαστων

οβερκλοκινγκ κλπ ακουω απο παρα πολους το εξης:Tι να κλ@σουν ρε συ οι SB

και οι gulftowns?Μιλαμε λεει για 8 πραγματικους cores και σε τιμη λιωμα,οι ι7 δεν εχουν πραγματικους cores.Και οι περισοτεροι απο αυτους τελικα αγορασαν.

Απο που να αρχισω και απο που να τελειωσω τωρα να εξηγω.

Τους ασχετους πραγματικα τους ψαρωσε πολυ αυτο to 8cores.

Δεν καταλαβαίνω γιατί και οι 2 σας δυσανασχετείτε για αυτό?

Εκτός το ότι αυτό σημαίνει μάρκετινγκ και όταν πουλάς μάλιστα ένα προιόν που είναι υποδεέστερο του ανταγωνισμού, είναι και επιτυχημένο, αν θυμάστε καλά, ήταν και η διαφημιστική πολιτική της AMD mε τους Α64 Χ2 στο s939, "First True Dual Core". Δεν είπε πουθενά ψέματα.

Είναι δικαίωμα του καθενός να έχει άποψη ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα, πως γινεται μια εταιρια που τα παει τοσο καλα σε GPUs και APUs (που σημαινει οτι την τεχνογνωσια την εχει) να μην μπορει να βγαλει εναν επεξεργαστη της προκοπης που θα κοιταξει στα ισα την Intel?

Βρε μπας και το σχεδιο ειναι αυτοι οι δυο να ελεγχουν τις αγορες των CPUs και GPUs εξ'ολοκληρου και να θαψουν ολους τους υπολοιπους? Μηπως τα εχουν κανει πλακακια οι δυο τους?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο καταπληκτική δουλεία. Μερικοί reviewers του εξωτερικού θα πρέπει να παίρνουν μαθήματα για το τι σημαίνει πραγματικό review. BRAVO BRAVO BRAVO.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now