Cuore_Sportivo

Σοβαρό πρόβλημα με SSD

Recommended Posts

Aλήτες! Σπηλώνετε το όνομά μου. (Να πούμε και καμιά μαλακία να ελαφρύνουμε το κλίμα)

Πάντως για έμενα, κακώς προσπαθείς να τον επαναφέρεις. Τι θα καταφέρεις? 6 μήνες ζωή ακόμα? Ο δίσκος απλά δεν... Επικοινώνησε πάλι με τον πωλητή και ζήτα του ξεκάθαρα να τον πάρει πίσω ή τουλάχιστον να σου βρει την απόδειξη. Αλλιώς τελευταία σου ελπίδα είναι να τον δεχτεί πίσω η ocz.

Πάντως να ξέρεις, ότι περιμένω προσωπική ενημέρωση για το τι έχει γίνει ακριβώς, όταν διαλευκανθεί το θέμα. Δεν θέλουμε τέτοια άτομα ανάμεσα μας, είτε λεγόμαστε box είτε lab... Μόνο κακό κάνουν στην κοινότητα...

Link to comment
Share on other sites

@ $@39@ 120GB είναι.

Δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ άλλο με το δίσκο μιας και δίνω μάθημα το πρωί...

Από μεσημέρι και μετά, που θα έχω και χρόνο ελπίζω να μου έχει απαντήσει και η OCZ για να δω και τί θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και τον αγόρασες 100 ευρώ αν βλέπω τη σωστή αγγελία... Μια φορά που το έχω δει το συγκεκριμένο άτομο, πολύ απλά δεν θα ξαναέκανα συναλλαγή μαζί του, εάν λέμε τον ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι αλητείες... Να προσπαθείς να βγάλεις ξύγκι από μύγα...τσαλαπατημένη, που την πουλάς για ζωντανή! ΕΛΕΟΣ! Ντροπή! Λίγη τσίπα ρε παιδιά! Και θεωρώ τελείως γελοία τέτοια δικαιολογία: Εγώ, όταν στον έδωσα, ήταν μια χαρά... Ρε παλιο@#!!@#$%%^%$ για SSD μιλάμε, όχι για κανονικό μηχανικό δίσκο... Πιστεύω πρέπει να του στείλουμε τον Chuck Norris

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα mail από την OCZ στο οποίο αναφέρεται ότι ναί μεν το RMA θα πρέπει να προχωρήσει, αλλά μου ζήτησαν και απόδειξη.

Απόδειξη δεν υπάρχει, οπότε τους απάντησα ότι δυστυχώς την έχω χάσει.

Και τώρα περιμένω πως και πως απάντηση, η οποία λογικά θα έρθει αύριο.

Σε περίπτωση που δεν τον δεχτούν λόγω απόδειξης, αν τυχόν γνωρίζετε κάποιον που έχει στην κατοχή απόδειξη του συγκεκριμένου δίσκου και μπορείτε να μου τη βγάλετε μία φωτοτυπία, τότε πραγματικά με σώζετε.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σου πω ότι δεν ξέρω...

Το CrystalDiskInfo έγραφε 0 hours ενώ κι ο δίσκος ήρθε σε σφραγισμένη συσκευασία με πλήρη παρελκόμενα, και με μία μυρωδιά καινουργίλας...:P

Υπάρχει πάντως κάποιος τρόπος να το διαπιστώσω αν είναι refrubished;

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό,όλα καλά! Ωραία νέα! Μες την ατυχία σου,δηλαδή στην ανευθυνότητα κάποιου άλλου απατεώνα,να σου πουλήσει χαλασμένο ssd,σου έτυχε και κάτι καλό!

Καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now