MetallicGR

Αύξηση των gaming επιδόσεων σε laptop (eGPU)

Recommended Posts

Ένας ενδιαφέρον τρόπος να αυξήσουμε τις επιδόσεις σε ένα laptop με τη χρήση desktop κάρτας γραφικών! (eGPU) Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος, εάν έχει χρόνο και φυσικά βαλάντια. :)

Εσείς τι λέτε;;;

Laptop Forums and Notebook Computer Discussion - View Single Post - DIY eGPU experiences

η φωτό από το forum του site..

2560pinternal.jpg

Link to comment
Share on other sites

Xεχε όντως λέει αλλά μόνο αν είσαι σπίτι :D Οπότε αντί να μπαίνεις στον κόπο καλύτερα να κάνεις λίγο υπομονή να στήσεις ένα φθηνό desktop, καλύτερα θα πηγαίνει :P

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν και πιο παλιά 2-3 συσκευές που κάνανε την ίδια δουλειά και εάν θυμάμαι καλά ήταν απο ASUS, απο την ίδια την AMD και άλλη μια εταιρία.

Δεν ξέρω αν αξίζει. Να έχεις παλιό 15άρι και να θές να δώσεις άλλα 300-400? για να βάλεις εξωτερική VGA ?

Αξίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Fail μου μοιάζει αλλα οκ για να ανέβασεις κανά σκορ στο bot, πλάκα θα έχει :hehe:

..... Όταν διάβασα DIY eGPU και είδα με μια ματιά την φωτό, μου ήρθε στο μυαλό:

1) αγόραζετε μια φθηνή mobo

2) παίρνετε το dremel και .... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον τεχνικά, αλλά σαν προϊόν για αγορά είναι πολύ "χυμαδούρα". Δεν είναι και πολύ ακριβό, αλλά εκεί που είναι να πληρώσεις την κάρτα αυτή, ακόμα και να έχεις VGA και PSU να κάθονται, πάλι συμφέρει να βάλεις την διαφορά στην αγορά ενός καλύτερου laptop.

Link to comment
Share on other sites

..... Όταν διάβασα DIY eGPU και είδα με μια ματιά την φωτό, μου ήρθε στο μυαλό:

1) αγόραζετε μια φθηνή mobo

2) παίρνετε το dremel και .... :hehe:

... την φέρνετε στα μέτρα σας :hehe:

Σαν υλοποίηση μ' άρεσε και γιαυτό την πόσταρα. Δεν είναι ανάγκη να χαλάσεις πολλά... 100 max.

Samaritan, και γω το τροφοδοτικό έχω μόνο :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now