Axd

Αλλαγή του εξωτερικού φορητού υπολογιστή (της θήκης)

Recommended Posts

Θέλω να αλλάξω την εμφάνιση του φορητού υπολογιστή μου και άμα γίνεται να του βάλω και φωτιζόμενο πληκτρολόγιοo.Ξέρει κανένας κάποιον που να κάνει τέτοια δουλεία. Έχω στην διάθεσή μου 200 euros.

P.S.Το θέμα το έχω ανεβάσει και στο forum με τα off topic.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χωράει τίποτα κάτω από το πληκτρολόγιο τέτοιων laptop, ούτε καν EL Tape που είναι πάχος δεκάτων. Το έχω προσπαθήσει σε πληκτρολόγιο με μεγαλύτερες διαδρομές, ήταν αρκετά επίπονη η τοποθέτηση και πάλι το αποτέλεσμα ήταν ανομοιογενής φωτισμός και τα πλήκτρα έπρεπε να τα κλωτσάς για να πατήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα :( .Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρων. Βλέπεις να γίνεται τίποτα άμα αλλάξω όλο το περίβλημα ?

Για το πληκτρολόγιο όχι.

Αν εννοείς γενικώς τα πλαστικά του υπολογιστή, γίνεται να αφαιρεθούν και να βαφούν σε ότι χρώμα και σχέδιο θέλεις. Εναλλακτικά μπορείς απλά να αγοράσεις ένα έτοιμο αυτοκόλλητο, γιατί θα ξοδέψεις μεγάλα ποσά για το τίποτα, ή να αλλάξεις τελείως μηχάνημα με κάτι που θα σε καλύπτει αισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλω απλά ήθελα να αλλάξω το πληκτρολόγιο. Σκεπτόμουν να βρω κάποιον υπολογιστή Toshiba 15.6 inches με φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και να αγόραζα από την αντιπροσωπία το πληκτρολόγιο. Μετά θα είχα μόνο το πρόβλημα της τροφοδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now