Spirosssss

Metro go away!!

Recommended Posts

Πέρασα το Metro 2033 (αυθεντικό) και όπως όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχω περάσει, περίμενα να το βρω και στον φάκελο Games από το start menu. Εκεί τελικά δεν ήταν και αποφάσισα να του δημιουργήσω ένα εικονίδιο με drag n drop. Το αποτέλεσμα είναι να έχω 3 "προβληματικά" εικονίδια του Metro χωρίς να μπορώ να τα διαγράψω!!

[ATTACH]6857[/ATTACH]

Any ideas πως να τα ξεφορτωθώ και αν μπορώ να έχω νορμάλ εικονίδιο εκεί??

metro go away!.JPG

57fd08017c0fd_metrogoaway!.JPG.c01f3cbb5

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο ακριβως ειχα παθει Σπυρο.Εκανα unistall και τα ριμαδια ηταν ακομα εκει.Μεχρι που εκανα format.Εχει θεμα το μετρο πρεπει να το αφηνεις επιφανεια εργασιας δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε μας!!! Format για τις κ@λοσυντομεύσεις?? ας μείνουν εκεί!

Δεν υπάρχει κάνας περίεργος φάκελος μέσα στα win να το διαγράψω από εκεί? Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω ρε γμτ..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Games και εκεί διέγραψε οποιο εικονίδιο δεν θέλεις.Δυστυχώς νομίζω πως δεν τα εμφανίζει όλα εκεί όμως!

ΥΓ: Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων πρώτα!

Edit: Επίσης δοκίμασε δεξί klick πάνω στο εικονίδιο και πατα απόκρυψη αυτής της παρτίδας.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και εδώ: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Games

Edit: Αν δεν πιάσει ούτε αυτό πάμε σε κάτι πιο σίγουρο :P

Πήγαινε έναρξη και γράψε: regedit

μετά πήγαινε σε αυτή την διαδρομή:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameUX\

Κοίταξε έναν έναν τους υποφακέλους μέχρι να βρείς τον φάκελο του metro και όταν τον βρείς διέγραψε τον!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τη registry θα διαγραψει τα παντα του παιχνιδιου? γιατι το game θελω να το κρατησω!

edit: ειχε δημιουργηθει αλλο root με τρια παρακλαδια κατω απο το normal root με τα games που αφορουσε το Metro. Τα εσβησα και bye bye!! :D :D

Ευχαριστω πολυ παλικαρε!! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now